Programy, których nie znacie cz. IV - Goat Tracker i krótka historia SIDa

W poprzednich częściach cyklu przedstawiłam wam kilka programów - trackerów - udających brzmienia typu chip. Większość z nich miała udawać SIDa - najlepszy układ dźwiękowy w komputerach 8 bitowych. Tak naprawdę były to jedynie namiastki tego co można osiągnąć na tym układzie.

Historia układu MOS Technology 6581/8580 SID (Sound Interface Device) zaczyna się w 1981 roku. Komputery stawały się coraz powszechniejsze, najpierw Atari 800 potem ZX Spectrum. Commodore zaprezentowało PETa. To jednak było za mało.

Mac Pro 2013, dobijanie leżącego

W sieci pojawiło się troszkę filmików na temat legendarnego już Maca Pro. Legendarnego głównie dlatego, że więcej osób widziało Ufo, Wielką Stopę czy choćby potwora z Loch Ness.MacPro 2013 (a może raczej już 2014?) ma kolejną obsuwę.

Pierwsza sensacyjna informacja to faktycznie przesunięcie czasu dostaw na kwiecień... Dotychczas był to luty, potem marzec. Jak zapewne się orientujecie, Apple cały czas zbiera preordery i... finansuje produkcję Maców Pro? Sytuacja dotychczas nigdy nie spotykana w Świecie Ogrodnictwa Sadowego.

Dożynki w CDProjekt, Wiesiek2 za dychę! I 300 innych rzeczy!

Pewnie ucieszy was wiadomość, że przedłużono promocję na ponad 300 produktów ze strony CDProject.

Macie jeszcze około 3h 45 minut aby pobrać Wiedźmina 2 z wszystkimi dodatkami za niecałe 10 złotych. Wiem, że wpis bardzo krótki, ale trzeba się śpieszyć. W nagrodę dostaniecie nie tylko tapety i muzykę, ale także sesję Triss dla Playboya ;) Tu bezpośredni link

I chociaż mam tą wersję, to kupiłam wersję rozszerzoną.

ps.