O wydajności w aplikacjach .NET cz. 3

W poprzednim odcinku cyklu O wydajności w aplikacjach .NET omawialiśmy mechanizm Opakowywania i Rozpakowywania (ang. boxing/unboxing), czyli przekształcania pewnych typów danych w typ bazowy (tu Object) i z powrotem. Dziś zajmiemy się kwestią bardziej przyziemną, doskonale znaną wszystkim programistom... Ale czy na pewno?

Operacje na ciągach znaków

Środowisko .NET Framework udostępnia nam typ danych System.String na potrzeby reprezentowania ciągów znaków.

O wydajności w aplikacjach .NET cz. 2

Na wydajność nowotworzonego oprogramowania ma wpływ wiele czynników. Nie będę tu podejmował kwestii stosowanych algorytmów, ponieważ temat ten jest już dogłębnie opisany w wielu pozycjach książkowych. Poza tym każdy problem wymaga indywidualnego podejścia. W czym zatem, jak nie w algorytmice, szukać upragnionej wydajności? W rozwiązaniach uwzględniających specyficzną konstrukcję platformy .NET i jej wiodącego języka (C#).

Dziś, w ramach kontynuacji rozważań będących przedmiotem poprzedniego wpisu Wydajność w aplikacjach .NET

O wydajności w aplikacjach .NET

Coraz częściej użytkownicy vortalu dobreprogramy opisują ulubione narzędzia programistyczne i wykorzystywane do różnorakich celów języki programowania. Takie wpisy budzą całkiem spore zainteresowanie wśród czytelników dobrychprogramów. Niemniej czytając komentarze pod wybranymi wpisami odnosi się wrażenie nieustannej bitwy ideologicznej, której stronami są zwolennicy tradycyjnych rozwiązań tj. programowania natywnego z wykorzystaniem języków pokroju C/C++ oraz zwolennicy kodu zarządzanego przez maszyny wirtualne (np.