25 GB internetu za 39 zł w Mobile Vikings – No Limits wciąż ograniczony

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Za sprawą twórców ustawy antyterrorystycznej atrakcyjność prepaidów mocno spadła. Nowa oferta sieci Mobile Vikings pokazuje, że dzięki odpowiedniej ofercie i polityce cenowej można w tej kategorii coś jeszcze wywalczyć. Taryfa Viking 39 No Limit to pakiet na nasze czasy: 25 GB ruchu internetowego oraz rozmowy głosowe, SMS-y i MMS-y bez limitów do wszystkich sieci komórkowych i stacjonarnych – a to wszystko za 39 złotych. Ile operator na tym realnie zarabia?

Na początku grudnia Mobile Vikings Polska uruchomiło dwie nowe taryfy: Viking 19 Standard i Viking 29 No Limit. Według przedstawicieli operatora zainteresowanie okazało się bardzo duże, szczególnie tą ofertą No Limit, przynoszącą 15 GB transferu danych oraz rozmowy głosowe, SMS-y i MMS-y bez ograniczeń. Pojawiło się wielu chętnych do przeniesienia numeru, sądząc po opiniach w serwisach społecznościowych, gotowi byli na to nawet abonenci głównych telekomów.

Wirtualny operator ze swoją nową taryfą Viking 39 No Limit chce trafić do miłośników seriali czy filmów online bądź przedsiębiorców, potrzebujących jeszcze większego transferu danych – tak przynajmniej twierdzi Bartek Grabowski, dyrektor marketingu Mobile Vikings Polska. Cóż, dzięki kodekowi HEVC może nawet i nie jest to takie dalekie od prawdy, pakiet 25 GB ruchu internetowego pozwoli obejrzeć dziś dziennie nawet po kilka odcinków seriali z Netfliksa w dobrej jakości.

Zaletą tej oferty jest możliwość łatwego zwiększania dostępnej puli ruchu sieciowego. Każde autodoładowanie zapewnia 1 dodatkowy GB internetu na miesiąc, kumulując się za każdy tak skonfigurowany numer telefoniczny na koncie do maksymalnie trzech numerów. Te dodatkowe gigabajty za autodoładowanie mają aktywować się pierwszego dnia każdego miesiąca, jeśli więc ktoś ma w Mobile Vikings trzy numery (a nie jest to rzadkie wśród przedsiębiorców), to na każdym z nich zacznie miesiąc z pakietem 28 GB ruchu.

Mobile Vikings podkreśla, że w ten sposób chce być w pełni konkurencyjne względem ofert na abonament. Zobaczymy jak to będzie w praktyce: korzystający z infrastruktury Play i T-Mobile wirtualny operator póki co wybija się na prowadzenie wśród prepaidów, oferując lepsze nawet warunki niż Virgin Mobile czy Nju Mobile (przynajmniej dla nowych użytkowników). Pozostaje teraz czekać na pierwszego śmiałka, który odważy się zaoferować użytkownikom smartfonów prawdziwe No Limits, czyli ruch sieciowy bez żadnych ograniczeń.

© dobreprogramy