Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Czy Windows 8.1 potrzebował aktualizacji Update 1?

Windows 8 z pewnością jest jednym z najbardziej rewolucyjnych systemów operacyjnych Microsoftu. Menu Start zostało usunięte, a zastąpił je nowy ekran startowy. Oprócz klasycznych programów możemy uruchamiać nowe aplikacje przeznaczone dla nowego interfejsu Modern UI. Windows 8 wzbudził spore kontrowersje przez sporą część użytkowników system nazywany był kolejną Vistą i produktem przejściowym, a raczej jednym wielkim beta testem nowych rozwiązań. Mi osobiście Ósemka szybko się spodobała ze względu na optymalizację, szybkość działania oraz możliwość zsynchronizowania całego systemu z kontem Microsoftu. Niestety po dłuższym okresie korzystania z Modern UI miałem wrażenie, że ten interfejs nie osiągnął jeszcze statusu RTM. W związku z tym z niecierpliwością wyczekiwałem aktualizacji oznaczonej numerkiem 8.1. Ta duża aktualizacja przyniosła sporo zmian, które znacząco poprawiały komfort pracy ze systemem. Szybko zrozumiałem, że Ósemka w dniu premiery powinna wyglądać tak jak po zainstalowaniu aktualizacji 8.1. Jednak nadal dało się odczuć, że Windows 8.1, a raczej kafelki nie są całkowicie przygotowane do obsługi z wykorzystaniem myszki i klawiatury.

Recenzja: Toshiba TECRA Z50-A-11E - laptop idealny dla biznesu?

Już kolejne urządzenie firmy Toshiba trafiło do mnie na testy. Tym razem dostałem laptopa przeznaczonego głównie do biznesowych rozwiązań. Nigdy nie byłem zwolennikiem urządzeń zaliczanych do tego segmentu rynku, wydawało mi się, że możemy spotkać tutaj brzydkie, nie przystosowane do rozwiązań multimedialnych laptopy, których jedyną zaletą jest jakość wykonania. Przed dostarczeniem paczki z Toshibą TECRA Z50-A-11E nie miałem zbyt dużych nadziei związanych z tym modelem laptopa. Wiedziałem, że spodoba mi się jakość wykonania, kilka rozwiązań z wyższej półki i nic więcej. Już pierwszego dnia testów zrozumiałem, że moje wyobrażenia biznesowego sprzętu od Toshiby były błędne. Sporą część moich poprzednich przemyśleń musiałem ponownie zweryfikować.

Recenzja: ASUS S46C - niedrogi, świetny ultrabook dla każdego

Po testach świetnego 8 calowego tabletu od firmy Dell postanowiłem ponownie sprawdzić kolejnego laptopa tym razem bardziej klasycznego. Oczywiściej jak wspomniałem w recenzji Dell Venue 8 nie jest to mój ostatni test urządzeń tej firmy, ale ze względu na pewne sprawy recenzję 8 calowego tabletu z Windows 8.1 muszę przełożyć na później.

Tym razem trafił do mnie ultrabook wykonany przez firmę ASUS. Jako użytkownik takiego typu urządzenia oraz ze względu na to, że miałem przyjemność używać kilki innych ultrabooków mam spore doświadczenie. Jak już kiedyś wspomniałem naprawdę polubiłem ultrabooki, czyli urządzenia pod wieloma względami lepsze od klasycznych laptopów. Dla mniej jedną z najważniejszych zalet tych wyjątkowo szczupłych laptopów jest znacznie większa mobilność, niż w przypadku bardziej klasycznych rozwiązań.

MS Office for Linux w 2015 roku?

MS Office to z pewnością najlepszy pakiet biurowy na rynku. W przeciwieństwie do głównych konkurentów oferowany jest tylko na dwóch platformach, czyli Windows oraz OS X. Nie licząc wersji mobilnych. LibreOffice czy Open Office dostępne są dodatkowo na Linuksie, a dodatkowo oferowane są zupełni za darmo. Niestety, ale te dwa pakiety biurowe oferują niższą funkcjonalność od produktu Microsoftu, chociaż sądzę, że dla wielu ta funkcjonalność byłaby w zupełności wystarczająca. Dla bardziej zaawansowanych użytkowników MS Office jest jednym słusznym wyjściem, w związku z tym mimo, iż są zwolennikami Linuksa to muszą mieć zainstalowany system Windows by móc korzystać z pakietu biurowego Microsoftu. Możliwe, że sytuacja ta ulegnie zmianie już na początku 2015 roku.

Jak donosi na swoim twetterze jeden z bliskich współpracowników Microsoftu obecnie trwają testy nad specjalną wersją pakietu biurowego Microsoftu, która to wersja miałaby być przeznaczona na Linuksa. MS Office for Linux będzie sprzedawany na niemal identycznej zasadzie jak Office 365, czyli wykupowalibyśmy tylko licencję na rok.