Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Firefox, czyli tam i z powrotem. Moja wspaniała podróż przez Firefoxa, Opere i Google Chrome

Dla wielu przeglądarka to najważniejszy program instalowany na komputerze. Od kilku lat możemy obserwować zaciętą walkę pomiędzy trzema największymi graczami, czyli Firefoxem, Chrome oraz Internet Explorerem. Niestety, ale zawsze gdzieś na uboczy była jak dla mnie świetna Opera, co było powodem jej niezbyt dużego udziału na rynku? Tego nie jestem w stanie wytłumaczyć. Każda z wymienionych przeglądarek ma swoich wyznawców oraz wrogów. Sądzę, że większość użytkowników dość intensywnie korzystających z Internetu miała dłuższą czy krótszą przygodę z każdą z tych przeglądarek. Jednym z takich użytkowników jestem i ja. Od kiedy do mojego domu został doprowadzony Internet rozpocząłem własną przygodę z przeglądarkami internetowymi, przygodę z wieloma nagłymi zwrotami akcji, pełną zauroczeń oraz późniejszych zawodów. Z pewnością spytamy pół roku temu jaka obecnie będzie moja przeglądarka udzieliłbym mocno błędnej odpowiedzi.

Recenzja: Dell Venue 8. Czy 8 cali, procesor Intela i system Android to przepis na tablet niemal idealny?

Jak do tej pory nie miałem przyjemności testować żadnego tabletu z systemem Android. Skupiałem się głównie na dużych 10 calowych urządzeniach wyposażonych w system Windows 8. W końcu znudzony już trochę tabletami z Windows 8 oraz niestety nadal ubogą liczbą aplikacji dla interfejsu Modern UI postanowiłem pobawić się przez dwa tygodnie 8 calowym tabletem z systemem Android. Do testów dostałem tablet Dell Venue 8. Wcześniej w ramach świetnej akcji testowania sprzętu Intela miałem okazję pobawić się ultrabookiem konwertowalnym Dell XPS 12 Duo i jak do tej pory nie korzystałem z lepszego laptopa/tabletu. Pamiętam, że ten świetnie wykonany ultrabook naprawdę mnie zachwycił. W związku z tym bez żadnego wahania zdecydowałem się przetestować kolejne urządzenie tej firmy. Praktycznie od testów Della XPS 12 Duo zaczęła się moja przygoda z recenzjami sprzętów na DP, a teraz od testów Venue 8 rozpocznie się moja przygoda z testami tabletów działających pod kontrolą Androida. Wspomniany przed chwilą ultrabook konwertowalny sprawił, że pokochałem ultrabooki i w końcu zakupiłem własnego. Ciekawie czy Venue 8 zmieni moje wcześniej dość oschłe podejście do tabletów z mobilnym systemem od Google.

MMO RPG nie jest dla mnie

W moim ostatnim wpisie postanowiłem podsumować kilka miesięcy z laptopem, którego kupiłem dla siebie. Wspomniałem o zastosowanej karcie graficznej od AMD, która niestety nie chcę zbytnio współpracować z zintegrowanym układem od Intela. Chciałbym podziękować użytkownikowi foreste za rozwiązanie kilku wątpliwości w sprawie sterowników do moich kart graficznych. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc. Obecnie wszystko działa tak jak powinno. W poprzednim tekście wspomniałem też, że miałem krótką przygodę z grami MMO RPG i jak szybko się okazało, że ten gatunek mimo, iż ciekawie się zapowiadał nie jest dla mnie. Jako, że nie było sensu rozpisywać się o tym w tamtej recenzji to postanowiłem stworzyć oddzielny wpis.

Smoki, rycerze i epickie opowieści - tak uwielbiam te klimaty!

Jedną z pierwszych moich gier, którą do dzisiaj bardzo dobrze wspominam była pierwsza część Gothica.

Podsumowanie 9 miesięcy z moim pierwszym ultrabookiem, czyli drugie spojrzenie na HP Envy 6

Zakup laptopa planowałem już od dłuższego czasu. Przed dostaniem do testów Della XPS 12 Duo w ramach akcji Intela nie myślałem w ogóle o ultrabookach. Po spędzeniu miesiąca z tym świetnym ultrabookiem konwertowalnym od Della wiedziałem, że mój nowy nabytek musi być nie przekraczającym 2,1 cm grubości świetnie wykonanym laptopem. Po dość długich poszukiwaniach zdecydowałem się na HP Envy 6. Ultrabook od HP na samym początku zwrócił moją uwagę swoim wyglądem. Po przeczytaniu kilku recenzji oraz obejrzeniu jednego filmu dowiedziałem się też, że HP Envy 6 został wykonany ze świetnych materiałów oraz oferuje bardzo dobry stosunek ceny co do wydajności. Miałem szczęście, bo tuż przed moim zakupem jego cena spadła o kilkaset złotych. Widząc ten spadek od razu postanowiłem zamówić tego laptopa.