Drugie życie netbooka

Gdy w 2010 r. zaczynałem swoją przygodę z dziennikarstwem, musiałem sprawić sobie w miarę sensowny sprzęt do pracy poza domem. Na topie były wówczas netbooki, wybór padł więc na MSI Wind U135DX. Przez lata dzielnie mi służył, ale z każdą aktualizacją preinstalowany Windows 7 stawał się coraz bardziej ociężały. W końcu więc przesiadłem się na znacznie zwinniejszego Linuksa Zorin, ale wypuszczenie zachwalanego Windowsa 10 build 9926 skłoniło mnie do sprawdzenia, jak Microsoft radzi sobie z optymalizacją systemu.

Dziennikarscy klakierzy. Polemika z komentarzami dot. recenzji Battlefielda 4

Uwaga: poniższy tekst jest wyłącznie przedstawieniem opinii autora i w żadnym przypadku nie może być potraktowany jako stanowisko redakcji dobrychprogramów.

Studia dziennikarskie, mimo szumnych zapowiedzi, nie nauczyły mnie zbyt wiele. Głównie spowodowane jest to faktem, iż zajęcia były (i są obecnie) prowadzone nie przez praktyków dziennikarstwa, którzy mogą dzielić się ze studentami swoim doświadczeniem, lecz przez teoretyków skupiających swoją uwagę na medioznawczym aspekcie zajęć.

Wywiad: Czy Jolla przejmie klientów Nokii?

Podczas konferencji SmartDevCon udało nam się porozmawiać z Carol Chen, pełniącą w Jolli funkcję Community Chief. Z jakimi problemami borykają się Finowie podczas pracy nad nowym smartfonem? Czy zajmą na rynku miejsce Nokii? Co dalej się z nią stanie po tym, jak Microsoft wykupił dział mobilny? Tego dowiecie się z naszego wywiadu :)

Jakie było największe dotychczasowe wyzwanie, przed którym stanęła Jolla?

Zdecydowanie najtrudniejszym zadaniem było przebicie się do świadomości klientów, bo firma nie jest tak duża i rozpoznawalna jak Apple czy Google.

Rubinowe Dziewczyny

Wywiad z Anetą Rejdych, organizatorką wrocławskiej edycji Rails Girls – dwudniowych warsztatów programowania z wykorzystaniem platformy Ruby on Rails, które odbyły się w dniach 9-10 marca 2013 roku.

Skąd wziął się pomysł na przeprowadzenie akcji Rails Girls we Wrocławiu?

Tego typu warsztaty cieszą się powodzeniem na całym świecie. W sumie zorganizowano już