Pani Krysia z księgowości – odcinek 31: Testing

 • @Maxi_S: Gdyby odpowiedział na pytania 1,2,8 tak jak proponujesz dostałby punkt. :) Zdaję sobie sprawę, że wiele odpowiedzi przychodzi dopiero po napisaniu. Co pokazuje moja odpowiedź.
  Pytanie 9 w praktyce pojawiło się na części praktycznej o której kiedy indziej.

  Nikt by o niego wymagał gdyby nie jego barwne dokumenty aplikacyjne. A konkretniej "list motywacyjny"... swoją drogą te listy to też zasługują na osobną historię. Ale wracając najbardziej zjawiskowa konfrontacja jego umiejętności w praktyce vs list motywacyjny dopiero miała nadejść.

  Anonim: Człowieku... zluzuj... Ja go nie oceniam. Nie nazwałem go idiotą... Nie wiesz kto to był i jak wyglądały jego umiejętności na papierze. Opanuj się bo ja go w żaden sposób nie osądzał.

  @Qoo: Mógł napisać w odpowiedzi, że siada do komputera, naciska alt+c i patrzy co się dzieje- byłoby dobrze. Ponadto tak jak pisałem wyżej troszkę sobie pokolorował umiejętności na papierze.

  Nie myślcie sobie, że ja twierdzę, że to idiota jakiś czy inny debil. To był całkiem spoko koleś. Myślał logicznie (prawie zawsze), miał luzik i szło zagadać.
  26.08.2015 15:01

 • @fiesta: Ja się do tej pory zastanawiam co go z tym Internetem zablokowało. WTF??
  Człowiek wyglądał naprawdę na ogarniętego, ani się wymądrzał, ani nie ściemniał. Chyba zabrakło doświadczenia i umiejętności szukania informacji przez neta.
  25.08.2015 21:07

Pani Krysia z księgowości – odcinek 30: jak to okna atakują ludzi

 • @dawidd6: Ty się uśmiałeś, a pomyśl sobie, że duża część przemądrzałych ynformtyków ma taki właśnie pogląd "co? Przecież to proste, można samemu to zrobić". Takie żałosne ograniczenie na mózg.
  15.08.2015 16:22

 • @Berion: Ależ ja to wiem. :)
  Nawiązanie do Karola nie pojawiło się znikąd.
  15.08.2015 16:23

 • @t0ken: Oto jest pytanie... :)
  O kolego wywołujesz we mnie złe wspomnienia. :D Ileż to się człowiek namęczył z tymi podpisami elektronicznymi. MASAKRA...
  15.08.2015 16:29

 • @fiesta: Hejo hej ;)
  Dobre odbicie kolego. Jest luzik, co nie? :)
  16.08.2015 20:07

 • @Berion: czyli spaliłem? :D
  15.08.2015 14:13

Pani Krysia z księgowości – odcinek 29: o tym jak robot mi pomógł

 • @fiesta: Daj mi taki manual do jakiegokolwiek routera TP-Linka gdzie będzie napisane jak uzyskać hasło do neostrady. Wówczas przyznam Ci rację i usunę wpis. :D

  Zresztą... moje wpisy nie mają formy żadnych poradników, którymi zanudzę połowę czytających, a formę opowiadania z historii. Przez blisko 30 odcinku nie zauważyłeś?
  08.08.2015 21:21

 • @ziupo: Reklamacja przyjęta. Za tydzień nastąpi rekompensata. :D
  @xomo_pl: Wiadomo, że fiesta jako słynny moderator wie wszystko najlepiej.
  09.08.2015 10:03

 • @pocolog: Mrożąca krew w żyłach przygoda? Kolego zaczekaj tydzień będą próby morderstwa. :D
  09.08.2015 20:20

 • @Kpc21: Jedna reklamacja została złożona. Spokojnie... Za tydzień. :) Ale nic na poważnie. :)
  09.08.2015 21:32

Specjalista ds. teleinformatycznych — spory projekt informatyczny (2) cz.59

 • @Shaki81: Hej, a próbowałeś wym starszym i zapominalskim przygotować specjalne instrukcję? Np prezentację w Power poincie albo coś w Wordzie?

  Wtedy jak ktoś czegoś zapomni to otworzy plik z pulpitu , przeczyta i będzie robił krok po kroku. A że to jego codzienność to się nauczy... Nie ma wyjścia.
  Co prawda jest tu jeszcze kwestia chęci z tym gorzej ale tutaj dobrze działa decyzja kierownika/prezesa/szefa :D

  Ostatnio w takiej jednej firmie "do wszystkiego", w zasadzie to był jakiś zlepek firm zamieniliśmy 10 programów w jeden.. pozbyliśmy się baz accesa, plików excela. walnęliśmy jedno ERP i jest jak książka piszę. I na początku był płacz "ale to nie działa", "nie wiem gdzie kliknąć", "tamto stare było lepsze", ale teraz wszyscy dosłownie wszyscy chwalą zmiany niczym jakiegoś Bożka :D
  05.08.2015 19:49

 • @CzarnyMisio:
  @Vanshei:
  Hmm... Gdybym nie znał tych tematów to bym wam nie uwierzył. :P
  Ale z przykrością przyznaje Wam racje, osobiście znam takie trudne przypadki.
  06.08.2015 20:44

 • @Anonim (niezalogowany):
  Bo nie miałeś okazji pracować z ludźmi. Ludzie to nie są roboty, którzy pamiętają wszystko za pierwszym razem. Chociaż służba zdrowia pod względem inteligencji przoduje (wszak studia medyczne to ciężkie przeżycia), jednak to tylko lekarze/pielęgniarki, a nie informatycy czy komputerowcy.
  Tu nie chodzi o podejście, że informatyk wszystko pokażę. Są ludzie, którzy potrzebują czasu i kilku powtórzeń by się oswoić, zapamiętać, polubić i zaprzyjaźnić się z programem. Jakie wdrożenia są każdy widzi.

  Jeszcze zależy od specjalisty bo znam ludzi, którzy szkolą tak, że ludziom zostaję w głowie "to tu, to tam i tu się klika i enter".
  07.08.2015 18:08

Pani Krysia z księgowości – odcinek 28: trzy razy nie

 • @bekaegt (niezalogowany): Naucz się czytać, bo w tym momencie sam wychodzisz na pajaca. Do tego ślepego pajaca.
  Pozdrawiam. :)
  03.08.2015 17:59

 • @smieszek07: Zdarza się coraz mniej.
  Jeśli chodzi o laptopy to 90 procent ma oryginalny system - taki z jakim został zakupiony. Pozostałem 10 procent to albo ludzie, którzy kupili laptopa bez systemu (celowo bądź nie), oraz debile wracający do xpeka na sprzęcie, który go nie obsługuje.
  Natomiast stacjonarki... tu bywa różnie. Zacznijmy od tego, że laptopów jest coraz więcej (wszak tysiak i masz sprzęt z 8.1, 8.1 bing ale jest). Wielu ludzi ma jeszcze kluczyki w formie nalepki na obudowie, wielu ma boxa z płytką. Ale owszem i zdarzają się tacy co mają czarną tapetę z wersją Windowsa w prawym dolnym rogu. Powiedzmy, że jest to jakieś 20 procent. Owszem znam metody by Windows stał się prawy (z lewego), ale ja dupą świecić nie zamierzam. I kończy się to tym, że w momencie gdy update wyłoży pirata i przy starcie trzeba będzie klikać "aktywuj później" (w przypadku Vista i wyżej) to jest mi przykro. :P
  Nie wiem jak było kiedyś, ale 95 procent software w firmach to oryginały. Chociaż tu też zdarzają się kwiatki typu Adobe Photoshop w agencji.interaktywnej czy u zawodowych grafików...
  03.08.2015 20:20

 • @smieszek07: Jeśli pracę nie dotyczą czegoś związanego z tym oprogramowaniem to robię co muszę. Np. Klientowi padła grafika, a jego syn ma na kompie pełno lewych gier. Wymieniam grafikę, zmieniam sterowniki, a z gier się tłumaczyć nie będę - nie ruszam ich, ja nie jestem od sprawdzania legalności ani sądzenia kogoś za to. Albo jeśli klient chcę żeby zainstalował jakiś lewy program to odmawiam. Po prostu.
  03.08.2015 21:05

 • @marrrysin: Powiem brzydko, ale wkurza mnie takie chamskie wytykanie błędów... Nie zesraj się (pisane osobno) Ty marny purysto językowy.
  04.08.2015 15:31

 • @marrrysin: Wiesz co znaczy analfabeta? Bucu Ty jeden...
  Wyraziłem swoją opinie.. I co jeszcze Zacznij pisać coś to się dowiesz jak to jest czytać coś milion razy i nie znajdować własnych błędów.

  Jesteś leszczem i tyle. Won mi stąd. Nie życzę sobie w komentarzach kogoś kto po znalezieniu małego błędu nazywa mnie analfabetą.
  Won stąd! W podskokach. :P
  04.08.2015 17:44

 • @JLynx: Wydaje mi się duża część dobrze gra albo rzeczywiście nie jest do końca uświadomiona, że takie coś jest nielegalne.
  Ja uzasadniam to tak, że jest to nielegalne, a jeszcze brać za to pieniądze to już w ogóle mogę skończyć źle. Nie i koniec.
  Nie spotkałem się raczej z obelgami czy jakimś takim "A to Pan się nie znasz...".
  Aktualizacja do W10 udowodniła, że warto czasem dać te kilka stówek za system, dla dorosłego człowieka to nie powinien być wydatek. Cykl wydawniczy MS to jeden system co 3 lata, więc załóżmy, że w tym czasie zmieniamy kompa. Myślę, że warto. Warto ze względu na aktualizacje bezpieczeństwa i poprawki. Ileż razy widziało się gołą Viste, która była prawie tak samo oporna jak xpek w kilku początkowych latach życia.
  04.08.2015 18:09