Program na sobotę: Age of Empire Castle Siege

 • @takiktoś: Coś w tym stylu.

  @AntyHaker: Ja też. Jak nie mam dostępu do komputera to wolę poczekać z jakimś grubszym działaniem. A na komórce to czasem sobie surowce pozbieram lub zobaczę czy ktoś mnie nie napadł.

  @Hrustus: Tutaj to tak nie razi. A gra jest dość długo na rynku. Mistrzostwo w Pay to Win osiągnęło EA. Pamiętam, że kiedyś namiętnie zagrywałem się w Battlefield Heroes oraz Battlefield Play 4 Free, ale bardzo szybko zaczęło się tam dziać tak niedobrze, burdel za pieniądze. Teraz się okazało, że EA zamyka te gry. I gdzie są teraz te wszystkie pieniądze tych biednych dzieci (a raczej ich rodziców)?
  01.08.2015 22:17

Pani Krysia z księgowości – odcinek 28: trzy razy nie

 • @JLynx: Wydaje mi się duża część dobrze gra albo rzeczywiście nie jest do końca uświadomiona, że takie coś jest nielegalne.
  Ja uzasadniam to tak, że jest to nielegalne, a jeszcze brać za to pieniądze to już w ogóle mogę skończyć źle. Nie i koniec.
  Nie spotkałem się raczej z obelgami czy jakimś takim "A to Pan się nie znasz...".
  Aktualizacja do W10 udowodniła, że warto czasem dać te kilka stówek za system, dla dorosłego człowieka to nie powinien być wydatek. Cykl wydawniczy MS to jeden system co 3 lata, więc załóżmy, że w tym czasie zmieniamy kompa. Myślę, że warto. Warto ze względu na aktualizacje bezpieczeństwa i poprawki. Ileż razy widziało się gołą Viste, która była prawie tak samo oporna jak xpek w kilku początkowych latach życia.
  04.08.2015 18:09

 • @marrrysin: Wiesz co znaczy analfabeta? Bucu Ty jeden...
  Wyraziłem swoją opinie.. I co jeszcze Zacznij pisać coś to się dowiesz jak to jest czytać coś milion razy i nie znajdować własnych błędów.

  Jesteś leszczem i tyle. Won mi stąd. Nie życzę sobie w komentarzach kogoś kto po znalezieniu małego błędu nazywa mnie analfabetą.
  Won stąd! W podskokach. :P
  04.08.2015 17:44

 • @bekaegt (niezalogowany): Naucz się czytać, bo w tym momencie sam wychodzisz na pajaca. Do tego ślepego pajaca.
  Pozdrawiam. :)
  03.08.2015 17:59

 • @smieszek07: Zdarza się coraz mniej.
  Jeśli chodzi o laptopy to 90 procent ma oryginalny system - taki z jakim został zakupiony. Pozostałem 10 procent to albo ludzie, którzy kupili laptopa bez systemu (celowo bądź nie), oraz debile wracający do xpeka na sprzęcie, który go nie obsługuje.
  Natomiast stacjonarki... tu bywa różnie. Zacznijmy od tego, że laptopów jest coraz więcej (wszak tysiak i masz sprzęt z 8.1, 8.1 bing ale jest). Wielu ludzi ma jeszcze kluczyki w formie nalepki na obudowie, wielu ma boxa z płytką. Ale owszem i zdarzają się tacy co mają czarną tapetę z wersją Windowsa w prawym dolnym rogu. Powiedzmy, że jest to jakieś 20 procent. Owszem znam metody by Windows stał się prawy (z lewego), ale ja dupą świecić nie zamierzam. I kończy się to tym, że w momencie gdy update wyłoży pirata i przy starcie trzeba będzie klikać "aktywuj później" (w przypadku Vista i wyżej) to jest mi przykro. :P
  Nie wiem jak było kiedyś, ale 95 procent software w firmach to oryginały. Chociaż tu też zdarzają się kwiatki typu Adobe Photoshop w agencji.interaktywnej czy u zawodowych grafików...
  03.08.2015 20:20

 • @smieszek07: Jeśli pracę nie dotyczą czegoś związanego z tym oprogramowaniem to robię co muszę. Np. Klientowi padła grafika, a jego syn ma na kompie pełno lewych gier. Wymieniam grafikę, zmieniam sterowniki, a z gier się tłumaczyć nie będę - nie ruszam ich, ja nie jestem od sprawdzania legalności ani sądzenia kogoś za to. Albo jeśli klient chcę żeby zainstalował jakiś lewy program to odmawiam. Po prostu.
  03.08.2015 21:05

 • @marrrysin: Powiem brzydko, ale wkurza mnie takie chamskie wytykanie błędów... Nie zesraj się (pisane osobno) Ty marny purysto językowy.
  04.08.2015 15:31

 • @takiktoś: No dobra... Masz mnie. :P
  01.08.2015 21:54

 • @Shaki81: Niektórzy to by chcieli podpisywać taką umowę, że jak po interwencji coś się zepsuję przez najbliższe 10 lat to "informatyk" odpowiada.
  Ten klient chciał tego wybitnie. Aż tak wybitnie, że musiałem opisać.
  01.08.2015 22:10

 • @Pablo_Wawa: Z jednej strony obejdę się bez jego pieniędzy. Z drugiej strony jeden zadowolony klient zrobi Ci dobrą opinię u 10 innych ludzi, natomiast jeden niezadowolony zrobi Ci złą opinię u 100 innych ludzi.
  Ale co ja się tam będę przejmował. Swoje robię. :) A nie będę się przed Jaśnie Księciem kłaniał, bo może jednak to ja.
  02.08.2015 11:50

Jak kupić używanego laptopa? Kompleksowy poradnik kupującego.

 • @januszek: A tam pierdzielisz Pan... Jak kupujesz "polizingi" od Miecia z lombardu to tak jest... Znam kilka firm gdzie używane IBM/Lenovo T40, T60, T400 jakieś delle z serii D6xx czy stare dobre hapeki itp wyglądają jakby wczoraj je ktoś z pudełka wyciągnął, w dodatku są z takiej części świata gdzie ludzi używają znanych dla polaka układów klawiatury.
  Akurat bawię się w to bo dla Pani Krysi do internetu taki sprzęt to złoto (jeszcze z oryginalnym systemem) i przez 3 lata może jakieś 10 procent nosiło ślady używania w postaci głębszych rys, aczkolwiek było to na tyle małe, że totalnie nie przeszkadzało.
  29.07.2015 16:47

Windows 10 już się zbliża, już puka do naszych drzwi

 • 140 MB
  195 plików
  84 folderów.
  Jestem na początku drogi. Zaraz uruchomię serwisowego laptopa i zobaczymy gdzie on doszedł. :)

  @@MiL-Masz jakiś problem ze sobą?
  28.07.2015 15:44

 • @MiL-: Źle odczytujesz emocje.
  99% użytkowników tutaj to normalnie, zdrowi psychicznie ludzie i nikt się nie podnieca jak mu rośnie liczba kilobajtów. Chodzi tu o raczej o coś w stylu "Panowie a jak u Was, bo u mnie..." To tak jakbyś pytał o drogę wchodząc do lasu, ludzi, którzy są już w lesie. Więc wyluzuj. Instalujemy nową Windę bo widocznie wersje testowe nam się tak spodobały, że powiedzieliśmy sobie "biorę w dniu premiery".
  Osobiście bawiłem się w technical preview dłuższy czas i dla mnie 10 to ósemka dojrzalsza o kilka lat.
  28.07.2015 16:33

 • @MiłoszW: Hehe... Ale śmieszna sytuacja będzie hehe.
  Mam dla Ciebie złą wiadomość. jeśli informację o tym, że komuś coś się posypało to dla Ciebie "hehe" to zapraszam do kolejki bo statuetkę cebuli.
  28.07.2015 16:56

Piractwo kiedyś i dziś: rozwój techniki łamania zabezpieczeń

 • @Przemo78: Może dlatego, że między 2007, a 2013 jest lekki przeskok. W interfejsie, szybkości działania i integracją z chmurą.
  Mówię to jako długoletni użytkownik 2007, na 2013 siadłem dopiero niecały rok temu za sprawą office 365. :)
  25.07.2015 22:14

Ani widu, ani słychu – czyli ePUAP2 narazie tylko w wersji testowej

 • Boje się tego. Na szczęście mogę się pocieszać, że nie udzielam już usług informatycznych dla budżetówki. Przecież aplikację, które tam są to katorga dla ludzi... Właściwie to dobre skojarzenia mam tylko z pomostem od Sygnity - to dawało radę. Cała reszta nie zapadła mi w pamięć, tzn zapadła w taki sposób, że mogę wrzucić to do tego samego worka co "kalkulator PKW". A jeszcze dzwoni biedny człowiek na infolinię (bo już naprawdę nie wiadomo co jest nie tak) i słyszy "nie mogę Panu pomóc". Mam szczerą nadzieję, że za te fuszerki ktoś się będzie smażył w piekle... Żeby nie było tak negatywnie: fajnie chociaż, że nasza administracja zaczyna zauważać, że ten komputer to jednak dobra rzecz, cały czas do przodu.
  @freyah: Czy Szanowna Pani autorka korzystała bądź miała przyjemność z tym nowoczesnym źródłem? :)
  25.07.2015 15:08

Pani Krysia z księgowości – odcinek 27:show

 • @Ostatni Mohikanin: Jakoś mnie jutuby nie jarają. Kombinuje coś w stylu wynajęcie sali komputerowej, albo sali + komputerów, zebranie ludzi i tam po ludzku szkolić. :)
  A wiem, że umiem to robić, bo wielokrotnie od klientów słyszałem, że potrafię po ludzku wyjaśnić. Bardzo dobrze przekładam język komputerów na język zrozumiały.
  24.07.2015 22:02

 • @Ostatni Mohikanin: hehe :)
  Spokojnie. Owszem za kasę, ale małą. Przecież ja słynne z tego, że psuję rynek i mało biorę. :)
  24.07.2015 22:06

 • @Ostatni Mohikanin: Ja ze swojej strony mogę dodać, że podczas pisania nie spożywałem żadnych substancji odurzających ani nie byłem po ich spożyciu. ;)
  25.07.2015 22:11

 • @czarnylas: Z głowy... Nie wiem czy to dobrze, skoro wychodzi takie coś :)
  26.07.2015 14:00