Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Polityka na Dobrych Programach

Tytułem wstępu

Wbrew temu jak można by odebrać powyższy tytuł wpisu, będzie on miał charakter luźny, zabawowy. W końcu są wakacje.Jaki jest zatem cel wpisu? Otóż na DP istnieje odznaka „Polityk” (ceniony komentator). Pomyślałem sobie, że skoro odznaka nazywa się „Polityk” to do jej zdobycia można zabrać się politycznymi metodami. Zatem po kolei. Warunkiem zdobycia odznaki jest zebranie minimum 20 plusów (łapek w górę) pod co najmniej 50-cioma komentarzami.

Manifest mój

Ogłaszam wszem i wobec, iż ubiegając się o miano „Polityka” będę w swoich komentarzach agitował abyście oddawali na moje komentarze swój głos. Do czego, już teraz, niniejszym wpisem, was wzywam! Akcję swoją zamierzam prowadzić do czasu uzyskania odznaki.Swoje komentarze (nie wszystkie) będę opatrywał stopką: „Oddaj głos na mój komentarz! Zbieram na odznakę 'Polityk' :) + link do niniejszego wpisu blogowego”.

Humanista też jest smart

Pod hasłem tym kryje się pewna myśl będąca wynikiem własnych doświadczeń. Otóż w ogólnym odczuciu szeroko pojętego świata informatycznego humaniści są komputeroodporni. Natomiast w ogólnym odczuciu świata humanistycznego komputery to magia nie do opanowania. Znam ludzi reprezentujących oba te poglądy. Znam jednak również ludzi zadających kłam tym stanowiskom. Sam jako humanista, aktywnie stosujący zdobycze świata cyfrowego, jestem przykładem, że można łatwo i z dobrym skutkiem łączyć te dwa światy – cyfrowy i humanistyczny.

Dziś opiszę jak najnowsze zdobycze cyfryzacji i szeroko pojętej technologii ułatwiają pracę humanistom – pracę naukową. Ukażę jak technologia wspomaga poszukiwania terenowe. Ale zaraz, jak to – humanista i praca w terenie? A właśnie, że tak. Historycy i archeolodzy czasami są zmuszeni do opuszczenia archiwów i ruszenia w teren. Po co? Aby znaleźć obiekty odnalezione w źródłach pisanych, aby zweryfikować ich położenie. Mowa tu o obiektach noszących ślady ludzki rąk, tzn. antropomorficznych.

Wyobraźcie sobie, że znajdujecie informację, że gdzieś w lesie, około 3-6 km na północ od wsi Jakieśtam

Wszystkie ręce na pokład!

A więc stało się! Wreszcie! Sieciowa gra osadzona w epoce żagli, błękitnego morza Karaibów zabarwionego krwią piratów.

Gotować się na bój. Refować żagle, posypać pokład piachem i odszpuntować działa. Jolly Roger na maszt. Bitwa! Dla zwycięzców złoto i rum, a dla przegranych szybkie spotkanie z Neptunem.

Dziwny ten wstęp odnosi się do niespodzianki, jaką z okazji 1 kwietnia uraczyli graczy producenci gry War Thunder. Można choć na chwilę przenieść się w epokę „piratów z Karaibów” i wziąć udział w bitwach morskich z minionej epoki.

Gra

Po uruchomieniu gry wita nas gustowny obrazek żaglowca na morzu i hasło „All hands on deck”. Po zalogowaniu do gry w klimat wprowadza pieśń szantowa w stylu „Blow the mandawn”. Dla interesowanych polska wersja "W stylu Liverpool" w wykonaniu zespołu Packet.

Do gry można się przyłączyć wybierając nową opcję w prawym górnym rogu. Każdy z walczących dostaje pod dowództwo słynny żaglowiec Francisa Drake'a – Golden Hind. Wyboru nie ma. Celem rozgrywki jest przechwycenie punktu kontrolnego i utrzymanie go.Walka i sterowanie nie oferuje zbyt rozbudowanych możliwości.

Repetitio est mater studiorum — Anki

Czołem, Hello, Priwiet, Ave!

Witam wszystkich czytelników. Niniejszym rozpoczynam swą przygodę z blogiem na DP. Jak długo ona potrwa? Tego nie wiem. W każdym razie plany, pomysły i materiały do ich realizacji są. Przymierzałem się do tego dość dawna. W końcu znalazłem nieco czasu i postanowiłem go spożytkować w, mam nadzieję, efektywny (a może i efektowny) sposób. Zatem ad meritum.