Ekspresowy przewodnik kupującego na rok 2018

Wśród tuzinów premier, okazji i konkursów oraz w świetle potężnej oferty sklepów z elektroniką użytkową, coraz trudniej podjąć decyzję dotyczącą wyboru nowego sprzętu. Aby ułatwić zakupy elektroniczne w roku 2018, przygotowałem niniejszy przewodnik. Mam nadzieję, że okaże się przydatny.

Jaki kupić telefon?

Dowolny.

A dokładniej mówiąc, dowolny telefon z firmy, która nie zajmuje się jedynie naklejaniem logotypu na no-name'y (jak KRUEGER UND MATZ) i ma pomoc techniczną, która mówi po angielsku bez użycia translatora.

Przewodnik Hipstera — ironicznym okiem na elektronikę

Od lat nie kupujemy elektroniki, żeby rozwiązać jakiś doraźny problem techniczny. Pięcio-, ośmio-, a czasem nawet dziesięcioletnie pecety okazują się zupełnie wystarczające do codziennych zastosowań, a odkąd smartfony przestały makabrycznie zwalniać po kilku miesiącach, nie musimy nawet wymieniać telefonów. Informacje o krytycznych lukach bezpieczeństwa, wynikających z niedopatrzeń projektowych samego sprzętu, również nie przemawiają do ludzi na tyle, żeby zmotywować ich do wymiany urządzeń.

Cyfrowi górnicy toczą z kosmitami nierówną walkę o moc czerpaną z krzemu

Oryginalne „komputery osobiste”, czyli seria urządzeń IBM PC, produkowanych od lat osiemdziesiątych mimo swojej niskiej mocy (początkowo 4.77 MHz!), przez cały czas pracowały z pełną mocą. Nie istniały żadne mechanizmy oszczędzania energii albo głębokiego usypiania procesora, a komputer włączało się jak wiertarkę. Po zakończeniu pracy trzeba było nacisnąć wielki mechaniczny czerwony przełącznik.