dobreprogramy... mała rewolucja

 • Właśnie.. gdzie się podziały programy dla Linuksa???? Czyżby Dobre Programy stały się jedynie słuszne dobre? I jak widzę pomimo wielu komentów ten wpis na główną nie trafił.. czyżby zbyt kontrowersyjne tematy były tutaj poruszane?
  04.08.2013 11:16

Podłączenie drukarki do PC z Ubuntu poprzez PC z Windows XP za pomocą serwera Samba

 • Zasadniczo gość może być wybitnym Windowsowym informatykiem.. Przyjeżdża tutaj z zewnętrznej firmy więc nie wiem czy jest bardzo zarobiony. Nie każdy musi wiedzieć wszystko, ale z drugiej strony trochę obraźliwie odnosi się do kwestii Linuksa.. niepotrzebnie moim zdaniem.
  31.07.2013 15:46

 • @Quest-88
  Zrobię zrzuty i wrzucę.. na życzenie.
  31.07.2013 10:22

Tox, Skype i sprawa wolności

 • Wpis krótki i na temat:) A program zaraz sprawdzę.. może dam rade się nim posługiwać. Co do konta Skype.. zapewne nie jest możliwe jego przeniesienie tak jak ma to miejsce w przypadku GG i Kadu? Może kiedyś będzie taka możliwość?
  30.07.2013 21:11

Otwarte źródła, zwykły user i popularność Linuksa

 • Nie ma nad czym się rozwodzić Greg.. Autor artykułu w komentarzach jako źródło do dla rozwinięcia słowa Haker przywołuje Wikipedię.. zapewne sporo wiedzy stamtąd nabył. A jak każdy średnio inteligentny człowiek wie Wikipedia sporo błędów ma. Stąd też nie można się na nią powoływać pisząc chociażby prace licencjackie czy inne opracowania naukowe. Artykuł pracą naukową co prawda nie jest, ale aspiracje opiniotwórcze ma, więc trzeba się było bardziej postarać.
  14.07.2013 17:55

Open Source dla studenta, inżyniera i nie tylko.. cz.1 - FreeCAD

Nowa Opera - okiem kobiety

 • Jestem pewien, że maniak komputerowy poleci Ci godne zastępstwo:)
  02.07.2013 8:18

Prawo jazdy na internet

 • @Zgadzam się z Twoim komentarzem dragonn.. cenzurowanie spowoduje, że internet stanie się forum na kształt strony http://www.nowaruda24.pl.. tam jak umieścisz koment który jest nie po myśli redakcji Gazety Noworudzkiej, to masz 100% pewności, że w ogóle się on nie pojawi. Tak obiektywny jest naczelny redaktor, że mamy portal wymiany informacji z dyktaturą maluczkich co można napisać.
  29.06.2013 14:24

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi

 • Po dodaniu komentarzy do wpisu nie powinno być już możliwości jego usunięcia.. ewentualnie edycji i to z wyraźnym zaznaczeniem co zostało zmienione, tak, żeby odniesienia w komentarzach były zachowane. Myślę też, że dobrze byłoby oznaczać "stare wpisy", np. starsze niż rok (szczególnie opisujące różnego rodzaju programy i instalację na linuksie, bo tutaj wszystko szybko się zmienia). Podobnie oznaczeni powinni być nowi blogerzy (może zielonym listkiem), wtedy łatwo byłoby dostrzec ile nowych osób zaczyna przygodę z blogiem, żeby zahaczyć się na nagrody. Przy okazji listek mógłby znikać po opublikowaniu np. 5 wpisów.
  29.06.2013 12:14

 • @bastardo
  Nie zgodzę się z Tobą, jest tutaj mnóstwo dobrych wpisów, a nawet jeśli ktoś się pomyli i nie sprawdzi, to po to właśnie są komenty żeby go wyprowadzić na prostą. Nikt nie wie wszystkiego sam z siebie przecież. Co do umieszczania na głównej wszystkich wpisów konkursowych i celebryckich już kiedyś się wypowiedziałem..
  29.06.2013 12:22

 • Redakcja ma wolny weekend, a pogoda dziś dopisała, więc nie siedzą przed komputerami:D
  29.06.2013 14:20

Zadyszka Steam'a na linuksie z szansą na drugi oddech za sprawą nowego managera

 • Z WINE bym nie przesadzał.. jeżeli chodzi o gry to z mojego doświadczenia wynika, że ok. 50% tego co chcę uruchomić chodzi na tyle dobrze że da się grać. Reszta albo się nie instaluje albo nie daje się odpalić jak należy i to pomimo, że teoretycznie są oznaczone jako gold/platinum itp. Testy robione na WINE 1.4 i niżej niewiele mówią o tym czy dana gra będzie działać pod wyższym numerkiem. Czekam na wydanie stabilne 1.6.. może to coś poprawi. Tytułu które wymieniłeś sam chętnie bym zobaczył na linuksie.. szczególnie Skyrim'a o którym wiele dobrego słyszałem. O Europie Universalis dowiaduje się z komentarza.. i jest to świetna wiadomość. Zaskakująca, bo jakiś czas temu twórcy stwierdzili, że III jest tak dobra, że IV już nie wydadzą, tylko ewentualnie dodatki do III. Może za bardzo się zachwycili:) I dobrze:)
  29.06.2013 18:39

 • @qnebra
  Zgadzam się z Tobą.. taka pozycja to byłby zapewne przełomowy krok w historii popularności linuksa.. niemniej nikt się na niego nie zdecyduje świadomie dopóki popularność jest na poziomie błędu statystycznego. kto wie, czy któryś z kickstarterowych projektów nie będzie kiedyś tylko pod linuksa robiony i dorobi się AAA..

  @chasar
  Czyżbym trafił na fana Bułhakowa?
  29.06.2013 21:02

 • @fervi.doctor
  Słyszałem, że jest taka metoda naprawy gier pod WINE, iż wystarczy skopiować folder, bądź też plik z oryginalnej wersji zainstalowanej na Windows, bądź też z płyty. Idąc jednak tym tokiem rozumowania wychodzi na to iż potrzebny jest Ci Windows do instalacji.. a to już jest jakieś ograniczenie. Czasem pomaga zgranie plików z płyty.. którą też trzeba kupić, a jak wiadomo w Steam nośnika generalnie brak.
  29.06.2013 22:49

 • A u mnie ze Skyrim byla lipa:( niezaleznie od wersji WINE... przyczyna jest pewnie system 64bit.
  01.07.2013 21:12

 • @ Frankfurterium
  Co do zmian popularności przy jednym tytule to ciężko mi powiedzieć jak to zadziała. Różnica faktycznie może być niewielka. Niemniej jednak tytuł jest hitowy.. i wielu użytkowników go kupi. Kupując w salonie czy sklepie będą widzieli na pudełku pingwina, a to też jest jakaś zachęta do sprawdzenia linuksa:) Managery to niszowy rynek masz rację, jednakże jak sam zauważasz jest to też specyficzny rodzaj rozrywki myślę, że wstrzeliwujący się w gusta większości linuksiarzy. Przy okazji muszę powiedzieć, że na Windowsie FM często mi się przycinał.. ciekaw jestem jak będzie z wydajnością na linuksie..
  Na kickstarterowe gry sam czekam z niemałymi oczekiwaniami..
  29.06.2013 12:00

Nowe życie "nieśmiertelnego" HTC HD2

 • Zdecydowanie polecam Androida.. wersja to kwestia drugorzędna, u mnie nieźle śmiga 2.3.7. Co do pytania o to który andek najlepiej śmiga.. sprawa jest trudna, musisz kilka wersji przetestować i sam stwierdzić która tobie najbardziej odpowiada.. Na forach znajdziesz mnóstwo podpowiedzi. Z resztą Gandalf sam poleca kilku kucharzy i ja się tego trzymam.

  @ ADam Wrocław

  Ale czego Ci nie czyta komputer? Karty pamięci? Telefonu w ogóle nie wykrywa?
  29.06.2013 10:25