Prawdziwa cnota krytyk się nie boi

 • W pełni popieram Twój wniosek o brak możliwości kasowania postów.. choć sam nigdy nie skorzystałem z tej możliwości, to podobnie jak Ty natknąłem się na znikające wpisy:/
  29.06.2013 10:02

Tuner DVB-T Lifeview LV5TDeluxe Not Only Tv pod Linux Ubuntu 12.04 LTS

 • Witam,
  niestety po jądrem serii 3.3 i wyższymi (do serii 3.7) instalacja jest bardziej problematyczna i skomplikowana (nie udało mi się znaleźć skutecznej metody instalacji ze względu na brak wydania "stabilnych" sterów pod te jajka), na szczęście jak już w komentarzach słusznie zauważono od jądra serii 3.8 uruchomienie tunera nie sprawia najmniejszych problemów, ze względu na fakt wbudowania sterowników. Po instalacji jądra 3.8 lub wyższego niczego nie trzeba już instalować. Stery są w Ubuntu 13.04 dostępne ad hoc.
  07.06.2013 19:10

Wirusy

 • Świetny wpis.. szkoda, że jego wartość merytoryczną obniżyły błędy językowe.. nawet nazwy programu poprawnie nie wpisałeś. Musiał Cię ten temat nieźle zbulwersować..
  02.05.2013 16:54

Magia HD

 • Ludzie zachwycają się marketingowym chwytem z full HD, a tak naprawdę, to już stare monitory 22' typu CRT oferowały dużo większe rozdzielczości. Oczywiście mało kto dziś pamięta o tym. Tak samo mało osób zapewne zapytanych na ulicy wiedziałoby czym jest HD:) A być może znaleźliby się i tacy którzy nie wiedzieliby ile to 2*2+2:D
  15.04.2013 19:58

Nvidia 319.12: nowe sterowniki wprowadzają obsługę technologii Optimus na Linuksie

 • @marcin'82
  Jak napisałem wątek na forum był już założony. Jeśli ktoś zna rozwiązanie mojego problemu to prosiłbym o prywatny kontakt, żeby faktycznie nie zaśmiecać komentarzy. Przemo_li czekam na Twoje rozwiązanie. Za wszelka pomoc dziękuję.
  11.04.2013 8:58

 • Czy to znaczy ze po aktualizacji do Ubuntu 13.10 po podlaczeniu TV przez HDMI domojego laptopa bede mogl ogladac w koncu filmy na duzym monitorze?? Czy to tylko moje mylne wrazenie?
  10.04.2013 18:55

 • @przemo_li
  Z chęcią dowiem się jak użyć HDMI na moim Dellu, bo szukam od dawna i nadal nie wiem jak go podłączyć. Jeśli znasz jakąś instrukcję która działa, albo umiesz to zrobić to z chęcią się dowiem jak to robisz, że Tobie udaje się podłączyć pod TV a mi nie.
  10.04.2013 21:19

 • Podłączam kabel, TV jest włączony. Wchodzę w ustawienia systemu. Klikam na ekrany, ale nie pojawia się żaden dodatkowy:( Klikam zatem wykryj ekrany.. i nic:( Grafika oczywiście hybrydowa.. na ubuntu.pl próbowano mi pomóc, ale odpuścili sobie ze względu na hybrydę. Jest to ostatnia z funkcji której nie udaje mi się pod ubuntu uruchomić. Jęsli to mi się uda to mogę o windzie zapomnieć..
  10.04.2013 23:30

 • W ustawieniach systemowych.. o żadnym zewnętrznym programie konfiguracyjnym nie wiem.. W dashu wpisuje ustawienia systemu i tam wszystko przestawiam. A właściwie nic nie przestawiam bo nic tam nie ma:(
  11.04.2013 0:52

Jakich ja czasów dożyłem...

 • Prawa autorskie to bagno.. jako były naukowiec odczułem ich działanie na własnej skórze, a nawet realizowanych projektach badawczych, która nagle przestały być moje.. To chore, a najgorsze że nic na to poradzić nie można.
  09.04.2013 21:40

Czyżby koniec "miodowego miesiąca" Steam i Ubuntu?

 • Najgorsze jest w tym to, że możesz mieć rację.. sam lubię pograć, ale też lubię linuksa bardziej niż Windowsa, więc dla mnie Steam to tylko dodatek. Grafika wygląda jak wygląda, gdyz chciałem pokazać wszystkie systemy, ale zaraz chyba wytnę te z 0% używalności:/ Bo osoby z małym monitorem, albo słabszym wzrokiem mnie przeklną:D

  EDIT: Poprawiłem.. jest lepiej:D Choć nie idealnie.
  08.04.2013 21:12

 • @Scorpions.B
  Hehehe masz racje powinniśmy się cytować, podnosić sobie współczynnik Hirscha i przy okazji Impact Factor bloga dobrych programów. Oczywiście inspiracją do śledzenia statystyk był Twój wpis:D Już dodałem link:P Gram w Team Fortress 2 czasami.. i powiem Ci, że nie nudzi się tak szybko jak mogłoby się wydawać. Jeśli czytałeś dzisiejsze wpisy na głównej to zapewne widziałeś info o Alienware z Ubuntu na pokładzie i 25 grami od Steam.. Te 25 gier faktycznie nie powala, ale nie samym Steam'em człowiek żyje:D Mamy jeszcze WINE, które z wydania na wydanie jest coraz lepsze.. Ostatnio w Europe Universalis 3 na moim Ubuntu grałem I Hearts of Iron 2 z dodatkiem Doomsday:D
  08.04.2013 22:36

Nowe życie "nieśmiertelnego" HTC HD2

 • Mi nie działa radio FM i nie znalazłem dotychczas rozwiązania tego problemu. Być może jest on nierozwiązywalny:P
  14.04.2013 21:46

 • Oczywiście, że tak.. widać, że nie przeczytałeś powyższego wpisu, bo masz w nim instrukcję jak to zrobić..
  08.04.2013 19:54

iMac - Hello (Again)

 • Znakomity wpis.. jeden z najlepszych jakie dotychczas czytałem i to pomimo iż fanem ani użytkownikiem Maca nigdy nie byłem.
  02.03.2013 22:49

"Specjalne" anteny do DVB-T

 • @zomo_prl
  Ten Pan anteny nie kupił, potem chwilę z nim rozmawiałem i poleciłem mu, żeby najpierw zwykłą antenkę typu teleskopowej do radio spróbował.. a potem ewentualnie logarytmiczno periodyczną za 20zł. Broń Boże żadnej pokojowej super extra ze wzmacniaczami. No i dobry kabel oczywiście. Co do reklamy na stronie SATKuriera to faktycznie nie kontaktowałem się z nimi, ale przemknęła mi przez głowę myśl, że faktycznie nie oni osobiście za nią odpowiadają.

  @alli
  Może wystarczy zmienić wzmacniacz, albo symetryzator na inny..

  @woperkqq
  Instalacje i anteny to naprawdę bardzo indywidualne kwestie.. czasem kilkadziesiąt metrów powoduje kolosalne zmiany, więc ciężko tak z góry mówić o przesterowaniach, czy za słabym sygnale.. przekonałem się osobiście o tym.

  @mój nick
  Z tą książką i szukaniem tam wzmianek o DVB-T to faktycznie przesada. niemniej jednak fala to fala i warunki propagacji, czy też budowy anten są te same, bo i fale są te same, choć mogą nieść ze sobą różne informacje.

  @WODZU
  Ja za najtańszy kabel HDMI na allegro zapłaciłem 3zł+przesyłkę. Testowaliśmy z kolegą który swój kupił za 80zł i porównywaliśmy. Różnic brak, wszytko co działać dla standardu 1,4b powinno działało i na jednym i na drugim (obydwa 1m). Twój test czytałem przed zakupem:D Mity kwitną wśród ludzi bardziej niż za mrocznych czasów średniowiecza.. a wydawałoby się, że skoro mamy TV i internet powszechnie to społeczeństwo powinno być coraz bardziej światłe.
  13.02.2013 20:55

 • @Tuchaj-bej
  Zachęcam Cię do lektury.. z której wynika, że stare wzmacniacze analogowe są be do DVB-T, a jednocześnie nie istnieją wzmacniacze do NTC gdyż wykorzystuje się do tego celu wzmacniacze analogowe.. Co do wielu odbiorników to masz zupełną rację.
  29.03.2013 23:22

Co jest winne Wine?

 • Hmm testowałem co na WINE pójdzie, a co nie i tak np. CS działa dobrze na 32 bit. Na 64 bit grafika mi się czasem rozjeżdżała. Europa Universalis II nie poszła, Resident Evil IV poszedł jlatka po klatce, Civilization V nie poszedł, Władca Pierścieni Wojna na Północy nie poszedł, Darkest Hour nie poszło, Robin Hood: Legenda Sherwood.. chodzi, tylko myszki nie widać, przez co jest nie do grania.. Ogólnie bardzo dobrze chodzi mi Polskie Imperium.
  Co ciekawe niektóre z tych gier mają status złoty i nie działają. Wydaje mi się, że w moim przypadku problemem jest to, że system jest 64 bit. Poza tym w przypadku WINE dużą rolę odgrywają chyba kwestie "indywidualne" komputera.. W ogólności jest to bardzo dobry program, ale w chodząc w szczegóły znajduje się błędy i problemy. Pytanie tylko czy WINE jest robiony po to żeby gry chodziły, czy ważniejsze są programy jak np. Chem Sketch które przydają się do pracy/nauki i pod WINE śmiga. To samo tyczy się testów na prawko, czy kursów językowych.. one chodzą.

  GregKoval jak zawsze dobry wpis..
  07.02.2013 17:05

WINE na Androida już blisko

 • Ciekaw jestem jak będzie z wydajnością takiego WINE na urządzeniach mobilnych. Mój komputer przy niektórych programach dostaje nieźle w kość, a co dopiero taki smartfon.
  04.02.2013 13:07

Czy środowisk graficznych jest za dużo?

 • Powiem szczerze, że ja nie bardzo rozumiem skąd bierze się to całe zamieszanie wokół środowiska.. jak odpalam Ubuntu z XFCE, i z Unity, to oczywiście dostrzegam różnicę w wyglądzie, w szybkości działania, ale mimo wszystko to nie wygląd najbardziej mnie do Linuksa przekonuje, a lepsze wykorzystanie mocy obliczeniowej mojego komputera. Obliczenia, które powodowały zwieszanie Windowsa w Linuksie po prostu się robią.. Czy wygląd ma aż takie znaczenie? Chyba tylko, wtedy gdy chcesz zrobić wrażenie, na kimś kto pierwszy raz coś widzi.
  Oczywiście cieszy mnie fakt, że mam wolność wyboru. Z tym, że w Windows też miałem coś co nazywało transformational pack i tam również mogłem nieco wygląd zmodyfikować. Co ciekawe.. po tym jak zainstalowałem Ubuntu (z Unity) niektórzy moi znajomi na ten wzór zmodyfikowali swoje Windowsy:) Może ludzi związani z Linuksem i Open Source powinni puścić coś takiego jak np. Ubuntu Trasformational Pack, czy Mint Transformational Pack:) W sumie jest to tez jakaś forma reklamy Linuksa.. i zachęcenia do sprawdzenia jak to w oryginale wygląda.
  03.02.2013 23:05