Zapraszamy na HotZlot 2016 – jubileuszowy, dziesiąty zlot naszych czytelników!

 • Latka lecą, ale po DP starości nie widać. Pasja nie zna czasu ! A co raz większa rodzina, ciągle napędza DP ! Zatem wszystkim użytkownikom i całej redakcji Dobrych Programów wypada życzyć, kolejnych 10 lat i tak co najmniej do 100 ! Pozdrawiam Serdecznie!
  21.07.2016 4:56

AVG TuneUp 2020

 • Trochę szkoda, ale obecna wersja tego programu nie jest już tak dobra jak poprzednie, przed przejęciem przez AVG. Pakiet ten może niestety trochę namieszać w naszym systemie. Prawdą jest, że trzeba go używać rozsądnie i umiarkowanie, wymaga bowiem nieco więcej wiedzy i doświadczenia,o naszych systemach operacyjnych, co z kolei pomoże uchronić nas od samounicestwienia Windows-a. Ogólnie to narzędzie może być dobre, choć przypomina "minę" którą przez przypadek można samemu zdetonować. Także korzystajmy z Dobrych Programów, ale z AVG PC TuneUp ostrożniej!
  01.11.2014 14:03

Toolwiz Care

 • Polecam, bo swoją pracę wykonuje rzetelnie. Choć jest wiele podobnych, to na Toolwiz Care warto zwrócić uwagę, bo posiada klika ciekawych narzędzi. Testowałem go na Win XP, Vista i 7 - jest w porzo...zaliczył bym go do klasy średniej tego typu programów.
  10.12.2013 21:10

Kingsoft PC Doctor

 • Dobry Program, z tego Doctor Kinga (KPCD). Składający się z modułów, ochrony komputera przez szkodliwym oprogramowaniem, optymalizacją systemu, oraz usuwania z dysku niepotrzebnych śmieci. Przy tym także należy pamiętać, że istnieje możliwość poszerzenia jego funkcjonalności, poprzez zainstalowanie dodatkowych narzędzi, takich jak moduł antywirusowy, czy monitor połączeń sieciowych. Na pewno więc z Kingsoft PC Doctor będzie zadowolonych większość użytkowników. Warto zainstalować!
  25.07.2013 21:21

JetBoost

 • JetBoost jest naprawdę udanym narzędziem, polecam ze względu na:
  1.Bezpłatne narzędzie,
  2.Zwiększające wydajność komputera poprzez wyłączenie zbędnych procesów i usług.
  3.Odwracalność Operacji (zwolnione wcześniej zasoby możemy błyskawiczniei przywrócić.
  4.Przyjazny i intuicyjny interfejs,
  5.Nie przysparza problemów nawet niedoświadczonym użytkownikom.
  6. Dwa w pełni automatyczne tryby przyspieszania (pracy i gier)
  7.Optymalizacja zużycia pamięci RAM,
  8.Mogący osiągnąć nawet 40-procentowy wzrost wydajności.

  Tak, więc nie trzeba się nad tym zastanawiać i nie ma co słuchać malkontentów. Programik jest dobry.
  29.03.2013 13:57

BESTplayer

 • Bestplayer jest wart polecenia i uwagi. Mimo że zawiera komponenty reklamowe, to są one zupełnie nieszkodliwe dla naszego systemu. Odtwarza większość formatów, automatycznie pobiera napisy do aktualnie odtwarzanych filmów i posiada możliwość odpowiedniego przesuwania napisów. Brak instalatora nie jest jego wadą. Wszędzie można go wkleić i korzystać z niego w każdej chwili, a jeżeli się nam znudzi po prostu, przenieść do kosza. I nawet jeżeli czasami zdarzy mu się drobne potknięcie to i tak jest lekki, łatwy i przyjemny. Czekamy zatem na wersję 3.0
  24.01.2013 12:27

Inkscape

 • Znakomity, wart polecenia program. Sporo potrafi i jest przyjazny w obsłudze. Posiada intuicyjny interfejs. Przyjemnie się na nim pracuje. A praca znajoma, na warstwach i ścieżkach, sporo przydatnych efektów. Bezpłatny
  21.12.2012 3:15

JetClean

 • Znakomity programik, który świetnie sobie radzi z zaśmieconym systemem. Jest podobnie skonstruowany jak Advanced SystemCare, łatwy w obsłudze i skuteczny w wydobywaniu zapomnianych śmieci, które zakłucają nam normalną pracę kompa. Faktycznie jest też postrzegany jako lepszy od CCleaner-a, ponieważ zawiera więcej opcji. Używam go od roku i porównywałem z wieloma podobnymi programami i napewno mogę stwierdzić, że obecnie należy do grupy programów tzw."wyższej półki"
  18.12.2012 10:50

CCleaner

 • Generalnie programik jest OK, choć na rynku, podobnych jest co raz więcej. Do zastosowań domowych rewelacyjny. Choć jak w większości przypadków tzw. czyścicieli i tym możemy sobie narobić bigosu, jak zaczniemy bez doświadczenia eksperymentować. Program łatwy do obsługi i pomocny. Można go polecać.
  18.12.2012 10:32

Ashampoo WinOptimizer

 • Narzędzie to przypomina pod każdym względem TuneUp, choć minimalnie mu ustępuje. Potrafi jednak poprawić nieco pracę Windows-a lekko go optymalizując. Warto go zainstalować i wspomóc inne narzędzia w kompie odpowiedzialne za bezpieczeństwo. Często pojawiają się z tej serii programy także w czasopismach komputerowych,więc warto zaglądać, bo można mieć ten i inne programy tylko w cenie numeru czasopisma. Choć dzięki DP możemy wypróbowywać całą masę przeróżnych programów w większości bezpłatnie.
  18.12.2012 10:15

GIMP

 • Jest to program nie łatwy do opanowania, chyba że szczegółowo, spokojnie i od początku. Ale jeśli już ktoś za jego pomocą, zacznie tworzyć jakieś prace, jest bardzo zadowolony. GIMP jest programem dla bardziej zaawansowanych użytkowników, a jego możliwości są na prawdę imponujące. A co do Managera pobrań, to nie warto się denerwować tylko zalogować i wyłączyć. Myślę że inteligentnemu użytkownikowi DP nie powinno sprawić to żadnego kłopotu.
  02.11.2012 9:46

Spybot Search & Destroy

 • Ogólnie program jest super, choć trzeba się zgodzić z poprzednikami, że wersji Beta lepiej nie instalować. Komponenty szpiegujące są dobrze tropione i usuwane przez SS&D. Znakomite uzupełnienie do antywirusa. Choć niektóre antywirusy nie bardzo chcą tolerować Spybot-a. Ale za to on sobie radzi w zadaniach dla niego przeznaczonych i z samymi z anty-wirami, właśnie inteligentnie je uzupełniając. Testowałem go na różnych sprzętach i mogę potwierdzić, że to bardzo dobry program. Niektórzy zarzucają, że obecnie wykrywa mniej komponentów niż w starszych wersjach, ale to nie do końca prawda, on wiele z nich nie dopuszcza do naszego kompa, pod warunkiem że jest prawidłowo skonfigurowany. Może też coś czasem przeoczyć, ale czy istnieje program idealny? Spybot Search&Destroy jest- the best.
  28.10.2012 16:35

OpenOffice.org

 • W gruncie rzeczy można polecić jeszcze tą starszą wersję OO. Nie mniej jednak należy pamiętać, że program ten (zresztą jak każdy inny) może nam czasem sprawić psikusa. Na pewno przygotowując dokumenty w MO zdarzać się będą kłopoty z synchronizacją z OO. Ale podobne historie również występują przy innych programach. Natomiast w tym przypadku, to tak naprawdę wynika z braku przychylności MO do innych programów biurowych. Microsoft stara się mimo wszystko utrudniać przesiadanie użytkowników na inne programy biurowe, z oczywistych względów, dlatego większość tego typu problemów może wynikać raczej z charakterystycznej funkcjonalności MO. Mimo wszystko, aby się zabezpieczyć przed nieprzewidzianymi zdarzeniami, wykonujmy backup dokumentów zanim zaczniemy je edytować, przesiadając się z MO na jakikolwiek inny program biurowy.
  07.08.2012 13:42

jv16 PowerTools

 • Z powodzeniem można zainstalować jeszcze bezpłatną ostatnią wersję 1.3.0.195 która jest pozbawiona tylko kolorowych ikonek, ale znakomicie radzi sobie w dokładnym oczyszczeniu naszego rejestru. Choć trzeba przyznać, że lepiej mieć trochę pojęcia o rejestrze, aby nie pozwolić mu wyczyścić za dużo. Na szczęście jv16 potrafi robić kopie zapasowe, aby mimo wszystko uniknąć problemów.
  26.07.2012 1:04

Glary Utilities

 • Program do optymalizacji naszego systemu, znakomicie sobie radzi. Jest w dalszym ciągu bardzo szybki i skuteczny, wykrywa i usuwa wiele problemów z naszego systemu, jest wyposażony w wiele modułów napraw (skróty i wpisy w rejestrze, optymalizacja pamięci, defragmentacja rejestru, czyszczenia ze zbędnych plików, czy analizy dysków..) Jest na prawdę dobry. Jeżeli chcemy pomóc swojemu Windows-owi głęboko "pooddychać" zainstalujmy Glary Utilities. I to wcale nie jest pomyłką że uzyskuje co raz lepszą ocenę. Po prostu zasługuje na nią.
  28.10.2012 15:42

 • Znakomity program do optymalizacji naszego systemu. Bardzo szybko skanuje, wykrywa i usuwa problemy w postaci różnych dziwnych plików, które wyłącznie przeszkadzają w prawidłowym funkcjonowaniu kompa. Pomaga głęboko "oddychać" naszemu drogiemu systemowi.
  26.07.2012 0:42

Revo Uninstaller

 • Revo, znakomicie sobie radzi w usuwaniu pozostałości,po programach, w tym także antywirusach, które nie tylko nie przydadzą się nam już, ale mogą wyrządzić wręcz poważne szkody w kompie. Czasami nawet jv16 nie ma co już sprzątać w rejestrze po nim. Trzeba go mieć.
  26.07.2012 0:27

Advanced SystemCare Free

 • ASCF5 jest wart polecenia. Ja po pół roku użytkowania innych programów do optymalizacji wróciłem z powrotem do Advanced.
  Niektórzy twierdzą że im coś rozwala, wywala itd. Wiadomo jednak, że może się zdarzyć nieprzewidziane zdarzenie, ale ma to związek z błędami w rejestrze po nieprawidłowej aktualizacji bądź odinstalowaniu niektórych programów. ASCF5 sam w sobie nie jest niebezpieczny, pod warunkiem, że sami eksperymentujemy z głową.
  01.10.2012 0:12

 • Nie ma co się zastanawiać. Jest to na pewno potrzebne, bardzo pomocne narzędzie, które potrafi wyregulować nasz system. Trochę denerwujące są wyskakujące po skanowaniu zaproszenia do nabycia wersji płatnej, ale i tak trzeba przyznać że znakomicie sobie radzi ASC w walce ze śmietnikiem w kompie.
  26.07.2012 0:13

NetWorx

 • Ciekawy, warty uwagi programik. Na pewno przyda się wszystkim korzystającym z mobilnego internetu. To fajne, że istnieją takie przydatne narzędzia.
  26.07.2012 0:00