GG 11 - wreszcie komunikator?

 • Kiedy na rynek weszło GG 10 a następnie 10.5 to po prostu zrezygnowałem z tego bo nie lubię alternatyw a sam komunikator zjadał więcej zasobów niż mój system operacyjny.
  GG 11 to jednak powiew świeżości, który wzbudził we mnie głęboko skrywane sentymenty do tego komunikatora i postanowiłem wrócić. Jak na razie nie żałuję. Zobaczymy co będzie za jakiś czas. Sam chciałem a swoim blogu poświęcić wpis GG 11 ale jakoś mi się nie chce z faktu, że te które już tutaj są trzymają wysoki poziom i przebić to będzie ciężko.
  24.07.2012 10:40

Windows 8 do kupienia tylko przez internet? No chyba Microsofcie żartujesz?

 • Odkąd został wydany Windows 8 Developer Preview niesamowicie napalam się na ten system.
  Teraz jeszcze ta tania aktualizacja... po prostu miodzio. Nie przeszkadza mi w żaden sposób, dystrybucja online w końcu Apple też tak robi a i Linuksa też wypada ściągnąć a nie kupić w sklepie.

  Ludzie narzekają na metro tak samo jak przed premierą Windowsa 95 narzekali na zmianę interfejsu...teraz nie chcą z niej zrezygnować. NO I NIE MUSZĄ! Przecież nikt nie każe nikomu korzystać z metro. Nowy pulpit również będzie dostępny a nawet ulepszony. No i po co ten przycisk start? Wystarczy najechać w prawą ścianę ekranu i tam można wyłączyć system (ja osobiście ze start tylko korzystam, jeżeli chcę kompa wyłączyć....:P).

  Sam w sumie myślałem nad tym, żeby ściągnąć ISO Windowsa 7 i wklepać tam kod z naklejki notebooka bo mnie te pre-instalowane programy przyprawiały o ból głowy. Ale skoro tak już blisko do premiery Windowsa 8 to nie ma to sensu. Wklepię po prostu czystą instalację i pozbędę się całego tego szamba.

  Mam tylko nadzieję, że aby kupić ten system nie będę musiał zakładać konta LIVE bo naprawdę unikam tego od jakiegoś czasu jak ognia. Naprawdę wolę Google Account i takie wciskanie mi na siłę Hotmaila nie powinno być praktykowane.
  19.07.2012 18:00

Jak zacząć programowanie - krok po kroku

 • @KotletBanan
  Problemy matematyczne w programowaniu to nie wszystko. Jeżeli faktycznie potrafisz zaimplementować te wszystkie podstawowe algorytmy i ogarniasz składnię języka tak samo jak OOP to nie widzę problemu, żebyś obrał sobie po prostu jakiś projekt i dążył do jego realizacji. Na początek mogę Ci polecić odtwarzacz muzyczny w konsoli a następnie prostą grę... nie wiem chociażby roguelike. http://pl.wikipedia.org/wiki/Roguelike
  24.07.2012 10:36

 • Dzięki Wam za pozytywne komentarze :)

  @GBM linki, które podałeś można powiedzieć, że zainspirowały mnie w pewnym sensie do napisania takowego artykułu.

  @Axies
  Nigdy nie jest za późno. Co do nowych wpisów to tak - będą. Jeszcze z trzy czysto teoretyczne dotyczące programowania (języki,materiały, .NET) jeden na pewno poświęcę GG a kolejne myślę będą bardziej traktowały o programowaniu praktycznym czyli w pewnym sensie planuję poradniki.
  19.07.2012 17:52

 • @up
  IMO programowanie ma budzić respekt w drugim człowieku. I jeżeli taki początkujący zobaczy "Visual Studio 2010 ULTIMATE" sama nazwa już budzi niemały respekt to zainteresuje się co to jest... potem 'jak to ogarnąć?'.

  Poza tym jest jeszcze Dreamspark.
  19.07.2012 18:14

HotZlot2012 - kamil_w

 • Dokładnie... :P +1
  15.07.2012 18:11