Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Antydemokracja w Internecie na opak kontrolowana

Były monopolista szwedzkiej telefonii zaoferował swoim klientom bezpłatny dostęp do wybranych serwisów internetowych. Zbudziło to dyskusję w szwedzkich mediach, że jest to niezgodne z nowymi dyrektywami Unii Europejskiej, które mają zagwarantować demokrację w Internecie. W tej perspektywie ma to zostać rozpatrzone sądowo.

Zamieszanie medialne powstało nim decyzje UE weszły w życie i wygląda na to, że ktoś coś niedokładnie zinterpretował. W szumie medialnym zawsze jest trudno odszukać, co jest faktycznym tematem. Najkrócej mówiąc UE zakazuje transmisji uprzywilejowanych. W takiej uproszonej definicji darmowe udostępnianie można tak zrozumieć. Nie o to jednak chodzi UE, a o szybkość transmisji, czyli by uprzywilejowane dane nie były dostarczane przed innymi.

Kontrola techniczna dostępu w instalacjach sieciowych jest od lat ciekawym tematem dla Szwedów, bo wśród 8 milionów obywateli bardzo wielu aktywnie uczestniczyło w tworzeniu systemu, bez którego globalna eksplozja telefonii komórkowej była niemożliwa. Wcześniej szwedzkie rozwiązania w centralach telefonicznych miały najwyższą światową renomę i były dumą Szwedów, więc zainteresowanie tematem trwa już od wielu pokoleń.

AMD w zestawie dla odtwarzania muzyki z CD, DVD, DAB+ i Internetu

Zaplanowałem prezentację odtwarzania muzyki z PC z najlepszą możliwą jakością, a renomowany importer sprzętu dla muzyków i realizatorów dźwięku udostępni na tą okazję flagowy model japońskich słuchawek.

Są to Fostex FH-900, których oferta dostępna jest w Internecie pod adresem: http://pro.megamusic.pl/p14066.822_fostex_th_900_sluchawki_audiofilski...W Internecie wyszukałem sklep, który oferuje pasujące do prezentacji: płytę główną, CPU i RAM. Ten sklep to morele.net i zamówiony u nich towar odbiorę w pobliskim sklepie komputerowym, ale okazało się, że realizacja zamówienia płyty głównej trochę potrwa. Ze sklepów zagranicą dostarczana jest szybciej.

Płyta główna to Gigabyte G1 Sniper A88X wersja 3.0, której opis dostępny jest w polskojęzycznej witrynie producenta pod adresem: http://www.gigabyte.pl/products/page/mb/g1sniper_a88xrev_30

Pamięć to G.Skill DDR3 16GB (8GBx2) 2400MHz, CL11, SNIPER Dual, której opis jest w witrynie sklepu pod adresem: