Audio z telefonu i telewizora nie zachwyci, ale lepiej wprowadzi nowinki

 • @Anonim To oprogramowanie w TV nie radzi sobie z poziomami.

  Zgadza się, ale program trochę trudno przesterować.
  24.08.2020 19:05

Sharp PS-929 Power Audio — przenośny głośnik imprezowy za mniej niż 600 zł!

 • @Anonim szkoda, że taka genialność jest anonimowa - przecież za takie odkrycie należy się przynamniej Nobel
  04.08.2020 8:47

 • Dzięki za kolejny tekst, który mnie zainteresował. Wygląda na to, że nowe funkcje będą się pojawiły ze sprzętem dla szerszego grona użytkowników i być może z czasem zostaną doszlifowane dla bardziej wymagających.

  Zaciekawiła mnie dość popularna już funkcja dla karaoke. Mikrofon do tego nie spełnia wymogów dla kalibracji głośników, ale przecież cyfrowe filtry mogą to skorygować. Taki filtr może być softwarowy i zaoferowany, jako indywidualny serownik dla danego mikrofonu. Mówiąc inaczej, każdy tani mikrofon można podrasować, by służył do kalibracji głosników.
  03.08.2020 11:29

Bezprzewodowe słuchawki dla każdego czyli o JBL Endurance PEAK słów kilka

 • @RubasznyRumcajs systemowym załatwić

  racja, ale najlepiej wyjdzie we współpracy z producentem, o czym wspomniałem wyżej
  22.07.2020 10:51

 • @lordjahu zintegrowane z działaniem sprzętu

  Zastosowano w tych słuchawkach rozwiązanie najprawdopodobniej z myślą o uniwersalności i to ogranicza nieco zintegrowanie. Niemniej w aplikacji producenta można oczywiście precyzyjnie uwzględnić specyfikę tego modelu, co jest znacznie trudniejsze w przypadku niezależnego oprogramowania.

  Niewykluczone, że ten model może zostać uwzględniony np w jakieś aplikacji Dolby dla Windows. Jest to chyba obecnie najbardziej prostym rozwiązaniem dla producentów. To może być uniwersalna aplikacja dla Dolby, w której może działać jakiś serownik dla tego modelu wg danych producenta. W trybie stereo będzie to wówczas tylko "dopasowanie" produktu, by zredukować w nim przekłamania, ale skala zapotrzebowania na to nie jest chyba duża.
  22.07.2020 10:45

 • @lordjahu
  Rzuciłem okien na opis techniczny producenta i lepiej rozumiem, czemu brak oprogramowania. Chodzi o deklarowaną tam "zgodność: Smartfony, tablety i komputery" - czyli potrzeba oprogramowania pod różne OS

  Nieco dziwne wydaje się, że nie podano TV, bo to silna pozycja rynkowa Samsunga, ale to mogło nie sprawdzić się w marketingu, bo ten segment słabo kojarzy się z jakością dźwięku ;-)
  21.07.2020 9:47

 • @lordjahu Jest jakaś aplikacja
  celne pytanie, które może wskazywać, że Samsung bierze z marką JBL mniej pod uwagę potrzeby klienta
  19.07.2020 8:59

HiFiMAN Deva – słuchawki z wbudowanym przetwornikiem DAC i łącznością Bluetooth

 • Najprawdopodobniej nigdy nie poznam jakości odtwarzania muzyki z tym słuchawkami, ale są dobrym przykładem dla czekającej nas rewolucji. Chodzi o wbudowany DAC, co nie jest oczywiście niczym nowym. Taki może być całkowicie tandetny przy pracy w tradycyjnej formie. Nawet przy 24 bit/192 kHz, co w praktyce może mieć jednak zaletę - bo chyba mało kto ma takie ustawienie w smartfonie, czy komputerze osobistym.

  Użyte w tekście hasło audiofilskie daje pretekst do skomentowania tego produktu. Z lektury tekstu można wyciągnąć wniosek, że być może w tych słuchawkach sygnał z 24/192 jest wysyłany bezprzewodowo - co nie jest jeszcze rozwiązaniem optymalnym. Jednak bardziej prawdopodobną alternatywą wydaje się, że to tylko DAC z tym pracuje i wówczas są tu klasyczne już ograniczenia. Potwierdzeniem tego może być zawarte w tekście zdanie "Tradycyjna metoda połączenia, która zawsze się sprawdza"- co dotyczy rozwiązania analogowego z kablem. Z jednej strony znaczy to, że DAC w PC może się lepiej sprawdzić, ale z drugiej zintegrowany ze słuchawkami układ elektroniczny może zostać lepiej do nich dopasowany i takie wyzwanie jest na miarę tego producenta, czyli doktora nanotechnologii. Zastosowanie uniwersalnego rozwiązania z mini jack 3,5 mm sugeruje jednak, że nie ma tu tak zaawansowanych układów elektronicznych.

  Natomiast z nowymi rozwiązaniami takie DAC mogą pełnić tylko określone funkcje i zostać w tym celu optymalnie wysterowane przez OS, jako wyspecjalizowane urządzenie peryferyjne. Trudno jeszcze o konkrety w tym zakresie, ale temat poruszyłem w marcu 2020 pt "Audio ze standardem WiSA Association zaawansuje w czasch #zostanwdomu"
  https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/Audio-ze-standardem-WiSA-Association-zaa...
  18.07.2020 10:10

Alternatywy dla optymalnego, czy wiernego odtwarzania z PC muzyki ze strumieni internetowych

 • @Anonim
  wspomniałem w poprzednim komentarzu o nowych rozwiązaniach i jest konkretny przykład tego, ale w nie znam jaka jest jakość w tym konkretnym przypadku. Chodzi o wbudowany DAC, co nie jest niczym nowym i taki może być całkowicie tandetny przy pracy w tradycyjnej formie. Z nowym rozwiązaniem takie DAC mogą pełnić tylko określone funkcje i zostać w tym celu lepiej wysterowane przez OS, jako wyspecjalizowane urządzenie peryferyjne
  https://www.dobreprogramy.pl/HiFiMAN-Deva-sluchawki-z-wbudowanym-przetwornikiem-...
  18.07.2020 9:57

Chiny pracują nad własną kartą graficzną. Możliwy powrót marki S3 Graphics

 • @the_scx
  szkoda, bo wszystkiego oczywiście nie zapamiętałem i liczyłem, że w razie potrzeby będę mógł powrócić
  16.07.2020 20:53

 • @the_scx a wręcz wymogiem

  wylogowałem się i wyszedł anonim
  12.07.2020 11:16

 • @the_scx
  chciałem coś skomentować, ale widzę, że już nie potrzeba, a przy okazji mogłem jeszcze rozszerzyć sobie wiedzę :-)
  12.07.2020 10:40

iPhone bez Spotify: wiele aplikacji chwilowo nie działa (aktualizacja)

 • @wielkipiec
  Dzięki, ostatnio testuję apkę na PC i smartfonie w porównaniu z alternatywnym użyciem przeglądarki. Sytuacja z jabłkową aktualizacją dobrze uzupełnia wyłaniający się obraz zalet i wad.
  13.07.2020 9:09

 • @wielkipiec Appka mimo to nie startowała

  a przez przeglądarkę i odpalenie w niej webplayer ?
  12.07.2020 9:43

Ambicja wiernego odtwarzania muzyki ma inny wymiar przy pakiecie Orange

 • @HnauHnakrapunt czasami prowadzi do absurdów

  Odnoszę wrażenie, że coś lekko szwankuje z ofertami, ale źródłem jest chyba to, że ludzie nie nadążają za nowościami i wygodniej jest im dostać wszystko w pakiecie, by nie wstydzić się, że czegoś nie mają, czyli jakiś strach przez wykluczeniem.
  13.07.2020 8:54

 • Na blogu pojawił się wpis pt "Wymóg ciągłego bycia online czyli jak tu nie oszaleć" i idąc tym tropem łatwo zrozumieć obawy ws kosztów intensywnego korzystania z Internetu w roamingu wg archaicznej taryfy z nowym telefonem domagającym się aktualizacji itd.
  https://www.dobreprogramy.pl/Wymog-ciaglego-bycia-online-czyli-jak-tu-nie-oszale...
  11.07.2020 14:48

Wymóg ciągłego bycia online czyli jak tu nie oszaleć

 • @Rivnin
  Biorąc pod uwagę przygotowanie uczelni do możliwości korzystania z IT to i tak cud, że jakoś to funkcjonuje. Wykładowcy czepią przecież wiedzę z przypadkowych źródeł.
  12.07.2020 7:36

 • @dr.iit posiadacz smarkfona

  Już nie tylko, bo nowy telewizor stał się także bardzo ciekawski i to samo jest z najnowszymi wersjami Windows
  11.07.2020 10:39

Microsoft zmienił nieco zasady gry, czyli przegląd zmian w kompilacjach 19635, 19640, 19645, 20150, 20152 oraz 20161

 • @zakius
  liczba użytkowników okienek jest tak ogromna, że każda zmiana komuś będzie przeszkadzała, ale znajdą się również jacyś zadowoleni. Inteligentne dostosowanie OS jest przez to trochę utopią, ale większość użytkowników tego jednak oczekuje i chyba najbardziej w zakresie najróżniejszej integracji z urządzeniami przenośnymi itd. Microsoft przez to testuje co się da, a zostanie to co się jakoś sprawdzi w praktyce.
  06.07.2020 8:11

 • @zakius droga przez mękę

  Podpisuje się pod tym stwierdzeniem. Przyjemniejsza jest koncepcja, żeby oferowane były gotowe produkty, ale czy tak kiedyś rzeczywiście było? Tutaj na blogu pojawiła się właśnie seria wspominek Windows i widać, że bywało różnie. Pierwsze dopracowane było dopiero 3.11. Następnym takim zostało dopiero 98 itd...

  Nie zagłębie się w temat LAN, bo nie mam takiej kompetencji, ale spodziewam się, że tym tropem pójdzie rozwój w zakresie odtwarzania muzyki. Jeden koprocesor dźwięku w PC stanie się niebawem archaizmem. Lepiej sprawdzi się np jeden w każdym głośniku i połączenie z PC przez m.in. LAN, ale najpraktyczniej będzie realizować to bezprzewodowo. Prace w WiSA Association już trwają i nawiązałem do tego tematu w marcu br
  07.07.2020 7:36