Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

2018 bez rewelacji dla lepszego odtwarzania muzyki w domu, bo nie korzystamy z tego co jest

 • @* * * Anonim * * * a tak na marginesie, te nagrania nie są chyba na płytach 78 o/min., czyli było jakieś udoskonalenie z nagraniami.
  04.01.2018 10:00

 • @* * * Anonim * * * jakość techniczna i muzyczna nie zawsze chodzą w parze :-)
  03.01.2018 12:07

 • @Szeryfuniu Życzę również wszystkiego najlepszego w Nowym Roku. O ile dobrze pamiętam w tej prezentecji winylu Siesty nie usłyszałem żadnego trzasku. Wydaje mi sie, że chodziło bardziej o nawiązanie do pojawiających się czesto argumentów o uroku trzasków. Kupujący gramofon np w Lidlu chyba sobie nie radzą z naelektryzowaniem płyty.
  02.01.2018 10:06

 • @OkropNick Drobne sprostowanie - wyższy poziom był w krytyce CD. Flac ma oczywiście potencjał, ale w praktyce dużo jest bezmyślnej wiary w cuda z tym formatem. W tekście wspominam o miłym zaskoczeniu, że z monitorami studyjnymi nawet ze startnych formatów dało radę odtworzyć tyle muzyki. Flac nie wygeneruje cuda z głośniczka w laptopie, ale sugestie w tym kierunku nie są rzadkością.
  02.01.2018 10:40

 • @yuwo Sporo racji. Nie robiłem w tym zakresie konkretnych testów, ale problem tkwi nie tylko w samej technologii. Zwróciłem np uwagę, że Yamaha zaoferował głośniki "napakowane" wszelkimi dostępnymi rozwiązaniami. Cena tego w zbyt dużym stopniu przewyższała wartość głośnika.
  03.01.2018 9:36

 • @DBill Bramkarz Z tym analogiem można także podyskutować, ale nie tu miejsce na to, bo zbyt łatwo jest narobić bałaganu. Dam jedynie hasło klasa A i AB, bo chociaż to inny dział elektroniki, a jednak coś sobie pulsuje.
  03.01.2018 11:59

Audio Pro Solution Coax to eksluzywny prezent gwiazdkowy i referencyjne głośniki na biurko

 • Relatywnie prosty temat głośników do komputera okazuje się jednak tak trudny, że w serwisie audostero.pl jest 2348 postów w dyskusji pod tym hasłem

  @ http://www.audiostereo.pl/glosniki-komputerowe_31658.html
  03.12.2017 12:10

 • Wspomniany w tekście lokal z przyjazną akustyką można zwiedzić wirtualnie
  http://www.cafezascianek.pl/wirtualny-spacer.html
  05.12.2017 12:22

 • Temat rozwijam dalej w tekście pt "Aktywne monitory studyjne dla odtwarzania muzyki przy biurku to ekskuzywny prezent gwiazdkowy", gdzie napisałem m.in

  Udostąpniony w Internecie wykres pokazuje, jak idealną charakterystykę mają w tym pasmie nowsze głośniki APS. Chodzi o to, że krzywa z pomiarów jest wyjątkowo prosta. Tak jest aż do 30 kHz i adekwatnie dla tego podane są cyfry w specyfikacji, chociaż nie słyszymy takich częstotliwości.

  @ http://audiopc.blog.pl/2017/12/07/aktywne-monitory-studyjne-dla-odtwarzania-muzy.../
  08.12.2017 8:46

 • @DBill Bramkarz Dzięki za komentarz. Oczywiście się zgadza.

  Poziom skomplikowania zwrotnicy i jej gabaryty, a na dodatek koszta. Monitory to oczywistość w studio, a z myślą o siedzących przy komputerze jest chyba jednak bezpieczniej użyć określenia głośniki.
  13.12.2017 8:58

 • @AudiofilPC w związku z otrzymaną uwagą, że najtańszy jest APS Klasik trafiłem do informacji w ceno.pl i tam są przydzielone do kategorii "Kolumny i głośniki estradowe"
  https://www.ceneo.pl/35877254?se=Z7QPspw_VrfQ7Y58RZ54XMsuYNmaiX-8&gclid=EAIa...
  13.12.2017 9:18

Archaiczne innowacje w systemach wbudowanych to nietrafiona inwestycja

 • @DBill Bramkarz (niezalogowany): Oczywiście

  Z ciekawości rzuciłem okiem na ofertę odtwarzaczy samochodowych i nie jest dużo drożej z DAB.
  03.11.2017 10:34

 • @DBill Bramkarz (niezalogowany): a tak przy okazji wato podtrzymać ten wątek z 20 kHz. Tą histerię napedzono z normami DIN. Jeżeli nie usłyszymy jakiś częstotliwości w sali koncertowej, to nie znaczy przecież, że nie można tam chodzić, by słuchać muzyki.
  03.11.2017 10:43

 • @DBill Bramkarz (niezalogowany): w temacie tego komentarza zrobiłem szerszą notakę pt "Atrakcyjna muzyka korzysta z techniki, ale nie jest tym ograniczana"

  http://audiopc.blog.pl/2017/11/02/atrakcyjna-muzyka-korzysta-z-techniki-ale-nie-.../
  06.11.2017 8:37

 • W telenowinkach onet pojawił się artykuł pt "5 gadżetów do smartfonów, o których nie mieliście bladego pojęcia". Można tam przecztać np

  Steve Jobs próbował kiedyś wmówić ludziom, że duże smartfony nie mają sensu. Okazuje się, że był w błędzie, bo 5-calowe ekrany to standard, a coraz więcej użytkowników skłania się w kierunku wyświetlaczy o przekątnych 5,5" i większych.
  27.10.2017 22:45

 • @aa.bb: Oczywiście i podobno najpopularniejsze jest pod prysznicem
  28.10.2017 12:05

 • Niebawem globalną wiosckę mogą zalać materiały marketingowe, że PC stworzyli Chińczycy, bo jak podaje Polityka nr 43 na str 11 w artykule pt "Lekcje wujka Xi"

  "Chiny zrywają z fundamentalną nauką Denga o utajnianiu własnego potencjału, zatem zaczną się rozpychać i mieć interesy wszędzie na świecie."

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1724948,1,lekcje-wujka-xi.read
  29.10.2017 8:58

 • @DBill Bramkarz (niezalogowany): w jakimś wpisie wspomniałem, że nawet będaca w stanie wojny Ukraina udostepnia w siecie stacje z 320 kb/s, a w Polsce "oszczędności">

  Idąc dalej tym tokiem myślenia co słuchać ze względu na jakość techniczną, to powinno się polecać tylko CD, chociaż z tej epoki, gdy powstawało to rozwiązanie lepszą alternatywą jest DAT, które było jednak za drogie w produkcji i kupienie ciekawej muzyki na tym nośniku jest dużym wyzwaniem. Współczesne oferty z nośnikami typu SACD także utwierdzają mity, że audiofil słucha tylko jednej płyty.

  W temacie DAB perełka jest na stronie Polskiego Radia w realcji ze zorganizowanego przez z nich Euiropejskiego Forum Radiowego w Krakowie

  "Rozpoczynając sesje prelekcji Prezes Polskiego Radia, dr Barbara Stanisławczyk zwróciła uwagę na kluczowe problemy związane z cyfryzacją radia w Polsce, którymi są brak strategii narodowej w tym zakresie, brak strategii europejskiej, niechęć rozgłośni komercyjnych do cyfrowej emisji sygnału i wysokie koszty simulcastingu (jednoczesnego nadawania sygnału cyfrowego i analogowego – DAB+ i FM). Prezes Polskiego Radia przypomniała, że nie zamierza wycofywać się pochopnie z procesu cyfryzacji i niszczyć tego, co do tej pory zostało osiągnięte. – Spotkaliśmy się dzisiaj po to, by wspólnie poszukać najlepszego rozwiązania i jeśli znajdziemy jakiś kompromis, porozumienie, będę szczęśliwa – powiedziała Barbara Stanisławczyk. – Potrzebujemy również wsparcia ze strony przemysłu motoryzacyjnego. Ogromna część odbiorców słucha radia w samochodzie. Dlaczego producenci samochodów sprzedawanych w Polsce nie chcą w nich instalować odbiorników DAB+? – pytała."

  Nie planuję inwestować w samochodowy DAB+, ale mam ochotę przetestować, jak działa na trasie z Gdańska do Katowic i najchętniej, żeby Pani Prezes miała na uszach słuchawki, w których cały czas odtwarzany będzie dostepny sygnał np Dwójki :-)
  01.11.2017 9:35

A w Zaścianku inaczej chcemy słuchać muzyki z PC