Sharp HT-SBW800 — Dolby Atmos w standardzie 5.1.2

 • @Hashi doświadczenie z mikserami albo programami do tworzenia muzyki

  absolutnie słusznie z punktem odniesienia, ale we wpisie chodzi o test zestawu i chyba z nim nie było tworzenia muzyki :-)
  03.07.2020 13:41

 • @Hashi

  Wspominałem ostatnio we wpisach o Windows 10 z Roomcalibration / Room Correction, które może być tu bardzo pomocne, ale nie wiem co i jak zadziała w tym przypadku. Natomiast z tym echem to bardziej kwestia ustawienia opóźnienia czasowego dla poszczególnych kanałów. Wmiksowanie echa jest bardziej przydatne dla "kreowania pomieszczenia"
  02.07.2020 12:38

 • Dzięki za interesujący wpis. Ten poprzedni jakoś przeoczyłem, ale już biorę się za nadrabianie w tym zakresie :-)
  02.07.2020 7:40

Były inżynier Intela twierdzi, że zna powód rozstania z Apple. Wiesza psy na jakości układów

 • François Piednoël widzi temat z perspektywy swojego stanowiska, a nie jak cały sztab Apple, gdzie nie nie potrzebują trzymać się archaicznej struktury x86, bo nie są tak silnie z nią związani i dla nich była tylko koniecznym kompromisem.
  26.06.2020 7:35

 • @Anonim Co jest archaicznego w x86? ARM jest tak samo archaiczne.

  Nie chodzi o ich porównywanie, a o nowe podejście do tematu. W przypadku odtwarzania muzyki rozwiązania z x86 są już bardzo archaiczne, chociaż te najnowsze oferują wiele możliwości dla tych, którzy chcą z nich skorzystać, a nie tylko używać tego co jest z myślą o standardowych funkcjach PC.
  02.07.2020 7:52

OpenCore Computer, czyli producent komputerów z internetowego podziemia

 • Kusząca rzecz, by zrobić testy odsłuchowe z 2 OS.
  14.06.2020 10:59

ADATA i NAS w perspektywie odtwarzania muzyki z PC dla konesera

 • Pojawił się właśnie na blogu wpis pt "Zmierzch płyt optycznych". Warto przy tej okazji jeszcze podkreślić, że wraz z nimi zaczęto chronić nagrania na płytach. Najbardziej prosta forma pojawiła się z CD, ale nie była dostatecznie przekonywująca dla biznesu fonograficznego, co spowodowało, że silnie zaistniał w nim m. in. Sony. Kolejne formaty płyt dostawały jeszcze silniejsze zabezpieczenia, co podrożyło np koszta dystrybucji DVD. Obsesja w tym zakresie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami była już na taką skalę, że konsument nie chciał zaakceptować powodowanych przez to wysokich kosztów i problemów ze sprzętem etc.

  Wpis jest pod adresem: https://www.dobreprogramy.pl/Berion/Zmierzch-plyt-optycznych,108311.html
  14.06.2020 10:01

Zmierzch płyt optycznych

 • W uzupełnieniu do powyższego wpisu wykorzystam komentarz, który zauważyłem pod szerszym opisem działalności Microsoft. Zarzucono, że pilnowanie opłat za Windows nie było dostatecznie restrykcyjne. Takiego komentarza nie napisał chyba użytkownik Linuksa. Pasuje to bardziej na wypowiedź fana pomysłów Jobsa, gdzie ochrona była na wszelkie możliwe sposoby. Pojawienie się technologi cyfrowych spowodowało, że podobnie zaczęto chronić nagrania na płytach. Najbardziej prosta forma pojawiła się z CD, ale nie była dostatecznie przekonywująca dla biznesu fonograficznego, co spowodowało, że silnie zaistniał w nim m. in. Sony. Kolejne formaty płyt dostawały jeszcze silniejsze zabezpieczenia, co podrożyło np koszta dystrybucji DVD. Obsesja w tym zakresie z najnowocześniejszymi rozwiązaniami była już na taką skalę, że konsument nie chciał zaakceptować powodowanych przez to wysokich kosztów i problemów ze sprzętem etc.
  12.06.2020 11:29

Active Noise Cancelling w słuchawkach Tribit QuietPlus

 • Otwierające tekst zdanie nie zaszkodzi lekko uzupełnić, że technologia działa chyba od ćwierć wieku. Kilka lat temu kupiłem z nią coś taniego, gdzie działa dość poprawnie, ale słuchawki były całkowicie beznadziejne.

  W marcowym wpisie z myślą o głośnikach wspomniałem o czekających nas standardach ViSA
  https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/Audio-ze-standardem-WiSA-Association-zaa...
  a jeszcze więcej ciekawych rozwiązań pojawi się w nich dla odtwarzania muzyki ze słuchawkami.
  04.06.2020 13:44

Android w smartfonie kusi producenta do zniewalania klienta, ale koronawirus nieco tu namiesza

Alternatywy dla optymalnego, czy wiernego odtwarzania z PC muzyki ze strumieni internetowych

 • @deton24 nie ma wskaźnika przy odtwarzaniu dźwięku w regulacji głośności

  przypadkowo zauważyłem, że taki efekt daje błędnie ustawiony program do odtwarzania muzyki
  06.06.2020 9:41

 • @deton24
  przed "wrzuceniem" odpowiedzi warto jest przeczytać własny komentarz rozpoczynający wątek - szczególnie, gdy wprowadza w błąd czytelników
  07.06.2020 9:20

 • @deton24 problemy braku dźwięku na nagraniach z Windows DVR z Creative Alchemy

  Dopiero teraz pojawia się taka informacja, że chodzi jakiś konkretny problem. W początkowym komentarzu było tylko kompletnie niezrozumiałe nawiązanie do Edge, które mogło wprowadzić w błąd wielu czytelników.

  Z tego co wiem Windows DVR to domena graczy i trudno oszacować, co nie zadziałało z tymi amatorskimi nagraniami. Natomiast wpis dotyczy odtwarzania profesjonalnych nagrań m.in z The Mertopolitan Opera, więc skąd ta agresja o ukrywaniu prawdy przy rozwiązywaniu problemów? A od kiedy zwrot "nie pisz więcej" jest zapytaniem o pomoc ? Czy przeoczyłem jakieś zmiany w języku polskim?

  Niemniej, to co przypadkowo zauważyłem było prozaicznie prostym błędem - w trakcie testów zmieniłem ustawienie w AIMP i dopiero po skorygowaniu na właściwe ikonka w pasku powróciła.

  Wcześniej wspominałem o archaicznym rozwiązaniu, gdy przy uruchomionej przeglądarce wyświetlała się równoległa regulacja głośności wtyczki, która w nazwie miała 64 i były z nią jakieś podobne problemy, ale więcej nie pamiętam, bo od lat tego już nie widziałem.
  07.06.2020 12:08

 • @deton24 doczepianie się do "amatorskich" nagrań

  Amatorskie znaczy tylko inne od tych z budżetem The Metropolitan Opera.
  08.06.2020 8:22

 • @deton24 magiczna opcja

  Nie mam doświadczenia ze znikającą regulacją i tym samym żadnej "magicznej opcji". Była pomyłka i ją skorygowałem, o czym przypomniałem sobie tylko z powodu komentarza.
  08.06.2020 9:04

 • Zaskakujące jest, że w komentarzach pod tym wpisem pojawiła się insynuacja, czy "naprawdę korzystam z WASAPI". Wskazywało to, że komentator ma tu jakiś problem i podobnie sprawa może mieć się z lajkującym kibicem. Jest to zaskakujące, bo nie ma z tym nic trudnego. Producent oprogramowania może tylko je lepiej lub słabiej zagospodarować na potrzeby odtwarzania muzyki - o czym warto wspomnieć w serwisie o dobrym oprogramowaniu.

  Temat WASAPI łatwo może natomiast stać się trudniejszy, jeżeli podejdziemy do tego z perspektywy zdania "Microsoft czasami bywa dobry w szukaniu wymówek w kwestii niezajmowania się lukami w API". Jest ono w tekście, który pojawił się właśnie tutaj w serwisie pt "Zapis do pamięci jądra: niechlujstwo twórców Windows wychodzi na jaw". https://www.dobreprogramy.pl/Zapis-do-pamieci-jadra-niechlujstwo-tworcow-Windows...
  12.06.2020 9:28

 • @Bełkot
  Z penością nie ostatni, ale zainteresowanym dobrze służy, a pozostali mogą zawsze wybrać sobie coś innego, bo na to pozwala otwarta struktura PC
  02.06.2020 16:47

 • W uzupełnieniu info o WASAPI - Windows Audio Session Application Programming Interface, bo komentarze wskazują, że jest nadal totalną abstrakcją.

  To metoda Kernel-streamingu i zamiennik dla DirectSound. Za pośrednictwem WASAPI aplikacja może zażądać wyłącznego dostępu do karty dźwiękowej, by wysyłać strumień dźwięku bezpośrednio do niej. W tym przypadku aplikacja musi obsługiwać dowolny resampling, jeśli częstotliwość próbkowania odtwarzanego dźwięku nie jest obsługiwana przez kartę dźwiękową. To pozwala użyć 32 bitowego próbkowania z częstotliwości 192 kHz.
  03.06.2020 9:03

 • Tutaj w serwisie pojawił się właśnie artykuł, który rozpoczyna się zdaniem: - "Microsoft wydaje się kończyć prace nad opartą o Chrome nową wersją przeglądarki Edge".
  https://www.dobreprogramy.pl/Microsoft-Edge-wpadl-do-Windows-Update.-Ale-bedzie-...

  Jego treść w lekkiej formie bardzo dobrze obrazuje złożoność tematu. Edge jest produktem w trakcie wyjątkowo intensywnego rozwoju. Nie ma żadnych podstaw do wypowiadania się o nim "na inżynierską nutkę" w temacie np WASAPI, W tej sytuacji, gdy nie ma bezpośredniego i stałego kontaktu z zespołem tworzącym produkt - najwłaściwszą formą jest tylko "sądzę"

  Poprzedni wpis w temacie ASIO i WASAPI z marca 2017 ma już ponad 23 tys odsłon i ich ilość ciągle wzrasta. Tym samym zamieszczenie w kwestii odtwarzania muzyki ze stron internetowych "jakiś konkretnych" informacji o rozwiązaniach Microsoft, które nadal są w fazie rozwoju oznacza tylko brak szacunku dla czytelników.
  https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/ASIO-i-WASAPI-dla-optymalnego-odtwarzani...
  04.06.2020 9:09

 • @Anonim pitolić po próżnicy

  i jak widać wysyp komentarzy oraz polubień negatywnych ocen związanych z tematem WASAPi, gdy wiedza o tym dużo poniżej normy :-)
  04.06.2020 13:21