Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Audio Pro Solution Coax to eksluzywny prezent gwiazdkowy i referencyjne głośniki na biurko

 • @AudiofilPC rozwinięcie tematu nie jest już dostępne, bo został opublikowany w serwisie, który onet sobie zlikowdował
  25.04.2018 12:05

Windows 10 otrzyma kolejny panel ustawień i... jeszcze więcej chaosu?

 • @overconscious1981
  :-) Być może opisane rozwiązanie to jak możliwość korzystania ze spirali w domowej kanalizacji. Koleżanka miała ostatnio problem, bo studzienkę do inspekcji zabudowała kafelkami wokół wanny. Podobnie Microsof za bardzo skoncetrował się na kafelkach
  25.04.2018 8:37

Tysiące serwerów zniszczonych przez dźwięk systemu gaśniczego

 • @WODZU
  Tych pewnie nie, ale inne bardzo ważne dane trzymali bez mała na takiej zasadzie. O ile dobrze pamiętam opiekowała się nimi jakaś firma na Bałkanach. Okazało się, że Rosjanie mają do tego łatwy dostęp. Rok czasu są już przepychanki kto za to poleci i to na najwyższym szczeblu z ministrami.

  Nie lubię teorii spiskowych, ale ten wypadek z systemem gaśniczym nie musiał być przypadkiem. Szklane talerze dysków są wyjątkowo odporne na wpadanie w rezosnas. Trafinie na właściwą frekwencję i jej natężenie wymaga sporo wiedzy. W Rosji ją mają. Prowadzą od dawna badanie z falami dźwiękowymi m.in. do walki z łodziami podwodnymi. Często mam wrażenie, że Rosjanie upodobali sobie Szwecję, by testować nowe rozwiązania ofensywne.
  22.04.2018 10:16

2.1 Dolby i subwoofer Hi-Fi do odtwarzania muzyki z PC

 • @dritt
  Teraz mam przed sobą gazetę i mogę zacytować fragment z artykułu:

  .... A dziś ważne jest to, że wobec rozmywających się podziałów gatunkowych bardziej dzieli nas sam sposób obcowania z muzyką.To czy słuchamu jej w domu, z płyty , celebrując odsłuch, czy raczej odbieramy jako tło, czy słuchamy w samochodzie z radia, czy może właśnie na smartfonie ...
  22.04.2018 9:46

 • W tym wpisie rozważałem dodać jeszcze cytat z publikacji Wociecha Pacuły o APS Trinity w magazynie hi-fi, który zaczyna od celnego pytania

  "Pojawienie się produktu przeznaczonego na rynek profesjonalny w magazynie skierowanym do entuzjastów dobrego brzmienia, ale z TEJ strony „szyby” prowokuje do pytań. Najważniejsze to: „po co?”. Wbrew początkowej intuicji to raczej nie będzie pytanie od nas, melomanów, a od realizatorów, inżynierów dźwięku i producentów. Dla nich sprawa jest prosta: to, co robią jest znakomite i nie powinno być żadnych problemów z poprawnym odtworzeniem tego, co przygotowali. A przykładanie zbyt dużej wagi do reprodukcji jest idiotyzmem, bo liczy się przede wszystkim realizacja. Nie ma co się na takie postawienie sprawy obrażać, ani od razu wysuwać kontrargumenty, bo trafią w próżnię – nie widzę punktów zaczepienia, na których można by budować wspólne stanowisko w sprawie łańcucha audio – od nagrania do odtworzenia; przypuszczam, że to już zawsze będą dwa odrębne światy."

  Dalej jest tam wiele odpowiedzi na temat hi-fi w praktyce
  http://highfidelity.pl/@main-1971&lang=
  24.04.2018 11:20

 • @AudiofilPC w nawiązaniu do mniejszego modelu APS także wspomnam o warunkach odsłuchu

  @ https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/Audio-Pro-Solution-Coax-to-eksluzywny-pr...
  25.04.2018 8:22

 • @dritt "aczkolwiek masowi tutejsi raczej go zignorują."

  To ma szerszy zakres. Dobrze obrazuje to artykuł Bartka Chacińskiego w Polityce nr 6 (3157) na str 76 z tytułem "Dźwięki w rozdźwięku", a w wersji internetowej także z wiele mówiącym podtytułem "Muzyka rozrywkowa – czyli właściwie co?"

  @ https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kultura/1745298,1,muzyka-rozrywkowa--cz...
  21.04.2018 9:11

 • W tekście, przy przykładzie wtyczki foobar jest określenie "linear phase low-pass filter". Nie udało mi się trafić na informacje na ten temat w języku polskim, a w obszernym tekście pt "Understanding Linear-Phase Filters" można przeczytać m.in.

  Linear phase response, also known as constant group delay, is an important property in some filter applications.

  Audio applications: Frequencies representing different pitches must remain synchronized to ensure proper sound reproduction.

  Digital communications: The sinusoidal harmonic frequencies that constitute a square wave must experience constant delay to avoid distortion of the digital signal.

  https://www.allaboutcircuits.com/technical-articles/understanding-linear-phase-f.../
  21.04.2018 9:57

 • @dritt
  Niestety i dlatego podałem tak dokładne dane dla wersji drukowanej. Autor opisał zamieszanie na rynku muzycznym z wyłonieniem najpopularniejszych artystów. Okazało się, że klasyfikowanie muzyki zaczyna być według sposobu w jaki jest słuchana, a nie jej rodzaju.
  21.04.2018 18:39

 • @dritt
  W Polityce ta sytuacja jest porządnie opisana, ale ten temat proruszyłem powierzchownie rok temu we wpisie pt "Algorytmy produkcji muzyki dla mp3 i opolski festiwal w Kielcach"

  https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/Algorytmy-produkcji-muzyki-dla-mp3-i-opo...
  21.04.2018 18:50

 • @Viliae
  Dzięki. W tekście dałem link do strony, gdzie jest opis aktualnej wersji wtyczki i zacytowałem z niej jedno zdanie. Nie znalazłem informacji w języku polskim o tych "fazowo liniowych filtrach". Chodzi o fitry, gdzie nie ma przekłamania fazy sygnału z muzyką. Takie filtry z tradycyjnymi podzespołami są drogie, a w foobar jest to nawet za darmo.
  22.04.2018 9:33

Budowa wydajnego i niedrogiego domowego systemu HiFi.

 • @IT-Fun "Zaraz wejdzie tu jakiś osobnik który stwierdzi że przesył audio przez USB jest pomyłką"

  Więc wchodzę, ale trochę inaczej. Diabeł tkwi jak zwykle w szczegółach.

  Z nowoczesnym PC nie ma już problemów, by korzystać z USB dla pobierania danych, czyli w tym przypadku nagrań z muzyką. Mogą oczywiście pojawić się problemy, jeżeli jest zainstalawany jakaś błędnie działający driver urządzenia na USB, ale to trzeba zaliczyć w kategorii "awarii", a nie oczekiwań w zakresie jakości odtwarzania muzyki.

  Inaczej jest z urządzeniami typu DAC/ADC , które chodza na USB. Tu wszytko może się zdarzyć.
  13.04.2018 11:25

 • @qbpm Logicznie myśląc AudioShow jest okazją, by zaprezentować potencjalnym klientom głośniki w małym pokoju, a nie w dudniącej hali marketu, czy idelnie dostosowanym pomieszczenia w salonie sprzedającym drogi sprzęt. Jeżeli nie można w małym pomieszczeniu właściwie zaprezentować głośników, to jaki sens jest to robić ?
  13.04.2018 15:27

 • @marteli Komentarz do tekst wzbudził tyle emocji, że zaryzykowałem z rozwinięciem tematu hi-fi i Dolby 2.1
  @ https://www.dobreprogramy.pl/AudiofilPC/2.1-Dolby-i-subwoofer-HiFi-do-odtwarzani...
  20.04.2018 19:13

 • @WODZU Podobnie zareagowałem i widzę, że wiecej osób również. W domach jest mnóstwo lepszych głośników. Generalie dobrze jednak, że są próby, by dla odtwarzania muzyki zagospodarować potencjał drzemiący w komputerach. Teksty o tego typu składankach na bazie Raspberry pojawiały się już wcześniej w wortalu, ale chyba nie w takiej koncepcji.
  11.04.2018 9:46

 • @Grzesiekk I tak, i nie. Teoretycznie podział daje lepsze możliwości, ale w praktyce różnie to wychodzi. Pionierska robota była z Audio -Pro B2-50 i innowacyjnym dopasowaniem impedancji itd...
  https://www.hifiengine.com/manual_library/audio-pro/b2-50.shtml

  W PC ciekawe możliwości daje wtyczka do foobar, ale w praktyce nie do końca spełnia moje oczekiwania
  http://www.foobar2000.org/components/view/foo_dsp_subwoofer
  11.04.2018 10:06

 • @Grzesiekk Zgadza się, bo 2.1 to termin ze świat komputerowego i w sklepach RTV, czy salonach audio będzie traktowany jako niewiedza klienta. Wspomniane Audio Pro to początek lat 70 ubiegłego tysiąclecia, gdy komputery kojarzone były bardziej z pokojem pełnym elektroniki i o 2.1 nikt nawet nie pomyślał. Chodzi więc o subwoofer, który w polskojęzycznej Wiki na wstępie został zaszufladkowany "najczęściej w zestawach kina domowego". Precyzyjniej podane jest w słowniku hi-fi
  http://www.hifi.pl/slownik/subwoofer.php

  Jest tam również hasło "Kanał LFE", czyli jedynka w 2.1 i można tam na wstępie przeczytać

  Kanał LFE (ang. Low Frequency Effects) to kanał efektów niskotonowych w systemach dźwięku kinowego i systemach kina domowego. Czasami kanał LFE jest utożsamiany z torem subwoofera. Takie rozumienie kanału LFE jest jednak błędne"

  Jest to jednak "układanka" ze słowami, bo niezależnie od klasyfikowania chodzi o funkcję z jednym głośnikiem dla basu. Przypuszczam, że autor w słowniku miał na myśli , że subwoofer ma wbudowany filtr, a w kinie domowym jest to w systemie, Wspomniana wtyczka do foobar jest chyba hybrydą, gdzie subwoofer jest przez wykorzystanie systemu 2.1
  11.04.2018 20:26

 • Moje oczekiwanie są zupełnie inne od przedstawionych we wpisie, ale kibicuje koncepcji zagospodarowania możliwości PC. Odczekałem chwilke, aż przetoczy sie fala komentarzy do tego wpisu i wydaje się, że wiele osób przeoczyło w nim ostanie linijki podsumowania.

  @IT-Fun
  "Zawsze możemy skorzystać z ogłoszeń, chociażby na Allegro, gdzie ten sam sprzęt możemy nabyć nawet dwa razy taniej (używany lub nowy). Dodajmy jeszcze do tego że każdy ma nieco inne oczekiwania co do sprzętu, jakości muzyki, mocy i każdy dopasuje do niego to co mu najbardziej odpowiada, zaś często w domach znajdują się nieużywane zasilacze, karty pamięci, inny może mieć już swoje własne ulubione słuchawki których używa z komputerem, jeszcze inny ma zestaw głośników pasywnych ze wzmacniaczem który kurzy się i czeka na lepsze czasy... doczeka się? :)"
  12.04.2018 9:49

 • @Anonim widzę wiedzę cytowaną z Wiki, gdzie jest podane
  "urządzenia oznaczone symbolem hi-fi są określone w niemieckiej normie DIN 45500 z roku 1973 (w innych krajach stosowano także normę IEC 268)."
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hi-fi

  natomiast w czeskim serwisie o winylu jest np
  "Definice Hi-Fi: High Fidelity for Music and Voice v překladu vysoká věrnost hudby a hlasu. Norma DIN 45 500 (Deutsches Institut für Normung) z roku 1966 vytýčila minimální požadavky pro zařízení s označením Hi-Fi. Dnes už je tato norma zastaralá a existují mnohem kvalitnější stroje. Namísto Hi-Fi je dnes již používá pojem High-end, který vystihuje vysokou věrnost i pro nynější poměry."
  https://vinylempire.cz/content/14-norma-hi-fi

  W angielskojęzycznej Wiki nie ma daty 1973, ale jest zdanie sugerujące o poczatkach w latach 40
  "This is in contrast to the lower quality sound produced by inexpensive audio equipment, or the inferior quality of sound reproduction that can be heard in recordings made until the late 1940s."
  https://en.wikipedia.org/wiki/High_fidelity
  12.04.2018 10:11

Fetysz dla audiofila

 • W tekście Adama Golańskiego pt "Superszybki i niedrogi dysk Western Digital sprawi, że nie zechcesz już zwykłych SSD" znalazłem zdanie przypominające dyskusje o sprzęcie audio:

  Do tej pory znacznie jednak ustępowały najwydajniejszym konstrukcjom, dla oszczędności wykorzystywały bowiem złącze PCIe 3.0 x2, a nie standardowe w tej kategorii PCIe 3.0 x4.

  Z audio dyskusje są o cyferkach po przecinku, a tu po x. Temat PCIe jest oczywisty dla użytkowników PC, ale korzystający tylko z tabletów i telefonów mogą odebrać to jako archaiczne dyskusje. To aż kusi do napisania o ich rozmowie, gdy siedzą przy barze i przerywają sobie tylko dla zamówienie czegoś do picia przez aplikację w komórce, by nikt nie pomyślał, że są jak dinozaury stojące w kolejce do kasy w McDonalds.
  07.04.2018 13:40