Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Archaiczne innowacje w systemach wbudowanych to nietrafiona inwestycja

 • @DBill Bramkarz (niezalogowany): w temacie tego komentarza zrobiłem szerszą notakę pt "Atrakcyjna muzyka korzysta z techniki, ale nie jest tym ograniczana"

  http://audiopc.blog.pl/2017/11/02/atrakcyjna-muzyka-korzysta-z-techniki-ale-nie-.../
  06.11.2017 8:37

 • @DBill Bramkarz (niezalogowany): a tak przy okazji wato podtrzymać ten wątek z 20 kHz. Tą histerię napedzono z normami DIN. Jeżeli nie usłyszymy jakiś częstotliwości w sali koncertowej, to nie znaczy przecież, że nie można tam chodzić, by słuchać muzyki.
  03.11.2017 10:43

 • @aa.bb: Oczywiście i podobno najpopularniejsze jest pod prysznicem
  28.10.2017 12:05

 • Niebawem globalną wiosckę mogą zalać materiały marketingowe, że PC stworzyli Chińczycy, bo jak podaje Polityka nr 43 na str 11 w artykule pt "Lekcje wujka Xi"

  "Chiny zrywają z fundamentalną nauką Denga o utajnianiu własnego potencjału, zatem zaczną się rozpychać i mieć interesy wszędzie na świecie."

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1724948,1,lekcje-wujka-xi.read
  29.10.2017 8:58

 • @DBill Bramkarz (niezalogowany): w jakimś wpisie wspomniałem, że nawet będaca w stanie wojny Ukraina udostepnia w siecie stacje z 320 kb/s, a w Polsce "oszczędności">

  Idąc dalej tym tokiem myślenia co słuchać ze względu na jakość techniczną, to powinno się polecać tylko CD, chociaż z tej epoki, gdy powstawało to rozwiązanie lepszą alternatywą jest DAT, które było jednak za drogie w produkcji i kupienie ciekawej muzyki na tym nośniku jest dużym wyzwaniem. Współczesne oferty z nośnikami typu SACD także utwierdzają mity, że audiofil słucha tylko jednej płyty.

  W temacie DAB perełka jest na stronie Polskiego Radia w realcji ze zorganizowanego przez z nich Euiropejskiego Forum Radiowego w Krakowie

  "Rozpoczynając sesje prelekcji Prezes Polskiego Radia, dr Barbara Stanisławczyk zwróciła uwagę na kluczowe problemy związane z cyfryzacją radia w Polsce, którymi są brak strategii narodowej w tym zakresie, brak strategii europejskiej, niechęć rozgłośni komercyjnych do cyfrowej emisji sygnału i wysokie koszty simulcastingu (jednoczesnego nadawania sygnału cyfrowego i analogowego – DAB+ i FM). Prezes Polskiego Radia przypomniała, że nie zamierza wycofywać się pochopnie z procesu cyfryzacji i niszczyć tego, co do tej pory zostało osiągnięte. – Spotkaliśmy się dzisiaj po to, by wspólnie poszukać najlepszego rozwiązania i jeśli znajdziemy jakiś kompromis, porozumienie, będę szczęśliwa – powiedziała Barbara Stanisławczyk. – Potrzebujemy również wsparcia ze strony przemysłu motoryzacyjnego. Ogromna część odbiorców słucha radia w samochodzie. Dlaczego producenci samochodów sprzedawanych w Polsce nie chcą w nich instalować odbiorników DAB+? – pytała."

  Nie planuję inwestować w samochodowy DAB+, ale mam ochotę przetestować, jak działa na trasie z Gdańska do Katowic i najchętniej, żeby Pani Prezes miała na uszach słuchawki, w których cały czas odtwarzany będzie dostepny sygnał np Dwójki :-)
  01.11.2017 9:35

 • @DBill Bramkarz (niezalogowany): Oczywiście

  Z ciekawości rzuciłem okiem na ofertę odtwarzaczy samochodowych i nie jest dużo drożej z DAB.
  03.11.2017 10:34

 • W telenowinkach onet pojawił się artykuł pt "5 gadżetów do smartfonów, o których nie mieliście bladego pojęcia". Można tam przecztać np

  Steve Jobs próbował kiedyś wmówić ludziom, że duże smartfony nie mają sensu. Okazuje się, że był w błędzie, bo 5-calowe ekrany to standard, a coraz więcej użytkowników skłania się w kierunku wyświetlaczy o przekątnych 5,5" i większych.
  27.10.2017 22:45

A w Zaścianku inaczej chcemy słuchać muzyki z PC

Antypirackie nastawienie przy odtwarzaniu muzyki jest trudnym wyzwaniem

 • Komerntarze potwierdzją, że argumentów w temacie zakupu muzyki jest wiele. Mnie skojarzyło się to właśnie z bezdomnymi, którzy koczuja w Sopocie. Wychodząc z bramy na Monciak mam po lewej restauraję, gdzie goście siedzą w środku i latem jest ich tak wielu, że jest duszno. Po prawej jest ogródek innej restaracji, gdzie przyjemniej jest jeść, ale są tam zaczepywani przez bezdommnych. Któryś z bezdomnych może najzwyczajniej w świecie zjeść kotleta, który ktoś sobie kupił. Czy siedzący w ogródku są głupsi od tych, którzy wolą być w restauracji, a zakupiony kotlet, czyl ich własność ktoś bardziej głodny może im zabrać?
  03.09.2017 19:50

 • @mesho: Z kotletem i restauracjami pomyślałem bardziej w kierunku, że tam gdzie jest ogródek ubywać będzie klientów i aby przeżyć zaczną osczędzać na jakości. Tym samym w końcu do wyboru będzie tylko ta restauracja, gdzie jest mniej przyjemnie.
  05.09.2017 9:09

 • @Cenobith: Ten wątek prowadzi trochę w stronę klasycznego pytania, co było pierwsze, jajko czy kura. Nie ma chyba na to dobrej odpowiedzi, bo np koszta magzynowania czały czas wzrastają i dystrybucja w sieci jest tym samym korzystniejsza dla wszystkich, ale trudno przewidzieć, jak będzie się to rozwijać. Być może działaność piracka wskaże drogę legalnym dystrybutorom, jakie rozwiązania są najbardziej atrakcyjne dla klientów.
  05.09.2017 9:56

 • dalsze refleksje w temacie wpisu i komentarzy
  @ http://audiofilpc.blog.onet.pl/2017/09/06/artysta-zarabia-na-koncertach-a-nagryw.../
  08.09.2017 8:44

 • @qbpm: chętnie skorzystam, ale nie mam adres takiego udostępnienia programu Polskiego Radia
  01.09.2017 10:40

 • @mesho: Rynek muzyczny bardzo się zmienił w ostatnich latach. Więcej ludzi słucha muzyki, a wymogi na złotą płytę są dużo mniejsze. Wiele osób mówiło mi, że płtyty są za drogie, ale jest także problem, czy ktoś rzeczywiście chce wydać na nie kasę. Przypuszczam, że czas "dojrzewania" do zakupu jest teraz znacznie dłuższy.
  01.09.2017 10:50

Zostać kafelkarzem

 • W czasach zdominowanych gadżetowym trendem taki wpis przywraca właściwe znaczenie nazwie komputer osobisty.
  16.08.2017 9:29

Analogowe i cyfrowe transmisje radiowe odtwarzane z PC