Kupujemy Maca Mini

Ostatnio dość często spotykam się z pytaniami na temat zakupu Maca Mini. Jaka konfiguracja ? Jakie ceny ? I czy warto brać ten model pod uwagę ?

Mac Mini to najtańszy w ofercie Apple komputer stacjonarny. Stanowi on kontynuację linii budżetowych i kompaktowych komputerów stacjonarnych, które powinny świetnie sprawdzać się w domu, w szkole i w biurach. W mojej ocenie to właśnie ten model niesie w sobie ducha komputerów Apple I i Apple II czy późniejszej linii Macintoshy LC.

W 2005 roku pojawił się pierwszy komputer Mac Mini.

Apple Watch — sam zdecyduj czy to zbędny, czy potrzebny gadżet

W jednym ze swoich wpisów tuż po premierze Apple Watch stwierdziłem, że chciałbym mieć to urządzenie. Może nie tyle z potrzeby, ile z ciekawości. Stopniowo moje zainteresowanie wygasało. Apple Watch, z którym miałem styczność zawsze u kogoś, z jednej strony wydawał mi się bardzo ciekawym i fajnym urządzeniem, z drugiej… cena odstraszała. Jestem w stanie wydać sporo na zegarek nawet taki, który niewiele oferuje. Nie musi być prestiżowy, nie musi mieć wodotrysków, ale musi mieć to coś. Stąd moje zamiłowanie do firmy Swatch.

Apple podaje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2018 roku

Zgodnie z wymogami amerykańskiej giełdy papierów wartościowych, Apple zaprezentowało wczoraj wyniki finansowe osiągnięte w pierwszym kwartale fiskalnym 2018 roku. Na wstępie przypomnę tylko, że Apple prognozowało przychody na poziomie 84 do 87 mld USD. Liczby może nie robią wrażenia, ale jeśli uświadomimy sobie, że dochody Polski jako kraju w 2017 roku wyniosły 98 mld USD...