Apple wybrał najlepsze aplikacje 2019 na iPhone'y, iPady i Maki

 • @UrbexKogucik Nie mierz wszystkich swoją miarą. Ale rozumiem, że możliwość skomentowania czegoś sprawia, że czujesz się zaspokojony i spełniony. Może to i dobrze...
  04.12.2019 8:32

SAM Coupe — Super Spectrum

 • @Artur_____ Czeka... ale Amiga to miała nie do końca stereo... tylko dwa niezależne kanały. No ale mogłem coś pomieszać, bo to dawno temu było ;-)
  03.12.2019 19:51

mPojazd jest już dostępny w aplikacji mObywatel na iPhone'ach

 • @Anonim Ja tam wolę, żeby urzędnicy z UE zajęli się czymś innym niż dyrektywami. Najlepiej, niech zajmą się jakąś pożyteczną pracą... Bo jak oni zaczynają wymyślać dyrektywy i rozporządzenia.... to czekam aż wywieszą flagę z sierpem i młotem w Brukseli
  30.11.2019 20:45

AirPods Pro podrobione. Tak dobrze, że łączą się z iCloud i parują jak oryginały

 • @1084 Nie mierz wszystkich swoją miarą. Są ludzie, którzy idą do sklepu, sprawdzają słuchawki i kupują te, które dla nich dobrze brzmią.
  29.11.2019 8:45

 • @CezarJuliusz Materiały ? Uwierz, to widać. Obsługa serwisowa ? Ja wiem, że dla niektórych Skoda i Audi to dokładnie to samo, więc po co przepłacać, a jednak z jakiś względów to drugie jest droższe....
  27.11.2019 14:19

 • @CezarJuliusz Moim zdaniem, te słuchawki są jak dla mnie za drogie. Już nie wnikam, czy konkurencja jest lepsza czy nie, ale przy moim sposobie użytkowania nie ma to już znaczenia. Wiem jednak, że jest masa ludzi skłonnych zapłacić za Pro i jest masa ludzi którzy chcą mieć Pro ale nie chcą tyle płacić więc kupują coś takiego. Czy lepsze, czy gorsze... nie ważne. Nie rozumiem jednak, jak można twierdzić, że jakaś firma strzyże swoich klientów. Jeśli ktoś to kupuje, to chyba nie czuje się strzyżony tylko czuje że kupił coś świadomie. Są różne tego powody, czasem niezrozumiałe dla innych.
  27.11.2019 14:47

 • @AntyHaker Wiesz... są tacy co idą na aukcję i kupują Kossaka, a są tacy co idą pod bramę Floriańską i kupują jego wierną, idealną kopię za ułamek ceny. Czy ten co kupił Kossaka jest strzyżony ? Przecież obraz wygląda tak samo na ścianie ? Wiem, słuchawki to nie dzieła sztuki, ale zauważ, że jest cała masa ludzi kupujących markowe produkty - spodnie, koszule, buty, garnitury i płacąca za nie dość sporo. Dokładnie to samo można kupić na lokalnym bazarze za ułamek ceny. Ale to nie jest strzyżenie klienta, tylko ich wybór. czasem naprawdę subiektywny ... bo ktoś chce. I możesz twierdzić, że płaci się za metkę, logo i tym podobne komunały. Ale skoro ktoś za to płaci, to widocznie czuje, że jest to warte tej różnicy (nie ważne ile ona wynosi). Nie zawsze trzeba żyć zgodnie z rachunkiem, bo wtedy będziesz chodził na nogach, żarł obierki z ziemniaków, palił świeczką i żył w przeświadczeniu, że nie jesteś przez nikogo strzyżony.
  27.11.2019 15:21

 • @Helsinki Owszem masz rację, choć dla mnie osobiście analiza jakości słuchawek mija się z celem, bo zazwyczaj słucham poruszając się po głośnym mieście. Ale to wynika tylko z mojego podejścia do tematu. Więc jeśli ktoś mnie przekonuje, że zamiast 1000 zł mam dać 1500 zł bo barwa jest lepsza, to sorry... może to prawda, ale ja tego nie usłyszę. Wiem natomiast, że jeśli słuchawki są guzik warte i kosztują dużo mniej, to ich nie kupię, bo słuchanie traci sens. Krótko mówiąc, mam jakiś przedział jakości i ceny i zdecydowanie AirPod Pro wyskakuje poza tą moją skalę. Ale całkowicie rozumiem, że ktoś za nie tyle zapłaci by cieszyć się ich zaletami.
  27.11.2019 15:24

 • @Qrak___ Coż... może lepiej wyposażona, ale jakoś wykończenia jest daleko w lesie.
  27.11.2019 22:00

 • @Codec Och... to naprawdę chyba zależy jakie ktoś ma podejście do tematu. Jest grupa "wariatów" ze złotymi kablami i specjalnymi blaszkami antygrawitacyjnymi, którzy na środku skrzyżowania słyszą różnicę. Jest grupa, która twierdzi, że można słuchać nawet na "pchełkach" z kiosku ruchu za 5 zł. To skrajności. Gdybym miał słuchać w domu i się rozkoszować muzyką... masz rację. To różnica 200-300 zł nie jest różnicą. Ale ja słucham głównie w drodze, więc mam swój przedział i w nim się staram zmieścić. Nie powiem, że mój wybór jest optymalny, bo nie sprawdzałem wszystkich słuchawek w moim przedziale. Powie, że mój wybór jest satysfakcjonujący mnie i tyle. Jakby coś... nie są to AirPods w żadnej wersji.
  27.11.2019 22:13

 • @Anonim Tzn... nie bardzo rozumiem toku Twojego pokrętnego rozumowania. Passat jest podobny do Skody więc już widać, jak Mercedes doi owce ? Nie qmam kompletnie. Jedyne co mi przychodzi do głowy... chciałeś cokolwiek napisać, bo nikt Cię nie zauważa ?
  27.11.2019 13:50

Nvidia i Apple kończą współpracę: koniec CUDA na macOS. Co to oznacza?

 • @Anonim Cóż... jeśli oczekujesz takiej rewolucji... to ani nie znasz Apple, ani sposobu ich działania. Oni delikatnie wpychają swoje czipy na rynek o już są w komputerach przejmują coraz więcej zadań.
  27.11.2019 22:14

 • @Anonim Nie manipuluję, tylko tłumaczę Ci a raczej pokazuję, iż Twoje twierdzenie o martwości 5 letniego systemu to nic innego jak wciskanie lekkiego kitu, bo może nikt nie załapie, że to kit.
  28.11.2019 14:57

 • @Anonim Generalnie komputery Apple mają zazwyczaj 7 letnie wsparcie, więc jeśli masz komputer który ma 7 lat, dostajesz nowy system. Nawet jeśli komputer nie dostaje wsparcia, wsparcie przez aplikację funkcjonuje nadal przez jakieś 5-7 lat. Więc masz około 12-14 lat sprzęt który pozwala używać nowych aplikacji. Ja ciągle używam iMaca z 2010 roku i choć nie obsługuje on już ostatniej wersji macOS, nadal wszystkie programy jakie używałem, są aktualizowane i nie było jeszcze komunikatu, że dana wersja już nie jest wspierana. Więc myślę, że nie jest tak źle.
  27.11.2019 13:57

 • @Anonim Mac OS Tiger system wydany na PPC i Intel pierwsze komputery. System hybrydowy na PPC się sprawdzał na Intelu nie szczególnie. Tyle, że nawet na tym pierwszym, bardzo zabytkowym i parszywym Intelu (Intel Core Duo (T2400, T2500)) mogłeś postawić macOS 10.6.8 który ostatnią aktualizację otrzymał ... tadam ... w 2011 roku. No to już masz wsparcie 5 lat. Przeglądarka Chrome (chyba ostatnia normalna) na 10.6.8 była ostatni raz aktualizowana chyba w 2015/16 roku. Realnie nie sprawiała problemów nawet w 2017 roku. Więc z łaski swojej... zanim zarzucisz mi wciskani kitu, bądź łaskaw się douczyć....
  27.11.2019 22:08

 • W 2001 roku Apple nieoczekiwanie dla wszystkich, zamiast montować w swoich komputerach kartę ATI, zamontowało kartę Nvidia. Może wówczas wpływa karty na pracę komputera i oprogramowania był bardziej marginalny niż dziś, ale sprawa była poważna. ATI niechcący chlapnęło coś o modelach przyszłych kart jakie pojawią się w komputerach Apple, a to nie spodobało się w Cupertino. W związku z tym odstawiono ATI i zaczęto montować Nvidii... i fajnie, bo łatwiej było przeflaszować karty Nvidii z PC na Mac, niż karty ATI z PC. Później trochę się przeprosili i tak balansowali między Nvidią a ATI przez 18 lat. No i jak widać, teraz Nvidia poszła w odstawkę. Tak sobie myślę, czy to nie będzie definitywny koniec, bo Apple potrafi już robić swoje własne, wydajne układy graficzne. Może to dopiero początki, ale chęć niezależności może być dla nich bardzo istotna.
  26.11.2019 16:58

 • @_anTuSriRfm Wiedza nie jest kwestią brania piguł.. ale pewnie tego nie rozumiesz. Jedni coś wiedzą, inni nie wiedzą nic ... zaliczasz się do grupy numer 2.
  27.11.2019 13:52

 • @kidddi Cóż... oficjalnie nikt nie mówi, nieoficjalnie jest już kilka modeli na procesora Apple Ax a tam są całkiem wydajne układy graficzne.
  27.11.2019 13:53

 • @Anonim Nie majaczę, tylko potrafię znajdować informację a nie tylko "błyszczeć" komentarzami...
  27.11.2019 13:54

Apple nie doda portów do MacBooków. Jesteśmy skazani na USB C i Thunderbolt

 • @1084 W Samsungu aby wymienić telefon na gwarancji, nie możesz mieć części pochodzących do innych producentów. Podobnie jest z tabletami tej firmy. Podobnie jest w Huawey. Co do innych producentów nie wiem, nie mam doświadczenia.

  Jeśli chodzi o komputery, coż... w Apple ciężko mieć nieoryginalne części w komputerze. Można mieć dyski SSD.
  23.11.2019 17:30