E-deklaracje, czyli rozliczamy się elektronicznie z fiskusem

W dzisiejszych czasach informatyka i elektroniczne przesyłanie informacji stają się podstawowymi budulcami nowoczesnego społeczeństwa. Coraz większa ilość osób używa kont internetowych. Praktycznie wszyscy wypłacają obecnie pieniądze z bankomatu, zamiast stać w kolejce przy tradycyjnym „okienku”. W takim świecie nie sposób się obyć bez dostępu do Internetu i umiejętności obsługi nowoczesnych portali.

Również urzędy w Polsce powoli się informatyzują. Dzięki nowej wersji ePUAP możemy załatwić coraz więcej spraw bez wychodzenia z domu.

Tajemnice SAM (Security Account Manager) — resetowanie hasła systemu Windows

Hasło – jest to nieoceniony wytwór naszej nowoczesnej informatycznej cywilizacji. Haseł używamy wszędzie – przy uzyskiwaniu dostępu do różnych usług internetowych, przy logowaniu do komputera. Reguły tworzenia dobrych haseł raczej każdy zna. Wiadomo, że dobre hasło powinno mieć kilkanaście znaków, duże i małe litery, cyfry i znaki specjalne. Najlepiej też, żeby wszędzie mieć różne hasła (inne do logowania do systemu operacyjnego, inne do Facebooka itd.). Pewnie niejednej osobie na Ziemi zdarzyła się sytuacja, że ustawiła silne hasło do jakiegoś portalu, a potem go zapomniała.