Windows: Diagnoza problemów z zasilaniem

Pewnie wielu z was poza samą wydajnością urządzeń przenośnych cenicie sobie czas pracy na baterii. Niekiedy czas ten jest przerażająco niski. Może to wynikać z błędnej konfiguracji naszego systemu. W tym poradniku pokażę wam jak zdiagnozować problemy z zasilaniem.

Wykorzystamy do tego prostą funkcję która jest trwale zintegrowana z naszym systemem. Uruchamiamy wiersz poleceń jako administrator i wpisujemy polecenie:

Windows 7: Naprawa uszkodzonych plików systemowych

Pewnie wielu z was spotkało się z błędami wynikającymi z uszkodzonych plików systemowych bądź po prostu ich braku w naszym ukochanym WINDOWS'ie. W tym materiale pokaże wam jak takich nieprzewidzianych błędów się pozbyć i naprawić uszkodzone pliki.

Użyjemy w tym celu zintegrowanej z naszym systemem funkcji o nazwie "SFC" która bez żadnych problemów znajdzie i naprawi uszkodzone pliki systemowe.

Film przedstawia jak krok po kroku używając funkcji SFC naprawić uszkodzone pliki systemowe.

Bootowalny pendrive - UltraISO, czyli instalacja Windowsa z pamięci USB

Krótka Wersja Poradnika Kliknij Tu!!!

Pewnie wielu z was nie raz instalowała jakiś system operacyjny z płyty CD/DVD. Nie??? Ale instalacja z płyty trwa stosunkowo dłużej iż instalacja SO z pamięci USB. Więc postaram się wam przedstawić jak stworzyć takową bootowalną pamięć USB.

Kilka zalet instalacji SO z pamięci USB:

  • -Pendrive jest poręczniejszy od płyty;
  • -Szybka instalacja systemu, w porównaniu do napędu optycznego;