Ukradli miliony z internetowych kont bankowych. W pełni automatycznie

 • "Przy okazji warto przypomnieć użytkownikom bankowości elektronicznej o zachowaniu bezpieczeństwa, które wymaga używania silnych haseł,"

  Jak ta rada ma uchronić użytkownika w przypadku takiego ataku?

  "Dodatkowo, posiadacze kont elektronicznych powinni przeglądać wyciągi bankowe co najmniej raz w miesiąc poszukując śladów fałszywych transakcji."

  Co to da? Przecież po przejęciu konto jest czyszczone w przeciągu kilku minut, więc szybciej się ktoś zorientuje że nie może zapłacić lub wypłacić pieniędzy niż przeglądając raz w miesiącu, albo tygodniu że przelano wszystkie jego środki ...
  22.12.2020 10:11

Czy gruszka to też jabłko? Zdaniem Apple — tak

 • @TrustNoOne chodziło o sklep z akcesoriami do telefonów, w tym tych z jabłkiem, a sklep działał pod domeną ap(.)pl
  10.08.2020 14:52

Sieć 5G z najszybszym pasmem 26 GHz w Polsce? UKE zaczyna konsultacje

 • > Zakres 24,5-27,5 GHz jest najwyższym możliwym dla 5G.
  Nie jest to prawdą, są to najniższe częstotliwości dla tak zwanego FR2 dla 5g jakie przewiduje obsługiwać standard.
  22.07.2020 11:35

Windows 7 jednak nienaprawiony, ale tym razem jest to nawet zabawne

 • To samo Valve zrobił z CS 1.6, wydali update który zmodyfikował "nieco" rozrzut broni przez co nagle okazało się, że to inna gra i czy ktoś ma się uczyć gry na nowo czy przesiąść się na CS:GO to nie ma znaczenia. Po tamtej aktualizacji CS:GO zyskał bardzo wielu nowych graczy i rozwinęła się dzięki temu scena esportowa, a CS 1.6 kompletnie umarł w esporcie.

  Na szczęście tutaj aktualizacje są opcjonalne i ja dalej cieszę się sprawną i działającą 7ką, która bez problemu łyka dyski NVMe pomimo, że M$ bardzo utrudnia w tym temacie życie.
  10.02.2020 17:10

Dekompresja i rekompresja obrazów HDD Raw Copy Tool

 • @Helga88 "Albo zaszyfrować cały dysk na którym tez jest system jak pod Windows robi Veracrypt czy Bitlocker? "

  Jak najbardziej jest to do zrobienia, jedyne czego nie da się zaszyfrować to partycji /boot. Jak to zrobić świetnie jest opisane na wiki Arch'a. Wymaga to trochę przygotowania dysku, ale nie jest skomplikowane. Efekt jest taki, że przed uruchomieniem systemu trzeba podać hasło do klucza szyfrującego/deszyfrującego.
  Jest też opcja dodatkowo zaszyfrowania katalogu /home użytkownika i odszyfrowanie go dopiero po zalogowaniu i podaniu hasła do klucza szyfrującego.

  Początek informacji jest tutaj: https://wiki.archlinux.org/index.php/Dm-crypt
  Warto też zerknąć na: https://wiki.archlinux.org/index.php/Disk_encryption oraz https://wiki.archlinux.org/index.php/Partitioning
  15.01.2020 14:03

Opole: mieszkańcy bloku ze stacją bazową Play chcą jej usunięcia. Obawiają się nowotworów

 • Te badania nie mają sensu ponieważ operatorzy są informowani o terminie pomiarów, przez co są w stanie wcześnie skonfigurować tak stacje by badania przeszły. Gdy tylko badanie zostanie przeprowadzone w tedy operator może ponownie zwiększyć siłę sygnału stacji.
  29.11.2019 20:47

 • @Anonim Mówię o oficjalnych pomiarach robionych przez NIK, które należy przeprowadzić dla każdej stacji przed jej oddaniem do regularnego użytku. Poza tym amatorskie urządzenia do pomiaru PEM pozostawiają wiele do życzenia.
  29.11.2019 21:12

 • @revcorey I co z tego? Można to wytłumaczyć na milion sposobów dlaczego taka konfiguracja była zrobiona. Druga sprawa, że takie informacje zapisywane są w logach, a te są zbierane tylko gdy coś się dzieje z cell'ką, w innym przypadku jest tylko możliwość zrobienia dumpa z czasu zależnego od konfiguracji. Zazwyczaj maks godzina.
  Już też sobie wyobrażam jak ktoś sprawdza logi z jednego noda z okresu tygodnia xd. Jednak cell'ka przy krótkim kilkusekundowym teście gdzie podłącza się do niej jeden UE generuje kilka tysięcy linii logów, teraz pomnóż to sobie razy 3 bo jedna stacja składa się w większości przypadków z 3 cell'ek i daj takie średnie obciążenie 5k UE per Cell.

  Więc w rzeczywistości to tak nie wygląda. Jeśli coś dzieje się na node i włączysz kilka podstawowych poziomów logów związanych z problemem, następnie zrobisz dumpa takiego noda z ostatnich 5 minut przed crashem okazuje się że masz kilkanaście GB logów.
  30.11.2019 20:14

Test klawiatury Cooler Master MasterKeys MK750 – minimalizm i precyzja

 • Przymierzam się do zakupu. Jak opinie po roku użytkowania? Jedyne co mnie powstrzymało jeszcze przed jej zakupem to spora ilość opinii z narzekaniami o problemach z podświetleniem oraz podwójnymi kliknięciami.
  31.10.2019 19:45

Atak ransomware na Florydzie. W ciągu 2 miesięcy zapłacono ponad milion dolarów okupu

 • "Warto pamiętać o tym, że płacąc cyberprzestępcom, nie zawsze mamy gwarancję odzyskania danych."

  Hmm, myślę, że jest większa szansa na odzyskanie plików po zapłacie cyberprzestępcom niż na to, że płacąc ZUSowi dostanę emeryturę.
  04.07.2019 12:12

Rozdajemy kody na „Green Hell”! Znakomity polski survival w dżungli

 • Pierwsze co bym zrobił to poszukałbym jakiegoś gniazdka, żeby móc ładować telefon - w końcu bez nawigacji nie wyjdę z lasu ani nie wezwę pomocy. W trakcie czekania na pomoc grałbym sobie na laptopie, a że szybko by mi się rozładował to znów gniazdko byłoby potrzebne. Gdyby padł laptop to bym pewnie umarł w lesie z nudów, a tak przynajmniej miałbym jakąś rozrywkę ;).

  Gdybym zgłodniał to bym zamówił coś do jedzenia z dowozem i oczywiście z piciem - w takich warunkach to grunt nie dopuścić do odwodnienia ;).

  No ale prąd to podstawa, bez tego się nic nie zrobi. Więc to jest najważniejsza rzecz o jaką trzeba zadbać w lesie lub dżungli.
  23.05.2019 20:09

Rosja odizoluje swój internet od reszty świata. Duma przyjęła ustawę

 • @aquarius779 USA może co najwyżej odciąć siebie od internetu z innych państw i inne państwa od ich internetu. Nie są w stanie odciąć np kraju X od całego internetu, chyba, że namówią do tego wszystkie pozostałe kraje. Jednak jakoś nie umiem sobie wyobrazić sytuacji w której 100% państw poprze USA. Jest prawnie niemożliwe by jakaś decyzja zadowoliła 100% zainteresowanych i 100% zainteresowanych poprało jedną decyzję. No chyba, że decyduje jedna czy dwie osoby.
  Niestety im więcej osób tym szanse na 100% poparcie są mniejsze.
  17.04.2019 23:20

 • @piterk2006 Do wojny to się nie powinno dopuścić zwłaszcza w XXI wieku, a nie się na nią przygotowywać. Poza tym jak mam wybierać to wolę w trakcie wojny zostać z niczym bo pewnie i tak zginę lub będę zmuszony walczyć za czyjeś chore przekonania, niż zostać z niczym w czasie pokoju.
  16.04.2019 16:32

 • @driitt Specjalnie dla Ciebie tłumaczenie: wolę w trakcie pokoju mieć dostęp do normalnego internetu, a w trakcie wojny nie mieć go wcale, niż ograniczyć internet w czasie pokoju tylko po to, żeby mieć jakiś internet w czasie wojny.
  Ostatnie o czym będę myślał w czasie wojny to sprawdzać fb i oglądać filmiki na yt, bardziej skupię się na kryjówce, broni, wodzie i jedzeniu niż internecie.
  16.04.2019 20:07

 • @Anonim Właściwie to się nie zgodzę, wojny są czymś prymitywnym i tylko źle świadczą o nas ludziach jako gatunku. Pokazują, że nie jesteśmy wcale rozwinięci społecznie, technologicznie może i tak, ale społecznie przez polityków którzy tylko nakręcają i podburzają ludzi i stawiają granice jesteśmy zacofani.
  Wystarczy zlikwidować polityków i nie będzie wojen. To politycy swoimi chorymi ambicjami i zacofanymi poglądami prowokują konflikty i napięcia, które prowadzą do wojen.
  17.04.2019 12:41

Rada UE zatwierdziła nowe prawo autorskie razem z Artykułem 13 (17)

 • @bison616 To raczej zagrywka polityczna. Poszli na rękę Niemcom by oni nie robili im problemów z brexitem.
  15.04.2019 12:04

Python na topie, wszyscy lubią Rust, fajnie jest być DevOpem – nowy raport Stack Overflow

 • @Anonim Nie do końca wiem o co chodzi z nullem - domyślam się tylko, ale zależnie od zastosowania warto interesować się: C#, Swift, Rust/Go, nowy C++; ze starszych języków: Python, JavaScript, Ruby. Jednak wszystko zależy od tego jaki problem masz do rozwiązania i jakie ma wymagania niefunkcjonalne (np. wymagania systemowe).
  10.04.2019 19:42

 • @hiropter hahaha :D
  10.04.2019 22:20