MikołEAj: rEAktywacja, czyli po raz kolejny rozdajemy gry Electronic Arts

 • 1. Możliwość płacenia poprzez Paypal i karty prepaid - zapewni to dostęp większej ilości graczy.
  2. Wyprzedaże w stylu Humblebundle - kilkudniowe lub nawet kilkugodzinne, z pewnością skłonią większe grono klientów do dodatkowych zakupów.
  3. Forum poszczególnych gier, na którym gracze będą mogli wymieniać się sugestiami z twórcami gry.

  FIFA2014, Need for Speed, SImCity :)
  Pozdrawiam!
  25.01.2014 18:23

Terroryści, bitmonety i wyrażenia regularne, czyli hakowanie CryptoLockera notatnikiem cz. 1

 • Zawsze jak mówię żeby wykonywać kopię, to się mnie ludzie czepiają, bo podobno przesadzam. Teraz złapią coraz popularniejszego Cryptolockera i się nauczą! :-)
  Najlepsze jest to, że posiadanie oprogramowań antywirusowych wcale nie jest najcudowniejszą receptą na ten problem. Nowe warianty tegoż cuda w pierwszych godzinach po wpuszczeniu ich do sieci są prawie nie do pokonania. Zresztą standardowe Ransomware też sieją zniszczenie swoim działaniem, na forach pełno skarg od zainfekowanych użytkowników, a w logach zainstalowane AV.
  Ale pomijając ten fakt. Przydałaby się jakaś edukacja, głównie firm, w tym zakresie. Powinno się o tym mówić, bo lud naprawdę sobie sprawy z tego nie zdaje. A tu chodzi o kasę. Zapłacą jak mają ważne pliki na dysku. I zapłacą za zapobieganie podobnym infekcjom. Uważam, że dobrym sposobem jest wirtualizacja.

  "Na chwilkę zapomnijmy o kwestii winy: czy to użytkownik, właściciel firmy (złe szkolenia, brak inwestycji w sprzęt i oprogramowanie)'

  Nawiązując do tego fragmentu, nieco obok tematu, ale czy aby całkiem dobry pakiet Comodo Internet Security nie jest dostępny za darmo dla firm?
  30.11.2013 18:20

Wkurza mnie to - reklama w Androidzie

 • W sumie to chyba nie jest phishing... Patrzyłem na podobny alert i nie wygląda mi to na wyłudzania danych.
  Bo jednak jest na stronie podany regulamin usługi (przynajmniej w tej wersji, którą ja miałem). Czyli to takie działania tylko reklamowe? Być może są dopuszczalne?

  Gdzieś w sieci znalazłem artykuł, że podobne alerty wyświetlał jakiś wirus, ale myślę, że w tym wypadku to właśnie tylko reklama.
  Tylko pytanie brzmi czy po podaniu danych program antywirusowy zostanie naprawdę pobrany?

  W sumie trudno stwierdzić.
  30.11.2013 19:10

 • Taka teraz moda. Bardzo wiele serwisów oferuje dziwne usługi za podanie swojego numeru telefonu. Mają z tego zysk. Przeskanuj ten telefon Doktorem. Miałem kiedyś przypadek, że zgłosiłem jednemu z producentów tę reklamę, na co jego support odpisał mi, że to nie ich aplikacja wyświetla ;-) Wiem, że takie av jak Mcafee czy Eset często blokują dostęp do takich stron.

  To jest Android. Niestety zaczyna być niebezpiecznie jak w Windowsie i jeśli ktoś się nie zna, to zapłaci.
  30.11.2013 12:18

 • To jest phishing. Reklamy te prowadzą do stron nakłaniających do podania swojego numeru telefonu. Aktywuje to płatną subskrypcję. Pobierz na tego smartfona Dr.Web Mobile Av Free, on bardzo dobrze wykrywa mobilny adware. Możliwe, że wskaże aplikację, która wyświetla ten alert. Ja spotkałem się z tym w popularnych darmowych grach.
  30.11.2013 0:14

Norton IS vs Kaspersky Live CD

 • Tu tak fajnie opisane:
  http://blog.gdata.pl/2013/10/pup-programy-usilnie-przeszkadzajace.html

  Trzeba "przeszkolić" użytkownika tego systemu w kwestii instalacji "niestandardowej" programów i może lepiej w stronę NODa lub właśnie Kasperskyego niż NISa. Ale to już moja subiektywna rada, bo tych softów serio jest dużo :-)
  30.11.2013 14:13

 • @command-dos, a teraz to wszystko przechodzi jeszcze an media społecznościowe i systemy mobilne. Niedługo więcej problemów wywołają fraudy socjotechniczne upubliczniane m.in. na Facebooku niż wirusy. A tu już AV nie pomoże. Producenci nie nadąż za phishingiem. To nie jest takie proste. Kto nie pomysli będzie żałować.
  30.11.2013 18:08

 • Kilka trojanów i mnóstwo reklamiarzy, nic takiego :). Gdybyś Autorze po wszystkim przeskanował komputer Malwarebytes, Hitmanem Pro albo Esetem OnlineScanner możliwe, że detekcji byłoby jeszcze więcej. Jest to związane z, nazwijmy to, postrzeganiem pojęcia "zagrożenie". Kiedy pobierzesz z sieci jakiegoś downloadera, który ściągając wybrany przez Ciebie program na dysk, przy okazji zainstaluje lub zaproponuje instalację pasków do przeglądarek tzw. toolbarów albo przeróżnych softów służących np. do przyspieszania systemu, będziesz miał do czynienia z tzw. potencjalnie niepożądanym programem. Tyle, że ich wykrycie zależy od oceny producenta. Często zdarza się, że detekcja tego typu programów związana jest przede wszystkim z konfiguracją programu (np. Nod32, Avira czy Dr.Web mają osobne opcje do detekcji PUP) lub tylko analizy producenta (najprawdopodobniej Symantec uznaje kilka z wykryć Kasperskyego za zbędne). Pomijając już fakt czy to dobrze czy źle, czy właściwie czy też nie, nie ma produktu wykrywającego sto procent zagrożeń i nie należy wyciągać pochopnych wniosków. Kaspersky ma wielu zwolenników, jednak też zdarza mu się "przepuścić". Niestety, AV jest tylko narzędziem. Inna sprawa- Norton po wykonaniu pełnego skanowania winien wyświetlić monit o możliwości pobrania narzędzia Power Eraser. Ale będąc szczerym rozumiem opisane tutaj zniesmaczenie NISem. Jednak kiedy płacimy za produkt oczekujemy wysokiej jakości i bezawaryjności. Na szczęście konkurencja na rynku programów zabezpieczających jest ogromna i można wybierać. Duży minus dla Nortona za tę sytuację.
  29.11.2013 16:32

 • Napisałem o reklamiarzach. Trojany powinien usunąć Sonar Nortona.

  30.11.2013 12:09

Wymiana karty na microSIM w Orange i nabijanie klientów w butelkę

 • No cóż jakaś konsultantka postanowiła wyrobić sobie limit umów Twoją osobą. Oczywiście zostałaś wprowadzona w błąd, jednak zapewniam, że Orange nie jest takie złe jak go malują. Sam już dwa razy wymieniałem tam kartę SIM i chociaż regulaminowo powinienem zapłacić za to 25 złotych, zawsze udawało się wyjaśnić sytuację (np. problemy z połączeniami etc.) i wymieniali za darmo. Mojemu znajomemu w plusie za przejście z SIM na NanoSIM kazano zapłacić ponad 30 zł, Play to samo bez opłat.
  Bardzo dobrze, że to zgłosiłaś. I świetnie ze strony Orange, że nie schowali głowy w piasek.
  29.11.2013 16:05

ESET Internet Security

 • Wedle najnowszych danych produkty Eset kolejny rok z rzędu są najchętniej kupowanymi w Polsce... Nie ma się co dziwić. Jako jedyny tak świetnie rozpoznaje Adware i ma bardzo szybkie aktualizacje.
  Testował ktoś z Was już moduł anty-kradzieżowy?
  01.11.2013 22:06

Avira Internet Security

 • Dodali automatyczną wysyłkę nierozpoznanych aplikacji do chmury z natychmiastowym werdyktem. Program jest w stanie rozpoznać dzięki temu najnowsze zagrożenie przed faktycznym uruchomieniem nowego "wirusa". Niesamowicie skuteczny produkt. Niestety, chmura występuje tylko w płatnych wydaniach.
  Języka polskiego już raczej nie będzie....
  01.11.2013 22:00

Kaspersky Internet Security 2020

 • Zaktualizujcie produkty do wersji 2014. Nie ma sensu używać starego wydania i narzekać na niekompatybilność :)
  01.11.2013 20:37

Siedem miesięcy z Avg

 • Sprawdź ustawienia zapory sieciowej. Powinieneś domyślnie mieć ustawiony tryb automatyczny. Próbuj ją dezaktywować. Polecam kontakt z pomocą techniczną w razie dalszych problemów. Nie miałem podobnych zgłoszeń. Program instalowałem do tej pory na kilkunastu komputerach.

  31.10.2013 0:18

Ten telefon jest problemem, a Ty razem z nim!

 • Operatorzy nie fundują dealerom telefonów zastępczych. Lista salonów firmowych jest malutka.
  16.06.2013 15:16

10 pytań do... ORANGE

 • Moje pytanie, choć chyba znam na nie odpowiedź:

  Dlaczego są tak duże problemy z uproszczeniem ofert dla klientów przedłużających umowę? Wiem, że istnieje coś takiego jak stopnie negocjacji, już nawet pracownicy tego nie kryją... Na jednym z portali telekomunikacyjnych użytkownicy proszą o kody obniżające abonament zakupiony na orange.pl o 30 procent. Części się udaje go otrzymać. Jak teraz mają postrzegać Orange klienci, którzy nie wiedzieli o takich promocjach? Czym innym jest płacić za to samo 90zł/ miesięcznie, a 60 zł.
  Tu naprawdę dochodzi do sytuacji, w których trzeba analizować, przeliczać, szukać, polemizować z coraz to nowymi konsultantami, bo Orange oferuje dobre taryfy, ale trzeba kombinować żeby je dostać.
  Sam znam osoby, które baaardzo żałowały po podpisaniu umowy.

  Inna kwestia: Funpack. W reklamach Serca i Rozumu jest promowany jako tani pakiet pozwalający na połączenie 3 usług. No właśnie tylko, że realnie jest o wiele droższy niż podobne pakiety telewizji cyfrowych czy konkurencyjnego operatora stacjonarnego ( i niejednokrotnie cena FunPacka jest wyższa niż połączenie ofert kilku konkurentów). Może jako największy dostawca usług stacjonarnych w Polsce wprowadzicie i na tej płaszczyźnie "rewolucję cenową"? W końcu chyba lepiej mieć więcej klientów tańszych ofert, niż tych uciekających od stacjonarki.
  14.06.2013 19:48

VirusTotal a testy antywirusowe

 • Virustotal opiera się tylko na definicjach. Z jednej strony to "jedyna właściwa" metoda, bo diagnozuje pliki które "przeszły" przez laboratorium producenta, więc można wnioskować, że istnieje jakiś sens w wykrywaniu ich. Ale z drugiej strony definicje są już przestarzałą metodą i co poniektórzy producenci nie chcą dodawać do baz malwaru (lub nie spieszą się z tym) , z którym radzi sobie ochrona heurystyczna/ kontrola zachowań etc. (patrz częstotliwość wykryć: Symantec Norton, Trend Micro, a Eset czy McAfee). No, ale właśnie cóż zrobić kiedy sposoby detekcji pozadefinicyjnej, wyuczone pewnych schematów zachowań neutralizują bezpieczne aplikacje?
  Pozostaje tylko stosowanie wyjątków kontroli zachowań bądź zgłaszanie konkretnego problemu do producenta (teraz jest moda na stosowanie chmury, można ją wykorzystać do tworzenia whitelist).
  Sam miałem problem z Bitdefenderem, który w wyniku detekcji Active Virus Control blokował instalację czystej aplikacji. Nawet po zastosowaniu wyjątków były problemy...
  Ale to w końcu tylko programy :)
  14.06.2013 19:18

[Prima Dyngus] Google Nos Beta wystartował!

 • Genialne ! :-) Haha xD
  01.04.2013 18:37

Instalować AV czy nie? Okiem fanboya/zwolennika/paranoika(?) :)

 • @gowain:

  1,2 to wiadomo,że wszystko ma wydźwięk lekko ironiczny, nigdy nie jesteśmy pewni tego co uruchamiamy.

  3 tu nie chodzi o takie alerty. Poruszyłem kwestię HIPSów, które pytają np. o pozwolenie na uruchomienie którejkolwiek z aplikacji, czy akcje przez programy wytwarzane . Logicznym jest, że w przypadku wykrycia zagrożenia program powinien o tym informować.../doprecyzuję/

  "Jeżeli kogoś nie stać instaluje Avasta, jeżeli stać (choć wydatek to kwestia 105zł na dwa lata) to instaluje np. takiego Eseta i ma spokój - nie musi się bawić w jakieś skanery online i inne pierdoły."

  Przesadne zaufanie aplikacji zabezpieczającej z reguły źle się kończy. Niestety.
  01.04.2013 18:10

Microsoft Security Essentials/ Windows Defender

 • Tak szczerze pisząc , to jeśli ktoś potrafi rozsądnie korzystać z systemu to i sam Windows Defender ( w przypadku ósemki) powinien zapewnić godny poziom ochrony, będący niejako uzupełnieniem działań użytkownika.
  23.03.2013 16:29