WWDC: Apple Watch z nowym watchOS będzie wreszcie bardziej niezależny od iPhona

 • @elmack87: Naturalnie masz rację, dzięki ;)
  09.06.2015 0:01

 • @elmack87: Zacytuję komunikat prasowy: "Italy, Mexico, Singapore, South Korea, Spain, Switzerland and Taiwan". Niestety Szwecji nie ma na tej liście...

  @dzonasek: Myślę że pogoniliby znacznie więcej niż 4 sztuki, ale zegarków nie ma z powodu połączenia zaplanowanej realizacji polityki sukcesu (kreowania ekskluzywności poprzez niedostępność - typowy numer Apple) z faktycznymi problemami z dostawcami (o ile słyszałem, chodziło o opóźnienia w dostawach mechanizmów "stukania", haptic engine). Jednym słowem, chcieli lekko podgrzać atmosferę, ale się poślizgnęli i przegięli. Tymczasem ludzie i tak składali zamówienia online z czasem realizacji "8 weeks", w tych krajach gdzie się da, i liczba zamówień robi wrażenie, można to odszukać, w tej chwili nie pamiętam liczb ale coś czuję że w tej dyskusji i tak nie ma to znaczenia. Wyczuwam tu jakiś ból d... u Ciebie, a przecież nikt nie zmusza Cię do wychwalania tego zegarka czy tym bardziej zakupu - jak już będzie w sklepie ;)
  08.06.2015 23:23

Reinstalacja Windows 10 po roku jednak bez opłat – wyjaśniamy i dopytujemy

 • @cyryllo: Jedność, tak właśnie ;) A tak na serio, materiał miał być oczywiście opublikowany jako Redakcja, bo każdemu z nas tak samo zależy na rzetelności publikowanych w portalu informacji. Właśnie to zmieniliśmy.
  04.06.2015 20:46

Za 100 dolarów nawet kilkunastoletnie auto połączysz ze smartfonem

 • Czytam Wasze komentarze od jakiegos czasu (nie tylko do tego newsa ale te do smartzegarków i innych nowinek) i wyjść ze zdumienia nie mogę... Skąd tyle zacietrzewienia i hejtu nowych technologii? Czy wszyscy się już zestarzeliście? "po co, na co, bez sensu, a czy zrobi kawę?" Tu nie chodzi o to, żeby podłączyć się do samochodu i skasować kontrolkę check engine w swoim 40-letnim BMW, tylko żeby samochód był na stałe w komunikacji z całym Waszym "ekosystemem" - smartfonem, inteligentnym domem itp. Wiecie że Automatic może współpracować np. z IFTTT? Sprawdźcie sobie możliwości tej aplikacji. Współpracuje również z termostatami Nest. Ma też API które można praktycznie dowolnie wykorzystać. Robi na bieżąco wykresy zużycia paliwa dzień po dniu (choć w wielu samochodach ta funkcja akurat kuleje), zapamiętuje lokalizację i podaje czas od zaparkowania. I wiele, wiele innych.

  Jednym słowem - otwórzcie swoje umysły ;) Mam wrażenie, źe kiedyś ludzie udzielający się na takich portalach technologicznych jak nasz byli większymi geekami, bardziej ekscytowali się nowymi technologiami, a dzisiaj czytam tylko narzekanie i wyśmiewanie...
  21.05.2015 10:42

Współczesna technika w Europie i USA: lepsi, gorsi, czy po prostu inni? O tym dziś na żywo o godz. 18:00

 • Witamy na naszym czacie i zapraszamy do oglądania oraz dyskutowania ;) Nasz login na Skype: dobreprogramypl
  13.05.2015 17:39

Sztuczki i kruczki – tajemnice Windows 8.1

 • @whanamingo: Kilka odcinków mamy już nagrane (kolejny - jutro) ale będziemy się starać robić następne w Full HD.
  18.05.2015 11:32

 • Oczywiście to jest z grubsza losowy zestaw tipsów na pierwszy odcinek, a odcinków będzie wiele. Czas po premierze nie ma znaczenia, chodzi o to aby jak najwięcej osób mogło się czegoś ciekawego dowiedzieć. Poziom skomplikowania jest na tyle różnorodny że każdy powinien znaleźć coś dla siebie ;) Niektóre "ficzery" są w systemie od lat, a okazuje się, że o nich nie wiedzieliśmy (np. wspomniany F7).
  12.05.2015 20:22

Smartzegarki – wyrafinowane gadżety czy elektrośmieci? O tym w środę na żywo o 18:00

 • Witamy na czacie ;) Przypominamy login na Skype: dobreprogramypl
  06.05.2015 17:41

Snapshot 01.05.2015 – krótko i na luzie o najciekawszych wydarzeniach

dobreprogramy na żywo już jutro o 18:00: czy Linux roku 2015 jest gotów na zwykłego Kowalskiego?

 • Witamy na czacie i zapraszamy do dyskusji ;) Nasz login na Skype to: dobreprogramypl, lajkujcie też nasz film na YouTube jeśli będzie się Wam podobać ;)
  29.04.2015 17:30

Wystarczy spreparowany plik JPEG do przejęcia kontroli nad Windows Server

 • @kkk_off (niezalogowany): Weryfikacja rozszerzenia pliku to najprostsze "zabezpieczenie", tutaj by skutecznie zapobiegła temu "atakowi". Jeśli to "nie jest takie proste" to nie wiem co jest. Oczywiście oprócz tego trzeba jeszcze sprawdzić coś więcej, ale nie ma sensu drążyć tego tematu w tej sytuacji...
  21.04.2015 11:39

 • @koneton: Weryfikuję na serwerze w momencie przesyłania, zanim zapiszę taką grafikę na dysk. Gdyby taka weryfikacja była w opisywanym przypadku, problem by nie wystąpił.
  20.04.2015 19:38

 • Moim zdaniem trudno mówić że to luka w systemie operacyjnym, raczej luka w aplikacji webowej która pozwala na przesłanie dowolnego pliku bez rzetelnej weryfikacji na serwer, a następnie bezwiednie wyświetla ten plik. Weryfikacja powinna następować zarówno w momencie przyjęcia, jak i wyświetlenia.

  O dalszych etapach tego "włamania" nie będę się wypowiadał nawet, bo jeśli ktoś (admin/deweloper) zostawia hasło do SQL Servera w plikach witryny (np. web.config?) i na dodatek tak się składa że jest to konto sysadmina (sa) to trudno tu mówić o jakichkolwiek zabezpieczeniach... Reasumując, bardzo ładny godzinny case, choć dotrwałem tylko do tego momentu z hasłem sa, ale sprawa raczej mocno rozdmuchana.
  20.04.2015 16:03

1% na naukę i technikę: 10 ciekawych OPP, którym pomogłyby Twoje pieniądze

 • Lepiej późno niż wcale ;) A tak serio to faktycznie czasu już nie ma zbyt wiele i większość osób pewnie już PIT złożyła. Niemniej jeśli ktoś nie wybrał OPP wcale, a zreflektował się teraz i chciałby jednak 1% komuś przekazać, to można bezproblemowo złożyć korektę PIT-a z krótką adnotacją, że jedyną zmianą jest wskazanie OPP. Podobnie można zmienić wybrane OPP, jeśli komuś by bardzo zależało.

  @slepcu: Miałeś 1 zł podatku należnego czy kwoty do zapłaty na koniec roku po rozliczeniu? 1% liczy się od kwoty należnego podatku, czyli między innymi kwoty zaliczek na podatek jakie zostały odprowadzone przez płatników (pracodawcę) w ciągu całego roku. Kwota ostatecznego rozliczenia na koniec roku nie ma tu znaczenia (może być to nawet nadpłata, o ile jakikolwiek podatek w ciągu roku był należny).
  19.04.2015 13:03

Czas na zmiany: już jutro jubileuszowy, 25 odcinek naszego programu na żywo!

 • Witamy na czacie i zapraszamy do dyskusji :) Przypominam że nasz login na Skype to dobreprogramypl, a żeby się do nas dodzwonić nie trzeba nas dodawać do kontaktów ;)
  08.04.2015 17:39

Jesteśmy tak bardzo meta: o Święcie Głupców pomówimy w prima aprilis na żywo o 18:00

 • Witamy na czacie i zapraszamy do dyskusji! ;) Login na Skype: dobreprogramypl
  01.04.2015 17:39

Jeszcze gracze, czy już sportowcy? O tegorocznym finale Intel Extreme Masters dziś o 18:00 na żywo

 • Witamy na czacie i zapraszamy do dyskusji i dzwonienia na Skype ;) login: dobreprogramypl
  25.03.2015 17:43

SopCast

 • @szpon5: Chrome oznacza ostatnio coraz więcej różnych programów jako szkodliwe, nawet jeśli programy pobierane są ze strony producenta i nawet jeśli są znane i renomowane... Pozostaje tylko zaproponować skorzystanie z innej przeglądarki do pobrania tego, co akurat potrzebujemy.
  23.03.2015 15:15

Co to jest startup, czy chcemy czytać e-booki i o co chodzi w Lifetramp — dzisiaj na żywo o 18:00

 • Witamy na czacie i zapraszamy do dyskusji, a losowanie oczywiście się odbędzie zgodnie z naszymi wcześniejszymi obietnicami :)
  18.03.2015 17:34

Bateria Apple Watch w szczegółach, czyli ile to jest 18 godzin?

 • @gowain: Nie widziałem jakoś nigdzie promocji takiej funkcji zegarka, więc zakładam że nie została przewidziana ;)
  10.03.2015 16:13