reklama

3 klasyczne gry Microsoftu za darmo dla Windows 8 i Windows Phone 8

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Pamiętacie największe hity umilające czas użytkownikom okienkowych systemów firmy Microsoft? Gry takie jak Saper, Pasjans czy Mahjong to klasyka, do której po dziś dzień się wraca (rozkładając karty nawet wtedy, gdy powinno się pracować — tu pozdrowienia dla urzędników). Te trzy pozycje, w lekko ulepszonej formie, są już dostępne również na urządzenia z Windows 8 oraz Windows Phone 8. Upubliczniono je zupełnie bezpłatnie.

Poza usprawnioną szatą graficzną, doczekaliśmy się także osiągnięć, opcji rywalizacji ze znajomymi, rankingów czy statystyk z rozgrywki. Można również rozpocząć zabawę na jednym ze swoich urządzeń, aby dokończyć ją na innym obsługiwanym (PC, smartfon, tablet). Microsoft Solitaire Collection umożliwia układanie pasjansów w jednej z 5 odmian gry, Mahjong (czy też Madżong) pozwoli się zrelaksować przy klasycznej rozrywce umysłowej rodem z Chin, a w Saperze wiadomo — pomylimy się (nie)raz...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama