reklama

3 miesiące Tidala w Allegro – za zakupy na 40 zł i… zgodę na spam

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Tidal na pewno oferuje niezłą jakość muzyki, niekoniecznie to jednak przekłada się na jego popularność, zdaniem wielu mocno zawyżaną. Tak dłużej być nie może, koncerny fonograficzne oczekują wyników, stąd też Tidal szuka partnerów wśród telekomów i dużych serwisów internetowych, by pozyskać ich użytkowników. Teraz wziął się za Allegro. Czy konwersja polskiego klienta szukającego taniości w płacącego słuchacza muzyki Jaya-Z będzie udana?

Allegro ma w Polsce ponad 16 mln użytkowników, Tidal oficjalnie przyznawał się pod koniec zeszłego roku do 3 mln płacących abonentów, jednak liczbę tę kwestionowano. Może tym razem się uda podbić wynik. Zapowiedziano otóż, że wszyscy kupujący na Allegro otrzymają za darmo trzymiesięczny dostęp do fonoteki serwisu, oferowanej posiadaczom konta premium (ale nie w jakości HiFi).

Aby skorzystać z tego dostępu, do końca kwietnia 2017 r. należy zrobić zakupy przez aplikację mobilną Allegro za co najmniej 40 zł. To jednak nie wszystko, należy wyrazić też zgodę na otrzymywanie informacji od „partnerów Allegro” w ustawieniach swojego konta. Dopiero wówczas otrzymamy kod pozwalający przy założeniu konta w Tidalu otrzymać wersję premium na trzy miesiące, a potem słuchać muzyki na praktycznie dowolnym urządzeniu. Na potrzeby promocji przygotowano pulę 400 tys. kodów.

Czy muzyka wysokiej jakości (w brzmieniu, niekoniecznie w kompozycji) z Tidala uczyni zakupy na Allegro bardziej przyjemnymi, jak zapewnia dyrektor komunikacji korporacyjnej Allegro, Paweł Klimiuk? Zapewne tak, jednak znalezienie tych wszystkich informacji od partnerów w skrzynce pocztowej trochę jednak tej przyjemności odbierze.

Obecnie za dostęp do TIDAL Premium płacimy 20 zł miesięcznie. Wersja HiFi kosztuje 40 zł miesięcznie. Aplikację mobilną Allegro znajdziecie w wersjach na Androida, iOS-a oraz Windows Phone’a.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama