reklama

3. Jak wyśledzić Pokemona? (aktualizacja)

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Uwaga!
Ten odcinek instrukcji jest nieaktualny, od kiedy z gry został usunięty mechanizm pokazujący „stópki” Pokemonów. Od tego czasu trzeba zdać się na wyczucie.W grze jest dostępny mechanizm wykrywania Pokemonów w pobliżu, ale nie został oficjalnie wyjaśniony i nie jest do końca jasne, jak działa, jednak gracze empirycznie go rozpracowali.

Ruchy w animowanej trawie dają pewne pojęcie, gdzie mogą kryć się dzikie Pokemony. Prawdopodobieństwo jest bardzo wysokie i w wielu miejscach mamy 100% gwarancji złapania Pokemona.

Gra pokazuje, jakie gatunki możemy spotkać w najbliższej okolicy – wystarczy dotknąć białego paska z ikonkami po prawej stronie ekranu. Nie ma całkowitej pewności wskazań tego systemu.

Jeśli przy ikonce znajduje się jedna stopa, Pokemon jest blisko (200 m?), dwie stopy oznaczają średnią odległość, trzy zaś poważniejszą wyprawę (z moich obserwacji wynika, że może to być kilometr). Jeśli chcesz śledzić konkretnego Pokemona, możesz dotknąć jego ikonkę i wtedy na ekranie głównym gry będziesz cały czas widzieć odległość do niego. Nie ma jednak gwarancji, że ten system zadziała.

Pokemony zostały porozmieszczane w sposób korespondujący z otoczeniem. Blisko wody spotkasz stworzenia wodne, na polach te związane z trawą. Inne gatunki pojawiają się w dzień, inne w nocy. Prawdopodobieństwo pojawienia się gatunków jest różne.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama