30 tysięcy – tyle osób może mieć supergrupa na Telegramie

Strona główna Aktualności

O autorze

Autorzy komunikatora Telegram kolejny raz zwiększają limit liczby osób, biorących udział w czacie grupowym. Ponieważ niektóre społeczności zbliżyły się już do limitu 20 tysięcy, supergrupy na Telegramie mogą liczyć aż 30 tysięcy osób. Administratorzy mogą korzystać z pomocy botów-lokajów, którzy będą utrzymywać porządek, oraz systemu uprawnień.

Przy okazji deweloperzy poinformowali, że ponieważ zaciera się funkcjonalna granica między zwykłymi grupami i supergrupami, te pierwsze będą powoli wycofywane. Oznacza to, że będziemy mogli tworzyć tylko supergrupy i korzystać z ich udogodnień nawet w rozmowach we troje.

Zmiany są wprowadzane na serwerach, więc od strony użytkowników nie są wymagane żadne działania ani aktualizacja klienta.

Zarządzanie tak licznymi grupami na pewno nie będzie łatwe, ale dostaniemy sporo narzędzi, które mogą w tym pomóc. Supergrupy pojawiły się w lipcu, wraz z wydaniem Telegrama 4.1, i mogły wtedy liczyć 10 tysięcy osób. Założyciele grup dostali możliwość wyznaczania administratorów i nadawania im określonych przywilejów, jak zmiana informacji o grupie, usuwanie i przypinanie wiadomości, banowanie użytkowników czy dodawanie nowych administratorów. Niedługo po tym limit trzeba było powiększyć, a przy okazji dodano możliwość ukrywania historii przed nowymi członkami grupy.

© dobreprogramy
s