Jak aktualizacja do Windows 8.1 uśmierciła tysiące partycji Recovery

O tym jak to aktualizacja Windows 8 do 8.1 potrafi napsuć krwi. Znajomy podrzucił mi laptopa marki Samsung, model wyleciał mi z głowy. Jednak nie jest to bardzo istotne. Laptop został zakupiony z systemem Windows 8, podczas aktualizacji do 8.1, proces się wykrzaczył, restart i bluescreen na dzień dobry z informacją o uszkodzeniu systemu. Pierwszy mój krok to próba uruchomienia trybu awaryjnego, tu miałem do pokonania pierwszą poprzeczkę.

Rzut okiem na NANO Antivirus

Producent: NANO SecurityStrona domowa: klikWspierane OS: Windows 2000/NT/2003/XP/2008/Vista/7/8Opis: NANO Antivirus jest programem rosyjskiego producenta NANO Security. Jak każdy program tego typu chroni nasz komputer przed różnej maści zagrożeniami takimi jak wirusy, konie trojańskie, backdoory, malware itp. Program wykorzystuje autorski silnik.

Misja Xubuntu

Misja Xubuntu

Planeta: Samsung NP-N150Cel misji: spełnienie wszystkich dyrektyw narzuconych przez żonę.Dyrektywy:

  • Przeglądarka Firefox z działającym Flashem oraz Java
  • Skype z działającą kamerą Logitech C170
  • Działająca drukarka z skanerem Canon MG3150
Misja została podzielona na kilka etapów

Etap 1: Instalacja systemu

Po pobraniu obrazu systemu Xubuntu 12.10 32bit przystąpiłem do przygotowania bootowalnego przenośnego dysku za pomocą narzędzia

Prosty flash Androida w WT19i do 4.0.4

Czym jest Android nie muszę pisać. Gości on na ogromnej liczbe urządzeń mobilnych. Często użytkownicy starszego sprzętu są zmuszeni do długiego wyczekiwania na nowszą wersję lub są jej pozbawieni. Wiadomo, że producenci muszą napędzać sprzedaż nowych urządzeń. Dodatkowo często biorąc telefon w abonamencie jesteśmy zmuszeni do użytkowania brandowanego oprogramowania. Osobiście nie lubię mieć nie potrzebnego mi oprogramowania od operatora.

Posiadam telefon Sony Ericsson Live with Walkman WT19i i do dzisiaj gościł na nim brandowany przez Orange Android w wersji 2.3.4.

Mikro test mniej popularnych AV

Mając wolne popołudnie postanowiłem zrobić mały test kilku mniej popularnych programów antywirusowych. Do boju staneły:

Bitdefender Antivirus Free Edition

Producent: BitDefenderStrona domowa: klikLicencja: bezpłatnaObsługiwane systemy operacyjne: Windows XP / Vista / 7 / 8

Kingsoft Antivirus 2012.SP5.6

Producent: Kingsoft SecurityStrona domowa: