Smart-zegarek w erze koronowirusowej

 • @Kisielek Modlitwy nie są po to aby tu zostać, tylko po to aby wejść do Nieba. Religia ma za cel uświadomić istnienie życia w wymiarach poza materialnych. W efekcie osoba bardzo usilnie się modląca może nawet spowodować przedwczesną śmierć, gdyż tak bardzo pragnie odejść z tej planety.
  11.07.2020 8:36

Zuckerberg zamówił audyt. Miał go wybielić, wyszło na odwrót

 • @Ongi_ Ciekawa odpowiedź. FB nie jest wydawcą, jest twórcą narzędzia do agregowania treści i rozpowszechniania jej w sieci. Kolega ma wiele racji w swojej wypowiedzi co nie zmienia żałosnego położenia FB w tej sytuacji. W skrajności mega firma może paść z powodu tysięcy mniej lub bardziej "pokręconych" użytkowników. Mi wydaje się, że FB kładzie mały nacisk na pokazanie możliwości narzędzia w zakresie dostosowania treści do własnych potrzeb. Zamiast się tłumaczyć z nie swoich treści, powinna nauczyć ludzi precyzyjnego korzystania z narzędzia. Ile osób umie blokować treści na FB? Ile osób potrafi dostosować zakres treści do swoich potrzeb? Jak chronić swoją prywatność? Jak wyrzucić z FB niechciane posty i osoby? To wszystko tam jest i jest w miarę proste. Ale jednak wymaga minimalnego zaangażowania w naukę obsługi tego narzędzia. To wydaje mi się problemem. Ludzie chcą by FB czytał w ich myślach, a tu jednak trzeba wykonać kilka działań w ustawieniach by mieć święty spokój. FB też domyślnie powinno być skonfigurowane na treść bezpieczne, bardziej skrajne powinny wymagać zgody przed aktywacją. Ja na YouTube mam włączony na stałe tryb bezpieczny, co chroni mnie przed niechcianymi treściami. Tu można trochę narzekać na FB, z powodu jeszcze nie dopracowanej sztucznej inteligencji wychwytującej treści niebezpiecznie z automatu. Nie jest to proste przy takiej skali. Wiele też mogą pomóc sami użytkownicy jeśli wzrosną możliwości zgłaszania treści niebezpiecznych. Nagonka na FB jest właśnie z strony "dużych" i to w różnych odcieniach którzy jak za dawnych czasów chcieliby błyszczeć w telewizorkach. Tam było to proste, bo źródło nadawania znajdowało się w jednym budynku w stolicy danego kraju. Ogólnie nie mam nic do FB, uważam tą firmę za bardzo nowoczesną i byłoby ogromną stratą gdyby ta firma przestała istnieć. FB tworzy wiele wartościowych rozwiązań dla ludzi i biznesu, podobnie jak Google, z tym że Google pogrzebało podejście społecznościowe Google+, kto wie może już wtedy Google przeanalizowało sobie skalę problemów, z którymi cały czas walczy FB.
  10.07.2020 20:39

 • Trochę tego nie rozumiem, Facebook nie tworzy postów, a spowiada się z ich treści. Współczuję firmie, że musi marnować czas i pieniądze na takie tematy.
  10.07.2020 10:07

WhatsApp, Facebook Messenger i Instagram ze wspólnym czatem. Są nowe informacje

 • Nie wydaje mi się to dobrym pomysłem. Każdy z komunikatorów ma swój styl i nie jest szczególnie trudne korzystanie osobno z każdego. Chyba że będzie to system pracy grupowej, w którym jednocześnie mogę czytać info z każdego źródła. To wtedy ma to sens.
  07.07.2020 20:42

Bank PKO BP uruchamia nową usługę. Automarket umożliwi zakup lub wynajem auta

 • @Soc5 Nie koniecznie, ludzie nie płacą kredytu, bank zajmuje samochód i szuka sposobu na odzyskanie pieniędzy. A realizując całość w własnym systemie będzie to efektywne
  04.07.2020 20:07

mBank na iOS przechwytuje zawartość schowka. I ciężko powiedzieć w jakim celu (aktualizacja)

 • Moim zdaniem jest to problem, bo wiele razy korzystam z schowka do przenoszenia hasła między aplikacjami.
  04.07.2020 7:38

 • @Stary_Zenek Mam około 120 haseł, byłoby trochę trudno je zapamiętać. Ale na pewno byłoby to dobre ćwiczenie na pamięć.
  04.07.2020 18:07

Zmiany w Allegro Smart!. Z listy przewoźników znika między innymi kurier InPost

 • InPost zaczyna mocno pracować z Aliexpress i dlatego próbowali wyrwać wyższa cenę od Allegro. Zaryzykowali, w efekcie umowę zerwali.
  03.07.2020 14:45

Alior Bank ma poważną awarię. Nie działa logowanie do bankowości (aktualizacja)

 • @Niejakimaks Raczej sfrustrowani administratorzy, bo osobiście nie wierzę w ataki zjadaczy zwykłego chleba. Taka awaria to super powód do utrzymania pensji na poziomie kilkudziesięciu tysięcy.
  01.07.2020 17:49

Koniec PCLab.pl. Wydawca podjął decyzję o zamknięciu serwisu

 • Brutalne prawo rynku. Praktycznie bez dotacji i pieniędzy z drukarki ujechać się nie da.
  30.06.2020 8:27

Microsoft żegna się z Mixerem. Zmarnowali miliony dolarów i ogromny potencjał (opinia)

 • Tak można podchodzić do pieniędzy z drukarki. Limity tu nie istnieją. Dolar jak ocean zaleje tą planetę. Niczym biblijny potop.
  23.06.2020 18:17

Kaspersky: Pornografia największym zagrożeniem dla użytkowników Androida

 • Domyślnie telefony powinny być skonfigurowane z blokadami treści tylko dla dorosłych. Obecnie jest odwrotnie, trzeba filtry uruchamiać po włączeniu telefonu.
  21.06.2020 17:14

Atak na klientów Allegro. Przestępcy mają nowy sposób na okradanie użytkowników

 • Wystarczy spojrzeć na URL a Google szykuje przeglądarkę bez widocznego URL. Jaka w tym logika?
  20.06.2020 10:11

Xiaomi Mi 10 wycofany z Czech. Najlepsze jest jednak uzasadnienie tej decyzji

 • Lobby handlowców, boją się uzależnianie od marki Xiaomi. Moim zdaniem to już niczego nie zmieni na AliExpress z darmową przesyłką kupić każdy może, bez proszenia się wielkim grubasom w mercedesach i to bez znaczenia czy w Czechach czy w Polsce. Ogólnie dla klientów idą bardzo dobre czasy, gorzej z milionerami, bo miliarderzy też mogą spać spokojnie.
  17.06.2020 20:09

 • @dzonasek Moja córka ma telefon tej firmy i jest zadowolona. Gdyby był to szajs to wyniki sprzedaży mówią same.
  18.06.2020 20:13

Afera z Brave Browser: zarabiali na podpinaniu reflinków, i to nie po raz pierwszy

 • Odinstalowałem tą przeglądarkę, mocno angażuje zasoby telefonu.
  08.06.2020 7:31

Polacy chętnie korzystają z profilu zaufanego. Ministerstwo Cyfryzacji pokazuje statystyki

 • @jebuem No i bardzo dobrze że coś ludzi zmusiło do korzystania z profilu zaufanego.
  05.06.2020 16:39

Mark Zuckerberg: wyciekły nagrania. Kryzys Facebooka, pracownicy tracą zaufanie

 • FB wyhodował narzędzie o zbyt dużej mocy. W efekcie daje to spore możliwości ludziom inteligentnym o charakterze dobrym i złym. Sama firma jest trochę jak w partii szachów blisko mata. Jednak pionków jest tak dużo, że nie jest to takie proste. Tym bardziej że FB zaczyna wchodzić na pole własnej waluty, transakcje już za chwilę będą wewnątrz FB, co jeszcze bardziej przy takiej ilości ludzi komplikuje cały system. Osobiście jestem za tą firmą, bo jest to innowacyjna firma i nowoczesna, ale też wiem że wszystko przemija i pojawia się nowe.
  04.06.2020 7:26

Satya Nadella odradza pracę zdalną na dłuższą metę. Ma mieć zły wpływ na psychikę

 • Praca zdalna to przyszłość. A najbardziej niezadowolene osoby, to osoby o cechach autorytarnych, które czerpią radość z dominacji nad innym człowiekiem.
  22.05.2020 6:27