Nie taki Tor straszny jak go malują

Zaciekawiony ostatnimi informacjami medialnymi o sieci Tor, postanowiłem sprawdzić o co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi. Z publicznie podawanych informacji możemy się dowiedzieć, że z dobrodziejstw anonimowej sieci korzystają pedofile, nekrofile i zoofile, a do wymiany informacji służy im Onion forum.

Przez jeden dzień śledziłem dyskusje tam prowadzone, i jednoznacznie mogę stwierdzić, że osoby o zwichniętych preferencjach seksualnych, to mniejszość. Dla Policji natomiast, może to być źródłem cennych informacji operacyjnych.

Serwery Gadu-Gadu na Linuksie

Z dniem 26 Września GG Network S.A producent komunikatora gadu-gadu zakończył migrację na GNU/Linuksa. Cały proces trwał trzy lata.

Nowa infrastruktura wprowadza wiele pozytywnych zmian:- rozproszony serwer, oparty jest na wielu maszynach- zwiększono pulę numerów do 4 miliardów

Jak zapowiada GG Network S.A dzięki decentralizacji głównego serwera, sieć będzia działała stabilnie, a "pady serwerów" przejdą do historii. W wyniku zwiększenia puli numerów, nie będzie już mowy o ich wyłączaniu, i przenoszeniu na innego właściciela.