Użytkowanie Android Wear 5.1 okiem użytkownika LG Urbane

Android Wear — krótka historia

Android Wear został zaprezentowany światu w marcu 2014 roku. Od początku był tworzony jako system pod małe urządzenia ubieralne typu zegarki. Bazujące na Android Lollipop piąte wydanie Android Wear cechowało się niższymi wymaganiami niż jego smartphonowy brat (512 MB RAM, 4GB flash, Procesor 2x 1,2 GHZ). Aktualnie dostępne jest wydanie Android Wear 5.1.1. W przygotowaniu jest edycja 6.0 Marshmallow. Aplikacje instalujemy za pośrednictwem Sklepu Play Google ze strony lub poprzez aplikację Play w smartphonie.

Romoss Solo 6 16000 mAh — powerbank przez duże P

Ostatnio zacząłem się rozglądać za dobrym i niedrogim powerbankiem, który umożliwi mi swobodne korzystanie ze smartphona, internetu (mobilny router) i tabletu przy ograniczonym dostępie do źródeł prądu przez kilka dni. Choć wiem z doświadczenia, że coraz rzadziej w elektronice zdarza się połączenie słów dobre i niedrogie to opisany poniżej powerbank całkiem pozytywnie mnie zaskoczył.

Po określeniu moich wymagań :

  • cena max. 150 zł
  • pojemność 10000-15000 mAh
  • żadnych latarek, paneli słonecznych, wyświetlaczy lcd i innych głupotek

Intel NUC BOXD34010WYKH2 — test praktyczny

W mojej pracy bardzo ważnym elementem jest duża przestrzeń robocza monitora. Na co dzień zajmuję się bowiem administrowaniem sieciami i tworzeniem stron www.

Jakiś czas temu, aby ułatwić sobie pracę zakupiłem monitor LG 25UM65 o proporcjach ekranu 21:9 i rozdzielczości natywnej 2560x1080. Następnie zacząłem rozglądać się za jakimś mini komputerkiem do zamocowania z tyłu tego monitora. Mój przyszły mini pc musiał spełniać jednak kilka warunków:

  • być maksymalnie energooszczędny
  • być bezgłośny
  • umożliwiać zamocowanie z tyłu monitora