Przygotowanie programu Java dla Windows

 • @__int64 owszem, Windows jest legalny, dołączony do komputera. Poza tym jako student mam także możliwość pobrania go z Dreamsparka. Nie zmienia to faktu, że wchodzę na niego tylko w jednym celu - pograć w gry. Na co dzień programuję na Linuxie, a osobiście Visual Studio (także mam możliwość pobrania z Dreamsparka) nie lubię.
  Poza tym, tak jak pisze @mikolaj_s, oczywiście powinniśmy wszystko pisać w assemblerze. Najwydajniej, bez grama niepotrzebnego kodu dodanego przez pośredniczące kompilatory. Tylko myślę, że bez wysokopoziomowych języków programowania nie korzystałbyś teraz tak swobodnie z komputera czy internetu.

  @mikolaj_s Dla Linuxa napisałbym skrypt w jednej linijce - "java -jar program.jar", albo i nawet tego bym nie robił. Na wielu dystrybucjach openJDK jest domyślnie, na pozostałych użytkownicy sami wiedzą, że należy ją zainstalować do obsługi formatu .jar.
  15.12.2013 22:31

 • "A czy dołącznie jre do swojego programu jest legalne? " - tak, spójrz proszę na readme z przedostatniego linka - Oracle samo tłumaczy, jak redystrybuować JRE ze swoją aplikacją. Nielegalne jest tylko dołączanie wersji beta i pre-release.
  "When you deploy an application written in the Java programming
  language, your software bundle will probably consist of the following
  parts:

  Your own class, resource, and data files.
  A runtime environment.
  An installation procedure or program."
  "NOTE - The license for this software does not allow the
  redistribution of beta and other pre-release versions."

  Teraz widzę tylko, że w instalatorze powinna być kopia licencji JRE i wymagana zgoda. W wolnej chwili poprawię tutorial.

  Natomiast multiplatformowe instalatory - w zasadzie zrobią to samo, co my, tylko kosztują kilka tysięcy $. http://www.ej-technologies.com/buy/install4j/select, http://www.advancedinstaller.com/purchase.html
  15.12.2013 13:19

 • Wiem, że to temat kontrowersyjny, i będzie tyle opinii za, jak i przeciw. Jednak tworząc oprogramowanie warto mieć na uwadze nie tylko szczytne idee (z którymi tu się jak najbardziej zgadzam), ale też potrzeby i wygodę klienta.
  Dlatego jak pisałem - dzięki temu, że sama aplikacja jest napisana w Javie, stworzenie takiego instalatora może być dodatkiem zapewniającym wygodę, dystrybuowanym razem z czystym .jar.
  15.12.2013 13:13