To może być "rok ransomware". Do 2021 cyberprzestępcy będą atakować co 11 sekund

 • @gicondo_rossi Jest, kto chce to znajdzie. ;)
  05.02.2020 15:10

 • Strasznie niebezpieczny ten internet. A mnie nikt nawet nie chce podsyłać exe w załączniku, żadnej faktury z payloadem. :( Nawet brak phishingu od króla Afrykańskiej Republiki Bananów, który prosi o udostępnienie konta i przelanie mi kwadryliardów dolarów, tudzież łańcuszków śmierci. Nic! Gdzie te ransomware? Gdzie się wykorzystuje te całe "Roztopieńce" i "Chcopłaki"? I to na tym niebezpiecznym Windows SP1 7 bez aktualizacji, na serwisach bez włączonych weryfikacji dwuetapowych.
  05.02.2020 14:10

 • @o.zio Zazdroszczę, mnie nikt nie chce atakować. :(
  05.02.2020 14:16

Kultowy Snake z komórek Nokii powraca w 4K na Xbox One X

 • Takie gry jak ta wyżej to kiedyś za darmo we flashu były.
  05.02.2020 12:05

GTA 6. Przewrót wśród twórców. Założyciel Rockstar i autor serii opuszcza firmę po 21 latach

 • @Jusko A kupowałeś posiadłości (safe house'y, samoloty, tuningowałeś samochody etc?), bo jeśli tak to pieniędzy jest mało. Po skończeniu fabuły sporo musiałem "dogrindować" żeby mieć wszystko wykupione. No ale może to dlatego, że jestem "kompletonistą", bo "grając normalnie" tego nie odczujesz.
  05.02.2020 14:03

 • "Ostatnim wydanym przez Rockstar Games tytułem, za który odpowiedzialny był Dan Houser, był Red Dead Redemption 2. Gra szybko otrzymała miano betsellera"

  Nie rozumiem czemu. Dotrwałem do czwartego rozdziału i wymęczyłem się strasznie. Postaci antypatyczne i głupie jak kilo gwoździ, historia póki co do tego momentu niczym się niewyróżniająca, zaś tempo gry ekstremalnie powolne (te wszystkie animacje trwające godzinami głupot typu obowiązkowe przygotowywanie posiłków, do tego brak szybkiej podróży, liczne spowalnianie postaci w eventach i określonych obszarach). Jak dla mnie to niegrywalny... wręcz crap.

  Jedyna rzecz godna uwagi to grafika. Szczególnie światło i mgła. Niektóre krajobrazy to prawie jak zdjęcia.
  05.02.2020 11:59

 • @Jusko Ale nie wiesz jakie będą GTA6 i HF3 (o ile będą). Mnie akurat GTA5 nie przypadło do gustu, głównie przez rozbicie narracji na trzy postacie (i trzy portfele...). Powiem nawet więcej, że ostatnie naprawdę dobre GTA to było Vice City.
  05.02.2020 12:03

 • @BOLO1990 Rzadko kupuję gry, zwykle jedną lub dwie raz na kilka lat. Na ogół wymieniam lub pożyczam - i w tym przypadku również pożyczyłem z ciekawości. Jedynkę dawno temu skończyłem i to jak dla mnie też nie był żaden hit.
  05.02.2020 13:48

Szukasz pracy? Dobra rada: usuń Facebooka i nie wychylaj się w sieci

 • @Anonim Straszne frazesy... W liście motywacyjnym wszyscy wpisują socjotechniczne bzdety. A zaufanie to się kupuje, dla idei nikt nie pracuje i nikt się nie będzie poświęcać dla czyjegoś biznesu, nie mając z tego żadnych korzyści. Nikt poza naiwnym, na którym żerują pasożyty. Taka jest przykra, brutalna rzeczywistość mości anonimie. Poświęcać to się człowiek poświęca rodzinie i swoim pasjom, a praca (jeśli nie jest z tym związana, czyli najczęściej) to tylko narzędzie do zdobywania kawałków papieru z wydrukowanymi numerkami, które można wymieniać na marzenia i niezbędności.
  05.02.2020 15:06

 • @bystryy Jaką połowę stawki? Na darmowy staż! "Będzie Pan miał do portfolio, a jak nie to mam 10 Ukraińców na Pana miejsce, o!". :D
  05.02.2020 13:52

 • "(...) z listem motywacyjnym i niecierpliwie czekasz (...)"

  I co w tym liście piszecie? Moją motywacją jest pensja? To relikt PRL, to kubła na śmieci.

  A co do treści newsa, to automaty automatami, ale dzisiaj działy HR (a po ludzku: kadry, po Polacy nie gęsi, prawda?) same prześwietlają nieszczęśników. I nieposiadanie twarzokniżek, ćwierkaczy itp. to niebezpieczna anomalia. Taki ten świat stał się chory, cyfrowy ekshibicjonizm normą...
  05.02.2020 11:42

Naprawa inicjalizacji dysku PS3 przez Windows

 • @karroryfer Jeśli napęd jest martwy to komplikuje sprawę bo konsola nie pozwoli na aktualizację i wtedy potrzebny jest CFW NoBD, a to z kolei wyklucza exploit na 4.85 (ostatni dzwonek był jeszcze na 4.84). Ale tego nie jestem na 100% pewien.

  Używać do grania w gry? Po to jest konsola generalnie. Nie musisz przecież z płyt.
  05.02.2020 15:12

 • @karroryfer Nie szkodzi, że zaktualizowane. Obecny firmware v4.85 jest exploitowalny, i można wgrać CFW na modelach z nim kompatybilnych, a co za tym idzie także wgrać OtherOS. http://ps3xploit.com/help/faq.html

  Wymienić systemu nigdy się nie dało i nigdy nie będzie to możliwe, ale można zainstalować "obok" lub odpalać z pendrive'a. Szczegółów nie znam bo szczerze powiedziawszy jedyna rzecz do czego akurat mnie się przydał Linux na PS3 do deszyfracja meta loadera (wtedy nie było jeszcze narzędzi w GameOS by to zrobić). W każdym razie oficjalnie OtherOS umarł na 3.21, a nieoficjalnie żyje nadal na CFW - również 4.85. ;)
  04.02.2020 23:44

Linux Mint w końcu z porządnym skalowaniem rozdzielczości w Cinnamon

 • @Anonim Ja urozmaicam sobie czas i oczekuję w nadziei, że to się jeszcze kiedyś zmieni. ;)
  05.02.2020 11:44

 • @Anonim To zależy od stopnia jej skomplikowania (w sensie wizualnym). I tak zawsze lepiej niż rastrowa. Natomiast skalowanie bitmap to nierozwiązywalny problem bo nie da się zachować ostrości (z pominięciem nearest neighbour, ale to się sprawdza tylko w grach na platformy 8-32bit). Więc jeśli twórca oprogramowania chce aby dobrze wyglądało dziś i jutro to pozostaje iść w wektory (tylko kto takich zasobów używa? Tylko DE linuksowe i tylko do ikon).
  05.02.2020 11:51

 • @Anonim Nadal to mało istotne bo na stronach internetowych kształty na ogół nie są bitmapami, zdjęcia są na tyle duże by co najwyżej skalowały się w dół, a reszta interfejsu jest robiona pod konkretną rozdzielczość i wcale nie podlega skalowaniu (chyba, że twórca sobie inaczej zażyczy w CSS), więc na wyższych rozdzielczościach jest wizualnie mniejsza, a na niższych większa.
  05.02.2020 13:59

 • @Anonim Nie są żartobliwe tylko idiotyczne i dziecinne... Powinno to się kasować, a jemu samemu dać bana za zaśmiecanie przestrzeni publicznej. ;)
  04.02.2020 13:59

 • @Anonim To zależy z czego zbudowane jest GUI. Jeśli z wektorów to nie ma znaczenia. Jeśli z bitmap to wtedy masz rację.
  04.02.2020 14:04

 • @Anonimy Co ma piernik do wiatraka? Co ma internet do skalowania interfejsów?

  Doskonale rozumiem temat bo zajmuję się m.in UX... Grafika wektorowa jest skalowalna bez glitchy bo to "interpreter" wylicza kształty i je rysuje na podstawie współrzędnych etc. Natomiast grafika rastrowa zawsze wygląda gorzej czy to skalując w dół, czy w górę, obojętnie jakim algorytmem tego się nie zrobi (choć moim ulubionym jest nearest neighbour, no ale to do GUI OSów się nie nadaje akurat) bo taka grafika już ma namalowane piksele, które trzeba powielać/redukować/sztukować. Aby interfejs się dobrze zeskalował to i OS i aplikacja nań uruchomiona muszą używać ikon wektorowych, nie używać bitmap do pasków, kontrolek etc, używać czcionek wektorowych.
  04.02.2020 23:49

 • @Anonim Zdradzę Ci pewien sekret, ale to co uważa redakcja nie ma żadnego znaczenia. Znaczenie ma "potencjał wyświetleń". A tak się akurat składa, że tematy traktujące o polityce, religii, grach, oblane pretensjonalnym sosem generują największy ruch. Jakość #nikogo. Tak wygląda internet w 2020 roku, nie tylko DP, ale w ogóle cały.

  https://www.dobreprogramy.pl/Berion/Swieta-wojna-szklarzy-bezlotkow-i-antonowek,...
  05.02.2020 0:01