Xbox Digital Direct: Microsoft znalazł sposób na cwaniaków z Allegro

 • Aha, czyli jak kupię konsolę z kodem na grę, której nie chcę, a za którą już zapłaciłem w cenie konsoli, to jestem "Januszem biznesu" chcąc tę grę odsprzedać; i z kolei dlatego od teraz nie będę mógł? To w istocie same korzyści dla graczy, ja już skaczę z radości na wieść ograniczania dyspozycji moją własnością...
  08.06.2020 19:16

PlayStation 5 w wersji deweloperskiej na szkicach projektowych. Wiemy, jak wygląda wnętrze

 • @jsghfvcfehdcg Świetny test na YT, który tnie wideo do 30 klatek, najczęściej co najmniej już raz transkodowane jeszcze przed przesłaniem. Dobre! :D Poza tym nie muszę niczego sprawdzać bo zwyczajnie wiem jak jest i to się nigdy nie zmieni bo tak działa internet (a raczej do czasu hipotetycznych jeszcze sieci kwantowych, które do zmiany stanu danej bratniej cząstki wykorzystują ich splątanie). I lagi nie są setnej części sekundy tylko bliskie sekundy, co jest całkowicie nieakceptowalne. Ale jak już wcześniej pisałem pod innym niusem o Stadii, w którym także się uruchomiłeś promując ten szajs, dla casuala wystarczy i ja to rozumiem.

  Nie masz żadnych gier na własność, nie kontrolujesz ich więc ich nie posiadasz. Na własność możesz mieć tylko te, które zostały na płytach i nie wymagają żadnej rejestracji w żadnej sieci (czyli obecnie tylko konsole).

  O rany, ale bajdurzysz... Po pierwsze to CD ostatni raz wkładałem do konsoli na PS2, z Tekken Tag Tournament bo potem to już wydawano na DVD, a od czasu PS3 to nawet na Blu-Ray. Po drugie, wyobraź sobie że dystrybucja na płytach nadal ma miejsce, inaczej nie byłoby możliwości uruchamiać kodu z nagrywanych płyt na debug kitach tylko wsio by szło przez Xbox Neighbourhood/Target Manager (o ile w ogóle wiesz o czym piszę, sądząc po mądrościach z CD, podejrzewam że nie).
  07.06.2020 20:21

 • @jsghfvcfehdcg Z gigantycznym lagiem, obrazem w niższej rozdzielczości, na domiar złego transkodowanym i bez gier na własność. Winszuję wyboru...
  07.06.2020 13:06

Windows 10 20H1 nie dogaduje się z dyskami Intel Optane. Są błędy i problemy z wydajnością

 • Ale czy to wina Windows 10, że Intel nie przygotował na czas sterowników? Więc to nie Windows 10 nie dogaduje się z Optane'ami tylko pośrednik. ;)

  Swoją drogą to zdumiewa mnie ta filozofia akolitów bezrefleksyjnego aktualizowania wszystkiego...
  04.06.2020 15:46

Ubuntu nad Win XP, a cały Linux z 3 proc. udziału, czyli miesiąc cudów na rynku OS-ów

 • @Qrupnik Nie trzeba, wystarcza monopol, który już mają (bo jabłka horrendalnie drogie, a pingwiny delikatnie mówiąc mają zły PR w czym sprzyja mikroskopijna wiedza IT Kowalskiego). W każdym razie, jak już pisałem, myślę że do tego powolutku zmierzają, ale jeszcze na taki zamordyzm sobie poczekamy wiele, wiele lat.

  Gry w Game Pass nie są kupowane tylko czasowo wypożyczane.
  07.06.2020 13:10

 • @JLynx Żadnego źródła nie ma, są tylko symptomy.
  07.06.2020 13:13

 • @rastamaniana Pytanie co prawda nie było do mnie, ale odpowiem. Linux Mint 19.3 z Cinnamonem. ;) A Helgi, Ogóra i innych trolli nawet nie czytaj. Ich rolą tutaj jest generowanie liczby wyświetleń na jałowych wojnach religijnych, a ich wiedza oscyluje wokół zera absolutnego. Polecam: https://www.dobreprogramy.pl/Berion/Mietowy-przewodnik,72611.html Obraz płyty nagraj na pendrive za pomocą np. Rufusa. Nie musisz instalować, system działa z nośnika (choć oczywiście znacznie wolniej niż z RAM lub HDD/SSD).
  04.06.2020 11:53

 • @dzonasek >> "Dziwne, u mnie działa." :}
  04.06.2020 15:20

 • @Qrupnik Nie do osoby tylko do konta. A jak to z usługami bywa, ich regulaminy się zmieniają. Zawsze się mogą wykpić, że Windows 10 jest Twój ale do buildu X bo od Y to już musisz opłacać haracz, potem jeszcze podstołowe umowy z Intelem i resztą, że buildy X nowych sterowników mają nie dostać i po kilku latach już wszyscy grzecznie płacą abonament - i ja myślę, że ten dzień kiedyś nadejdzie (kiedyś, bo póki co to nie udało im się tak wypchnąć nawet offline'owego MSO ;]).
  04.06.2020 15:24

PlayStation RETRO

 • @dragon321 Póki co brak szczegółów, ale jest to jakiś exploit OSDSYS, a konkretnie jego parsera ikon. Wada jest taka, że plik musi mieć najnowszą datę aby być pierwszym na liście (inaczej ponoć nie działa). Dlatego wymaga to zmiany daty w konsoli przed wgrywaniem lub spreparowanie "save'a" (czyli w tym przypadku Fortuny) w kontenerze *.psu i wgranie za pomocą uLE lub wLE. To rozwiązanie jest dla osób z firmware 2.30 i 2.40, które mają wyłączny OSD Update (innymi słowy dla konsol i teoretycznie telewizorokonsol na których FMCB nie wstanie).
  07.06.2020 20:10

 • @KaiQ Nie jestem fanem libretro, a więc i RetroArch dlatego że poza buildami na Windows i Linux (i być może macOS, tego nie wiem), są bardzo niedopracowane. Ale nawet w wersji na Windows, nie daje takiej swobody jak dedykowane emulatory lub "multi-emulatory". Wystarczy porównać to co daje RA w opcjach danego "rdzenia" w porównaniu z "samodzielnym emulatorem", który mu odpowiada. Nie wspominając już o tym co dają różne specjalne funkcje dla programistów, game hakerów etc., a których brak w RA. Dlatego u mnie na piedestale zawsze będą np. Higan, BSNES, Kega Fusion, FCEUX etc.

  A co do Xbox'a. Dawno temu był po prostu Xbox'em, ale odkąd pojawił się Xbox 360, to MS zaczął swoje pierwsze dziecko (w sumie to trzecie jeśli zaliczymy MSX'y) nazywać Xbox Classic. Ale fajnie, że wspomniałeś, ja bym Xbox Classic Mini chętnie kupił, pod warunkiem że byłby to wirtualizator. ^^ Co prawda do dziś mam XC, ale wolałbym się go pozbyć na rzecz czegoś funkcjonalnego w tych czasach (do odczytu gier na PC mam Samsunga z Kreon fw, a w razie czego napęd do X360 w trybie 0x800).
  03.06.2020 16:51

Kopie zapasowe – jakie są wasze preferencje? Podsumowanie wyników ankiety

 • @Christophorus Zależy kogo. Właścicieli firm odzyskujących dane z nośników, podejrzewam że nieszczególnie. ;p
  02.06.2020 22:27

 • @Anonim W zasadzie masz rację, ale różne bywa. Są i bogaci klienci, którzy znają się tylko na zarabianiu, a komputer traktują jak telewizor (wł/wył.) co długofalowo zawsze prowadzi do utraty danych.
  04.06.2020 11:55

Spotify i branża muzyczna solidaryzuje się z George'em Floydem, ofiarą brutalności policji

 • Z cyklu: jak zrobić sobie darmową reklamę na tragedii. Tylko mam pewien dysonans poznawczy, bo czy bydło które demoluje miasto "bo się należy" niby za śmierć "ziomala z ghetto" i "białą supremację" (za co?) jest zainteresowana wykupienia abonamentu w takim Spotify?
  02.06.2020 22:19

 • @Bełkot Tutaj też jest taka miotła, czasami zmiata komentarze z przeszłości. Mnie zniknęły prawie wszystkie krytykujące tęczowych terrorystów. Przypadek? Bywa nawet, że znikają niedługo po napisaniu. Także tyle w temacie cenzury i tolerancji samozwańczych tolerantów. I żeby była jasność, Ty też jesteś do cyfrowego odstrzału za użycie słowa czarny i krytykę. Zobaczysz. Mnie to nawet bawi bo to doskonały papier lakmusowy nie tylko na właścicieli bonusowego chromosomu, ale i media które padły ofiarą lewicowych oszołomów. :)
  02.06.2020 22:16

Nintendo 3DS na Twoim smartfonie - pojawił się emulator na Androida. Podobno świetny

 • @blank2 CPSy to nie konsole tylko automaty do gier. I nie da się emulować gry na konsolę bez emulacji konsoli, więc Twoje zdanie w dalszym ciągu nie ma żadnego sensu.
  29.05.2020 0:26

 • @blank2 "Twoje zdanie jest inwalidą."

  Twój mózg "jest inwalidą". Wróć do komentarza pierwotnego, na który odpowiedziałeś i jeszcze raz go przeczytaj bo wyraźnie umyka Ci jego sens... Napisałeś: "tylko że oni emulują swoje konsole/gry". Na co odpowiedziałem, że nie da się emulować gry na konsole bez emulacji tejże konsoli. Ty zaś odpowiadasz na to, że są "składanki arcade na konsoli" i mruczysz coś o rekompilacji na platformę docelową, czyli czymś zupełnie innym i oczywistym. Jeśli chcesz ze mną rozmawiać to używaj logiki.
  30.05.2020 14:10

 • @blank2 Rzecz w tym, że nie zawsze. PS3 ma także emulator TurboGrafx 16. No ale oczywiście wiadomo, że zostało to podparte stosownymi umowami między tymi firmami - tylko czy na pewno zawsze? Jakoś nie wyobrażam sobie zgody Nintendo na emulację ich konsol na konsolach Sony (przez dewelopera gry, nie samo Sony), a jeśli tak to gdzie szara strefa skoro taka samowolka niosłaby za sobą potężne pozwy? To żadna szara strefa, to po prostu rozporządzanie swoją własnością (kupiłem >> robię z tym co chcę) i projekty badawcze, a nawet komercyjne (Higana np. można licencjonować).
  30.05.2020 23:09

 • @blank2 Nie jest zabroniona... Nie ma takiego prawa w Polsce...
  31.05.2020 15:40

 • Licencja jest tyle warta co papier toaletowy. To prawo w danym kraju ma znaczenie i w Rzeczypospolitej mogę z grą i konsolą robić co mi się podoba tak długo jak nie udostępniam komuś - w tym przypadku - gier lub firmware owych konsol... W USA np. już zależnie od stanu, w Wielkiej Brytanii z kolei nawet pierdnąć nie można. Ale ja na szczęście jestem Polakiem żyjącym nad Wisłą i zapisy licencyjne co najwyżej wywołują u mnie uśmiech politowania.
  01.06.2020 14:36