Windows 10 otrzyma kultowy zestaw narzędzi z ery Win 95: kolejny program w PowerToys

 • @Giee Niczego nie zyskasz poza mniejszą zajętością i potencjalnymi problemami w przyszłości. Na wydajność realnie wpływają włączone usługi/programy, a nie czy sterownik do drukarki na LPT z piwnicy gdzieś leży zakurzony w windowsowym kącie. Swego czasu bawiłem się w odchudzanie XP i udało mi się zejść do 3GiB (na HDD 80GiB, oszczędność 5-7 miała dla mnie znaczenie). Wygodna jest też integracja różnych programów (jeśli instalatory mają tzw. silent mode) i sterowników, miła jest też instalacja nienadzorowana. Ale jeśli chcesz zainstalować taki grzebany nie wiadomo przez kogo piracki system to odradzam bo nie wiadomo nigdy co autor dodał od siebie. ;)
  07.03.2020 17:02

PornHub miałby ułatwiać handel żywym towarem. Aktywiści domagają się zamknięcia serwisu

 • @mastur Zajmij umysł czymś innym kiedyś będziesz w stanie zwiększonego napięcia. To co opisujesz nosi znamiona uzależnienia. ;]
  07.03.2020 16:50

Windows 10 i jego absurdy, odc. 128937: "konsekwencja" w kwestii wyglądu ikon

 • @zakius Neon jak najbardziej jest na plus, choć niekonsekwentnie zaimplementowany, znacznie gorzej to wygląda niż w macOS. A nowe ikony znacząco ładniejsze niż wszystkie z nowej płaskiej stylistyki. Masz zły gust. ;)
  06.03.2020 10:00

 • @Anonim Dokładnie 500zł dałem za siódemkę Home Premium z SP1, a ta była i jest dla mnie niezawodna. Czyli da się. ;)

  @Anonim Oj nie wiem czy takie błędne. Większości ludzi desktop nie jest do niczego potrzebny. Zdjęcia, filmy i dokumenty trzymają na darmowych hostingach, z jakiegoś powodu chmurami zwanymi, a ich codzienne rytuały ograniczają się do poczty i kilku społecznościówek. To straszna wizja świata, ale bardzo możliwe, że za te 20 lat desktopy będą bardzo drogie, używane tylko przez osoby które na nich pracują i potrzebują wydajności. Reszta, nawet gracze będą streamować dziadowskiej jakości wideo z artefaktami i opóźnieniami, ciesząc się że za 20zł "mają" dużo gier.
  06.03.2020 21:48

 • @imod Ok i tak też można, edytując każdy skrót. A potem przychodzi aktualizacja i trzeba te skróty przywracać z powrotem z bakapu. A co z ikonami z UWP? :))
  06.03.2020 21:52

 • @Waka Nie dogadasz się z nim. To jest ten typ mentalności od słynnego określenia "programmer's art". Dla niego ikonografia Windows 10 od jego pierwszych iteracji, aż do teraz (bo zmienili kilka na wzór androidowych) to bezdyskusyjne piękno. Czasem się nawet zastanawiam czy on jeszcze mówi o GUI czy UI. Bez flaszki to niepojęte. ;)

  @zakius Sztuka przez duże S: :D
  https://gallery.dpcdn.pl/imgc/UGC/66355/g_-_-x-_-_-_x20160311105852_0.jpg
  06.03.2020 22:00

 • W zasadzie to można by napisać, że to smutna konsekwencja przechowywania ikon w zasobach PE (błąd projektowy) i dzisiejszy strach przed kompilacją starego kodu, na którego wypadałoby wydać ponownie dolary na testy funkcjonalne (choć zdaje się, że ostatnimi czasy MS przerzucił QA na klienta :D). No ale mamy jeszcze ikony w... DLL i kontenerach z UWP. Jeśli ktoś oglądał film Seksmisja to zapewne wie jaki cytat tutaj pasuje najlepiej. Graficznie dla grafika ten system był i jest odrażający.

  Żeby było jeszcze tragi-komiczniej to oni tego nie mogą porzucić. Ten rak niespójności będzie się za Windows ciągnął tak długo jak długo trzeba będzie wspierać win32 (czyli zawsze?).
  05.03.2020 21:05

 • @Anonim Słaby "bait", ale odpowiem bo ktoś może nie wiedzieć... ELFy nie przewidują przechowywania ikon i to system je im przypisuje. Dzięki temu podmiana takowych nie wymaga ingerencji w program i może to zrobić sobie nawet użytkownik po prostu zastępując ikony rastrowe/wektorowe dowolnymi jakie mu się podobają. W Windows nie ma takiej możliwości i tylko pozostaje edycja ikon per aplikacja i per plik DLL.
  05.03.2020 21:10

 • @falcon732 Mnie jako klienta nie interesuje co się da, a czego się nie da. Ma działać bo za to płacę. I jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności, z dawnych fuckupów kojarzę tylko Defendera, który słusznie zdiagnozował Windows. ;) Od czasu ósemki, ten system ma stale dziwne problemy i jako były serwisant coś o tym wiem. Windows 10 wygląda ohydnie i działa tak jak wygląda. Autentycznie nienawidzę tego OSu i uważam za najgorszy system od MS jaki wydali, jaki pamiętam.
  06.03.2020 9:36

 • @Anonim Oczywiście, że przypisuje - po mime - wspólną dla ELF - i nie manager plików. Ikona konkretnego programu jest oczywiście w linku, w aktywatorze, w odpowiedniej sekcji. Tyle że aktywator możesz sobie zrobić sam (jest to zwykły plik tekstowy w przeciwieństwie do dziwnego bloba PIF w Windows), a ikona może być gdziekolwiek (ja np. trzymam je w "$home/.icons/" razem ze swoimi własnymi aktywatorami).

  Nie wiem kto ubolewa, ja na pewno nie. Wolę zewnętrzne ikony...
  06.03.2020 9:43

Śmierć Twittera? Użytkownicy oburzeni nowymi zmianami

 • "Epoka social mediów i nowoczesne narzędzia komunikacji coraz mocniej nam tego bakcyla zaszczepiają."

  To ja wam współczuję, serio.
  05.03.2020 20:53

 • @Bełkot Mnie nawet ostatnio znikł, w którym napisałem że "kafelki nie znikają tylko stały się kolorowe i z innymi ikonami". Strach pomyśleć co by było gdybym tam jeszcze napisał coś o LPGQWERTYkunylisyjenotycietrzewie!
  05.03.2020 20:56

PlayStation 5 i nowy Xbox: lepsza grafika czy ekskluzywne gry? Zaskakujące wyniki ankiety

 • @Kotletor Nawet gdyby był złamany to i tak to nie jest ten sam Windows 8 tylko jego fork na... PPC. No ale jest. :D

  Gorzej, musisz stale się zgłaszać do centrali aby te licencje odnawiać. Nie wystarczy raz. To tak jak z dev mode w WebOS, niby możesz uruchamiać co chcesz, ale tylko do czasu świadczenia usługi generowania kluczy co n czasu. Innymi słowy: zwykły badziew niewarty naszego czasu bo uzależniony od usługi na którą nie mamy kontroli, a więc tymczasowy (kilka lat i adios).

  I wyobraź sobie, że to samo chcieli zrobić z normalnymi grami na płycie. :D
  05.03.2020 20:43

Windows 10 bez kafelków na żywo. Microsoft pokazuje, jak będzie wyglądać nowe menu Start

 • @tecus Szkoda czasu i energii na walkę o jakieś tam komentarze. Jedyne na co mnie stać w przerwie pomiędzy drapaniem się za uchem, kawą a komentowaniem to drobne szpilki. Im częstsze takie praktyki, im częściej dotykające starych użytkowników, tym mniej tych użytkowników. Mniej użytkowników (bo to ci stali generują największy ruch i SEO na blogach) to mniejsze wpływy z reklam. Mniejsze wpływy to mniej niemieckich marek, o pardon, złotych dla takich obrażalskich jak ten co skasował moje złote myśli. I tak to się żyje powoli na tej naszej wsi... ;)
  05.03.2020 20:32

PowerShell 7.0 wreszcie w wersji stabilnej. Innowacje wrócą do Windows?

 • @Anonim To winszuję. Ja nie jestem programistą, mam inne powołanie i dla mnie to była udręka. ;)
  06.03.2020 9:52

 • "Uczyniłoby to platformę Windows dobrym środowiskiem wdrożeniowca, bez konieczności polegania na Visual Studio."

  Dobre środowisko wdrożeniowe z wersjami zrywającymi wsteczną kompatybilność? Wprost rewelacja... Już pomijając składnię-rak.
  05.03.2020 10:59

 • @Meszuge Akurat jest bardziej przydatny od CMD. Obaj za to z defektami bo cmd biedny jak mysz kościelna (w funkcje), zaś jego kuzyn ps zorientowany na obiektowość i pisanie litanii do prostych wydawałoby się czynności.
  05.03.2020 11:02

 • @Anonim Zdecydowanie preferuję jak to ująłeś "debilizmy basha", które działają wszędzie i zawsze (jeśli piszący trzyma się binutils).
  05.03.2020 20:34

 • @Anonim Najpierw trzeba się tej składni nauczyć aby tym bohaterem zostać. A ta jest tak zła, że wolałbym ten czas spożytkować na coś o szerszych możliwościach i o wiele bardziej przydatnego.
  05.03.2020 20:38

PlayStation 2 obchodzi 20. urodziny. Z tej okazji – statystyki

 • @Anonim Masz na myśli żyroskop (albo akcelerometr, nie pamiętam) w Six Axis? Okropność, nawet w dedykowanych grach jak np. Flower to był dramat. Niewygodne, nieprecyzyjne i niepotrzebnie podnoszące koszt joypada.

  Moi rodzice mają TV z WebOS i tym koszmarnym pilotem, którym bardzo ciężko w coś trafić. ;) Zmiękłem i konfigurowałem z poziomu klawiatury.
  05.03.2020 10:53