Microsoft ma zgryz kadrowy: ekscentryczna dyrektorka poszła na wojnę z zespołem

 • @Helga88 Pierwszy raz zaplusowałem Twój komentarz. To na pewno Ty czy ktoś Ci zhakował konto? ;)
  02.03.2020 13:57

Windows 10 po twojemu. Przewodnik po opcjach personalizacji dla początkujących

 • A kiedyś, kiedyś, kiedyś, kompozycje nie były szablonami kolorystycznymi. Spoczywajcie w pokoju oficjalne Zune Theme, Media Edition Theme i te mniej oficjalne jak Capricco czy Shine! :)

  Zabawne jak ta w założeniu reklama Win10 okazuje się antyreklamą.
  29.02.2020 1:45

 • @Niccolo Nie dyskutuje? Czyli sztuka nie istnieje? No bo skoro każdemu może się podobać wszystko i wszystko jest ładne to zamknijmy ASP, Bauhausy i inne takie jaskinie.
  29.02.2020 1:50

Ubuntu 20.04 LTS bardziej przystępne dla laików. Jest pomysł, jak to osiągnąć

 • @gom1 To tak jak z niemal każdą inną branżą, a jest to pokłosiem komunizmu, w którym brakowało i produktów i fachowców. Dlatego każdy musiał znać się na wszystkim i echo tego jeszcze się odbija na obecnych pokoleniach.
  28.02.2020 19:40

 • "Ubuntu 18.04 LTS przyznajcie, to nie jest czytelne, fot. OMG! Ubuntu!"

  Jestem laikiem w świecie Linuksa i dla mnie jest to czytelne >> własnościowy i własnościowy przetestowany. Reszta być nie musi, bo reszta jest informatywna co do zawartości, która laika interesować już nie musi, ale zrezygnować z niej się nie powinno.
  28.02.2020 19:37

Xbox Series X i sprzętowy ray tracing. Ale nie taki jak myślisz

 • @Anonim Nie znam się na tym, ale nie słyszę tego jak w rzeczywistości, a tylko uciążliwe ściszanie/podgłaśnianie (zależnie od ustawienia kamery, źródła dźwięku w wirtualnym świecie, odległości obiektów etc.). Myślałem, że to zależy od słuchawek, ale nie, to tak dziwnie jakoś działa. Dla mnie to wkurzające.
  29.02.2020 20:20

 • A ja ubolewam nad tym, że zniknęło mono z ustawień dźwięku w grach. Denerwują mnie na słuchawkach te wszystkie symulacje rozchodzenia dźwięku bo w rzeczywistości i tak jest to zupełnie inne. I tylko słychać jak to raz w jednym uchu jest ciszej, a raz w drugim głośniej, co chwilę. Z tego powodu, nowe gry uważam za niegrywalne na słuchawkach. Czy zmieni to "audio ray tracing"? Oby.
  28.02.2020 0:07

5G nie zagraża zdrowiu – wynika z badań przeprowadzonych przez Brytyjczyków

 • @xttbx Tego nie wiemy ponieważ nie ma rzetelnych badań na ten temat. W ogóle nauka przeżywa dziś kryzys zaufania społecznego, ponieważ wcale rzadkie są przypadki "zamawiania badań", do tego trwa destabilizacyjna wojna informacyjna wrogich państw, która zasiewa takie zjawiska jak płaska Ziemia, Ziębitów i antyszczepionkowców, na które osoby podatne na sugestie (z różnych przyczyn) się łapią i nieświadomie stają się nowymi ogniskami propagandy. Wiem natomiast tyle, że w przyrodzie na Ziemi mikrofale nie występują, ewolucja homo sapiens nie miała czasu na to odpowiedzieć, a ja nie chcę być królikiem doświadczalnym... Mnie akurat nawet 3G jest zbędne choć z telefonu to już raczej ciężko zrezygnować. ;) Być może jest to dla nas bezpieczne. Na ten przykład: przemieszczanie ciała z taką prędkością jaką umożliwiają samochody i pasażerskie samoloty, okazało się nie wpływać negatywnie na zdrowie, a telewizor CRT nie psuje oczu od samego nań patrzenia, a dawno temu budziło to spore emocje i obawy.
  27.02.2020 23:50

 • @Fqurff To jest jakiś naukowy autorytet z dorobkiem czy tylko losowy przechodzień na ulicy, który odkrył YouTube'a?
  28.02.2020 0:09

 • Samo zdrowie. Szczególnie 24/7/365 tuż pod masztem na Twoim dachu.
  27.02.2020 14:34

Windows 10 może otrzymać nowe menu Start: żywe kafelki, do widzenia

 • @AntyHaker ...
  29.02.2020 1:40

 • @Niccolo Użyłem słowa "Windows", nie frazy "Windows 10", do tego w nawiasie literę "ł" sugerującą również wszystkie poprzednie iteracje... A gdzie jest? Wszędzie tam gdzie zostały jeszcze programy z Windows Visty i 7, są i takie z XP, a nawet z Windows 9x, to jest jeden wielki stylistyczny burdel.
  27.02.2020 23:21

 • @AntyHaker @Offka To rozumiem, że prywatność jest pojęciem o szerokim spektrum w świecie cyfrowym. Czym innym jest oddawanie swojej korespondencji Microsoftowi, a czym innym np. adres IP. Oczywiście w wielkim uproszczeniu, by pokazać że na pewne rzeczy możemy się zgadzać, podczas gdy na inne kategorycznie nie. Zgadzając się na kompletną inwigilację przez wszystkich, którzy te dane wyłudzają (służby, dostawcy internetowi, dostawcy VPN, reklamiarze, AV, przeglądarka internetowa i każdy inny dowolny program, z każdego dowolnego zasobu komputera) odzierasz się z tej prywatności. Można jednak zachować umiar. Niestety przez takich ludzi jak @Offka i innych "co nie mają nic do ukrycia" ta bariera będzie stale przekraczana, aż pewnego dnia Windows niewiele będzie się różnił od Red Star OS... Podejście w stylu: "wszyscy szpiegują to się nie chronię" jest długofalowo zgubne dla nas wszystkich.

  A jeśli chodzi o anonimowość w internecie to można, choć jest to niewygodne i niepraktyczne w codziennym życiu. Wystarczy skrojony jak u krawca Linux, połączenie z nieswoją siecią, i sprzeczna "e-behawiorystyka"... Plus pacyfikacja IME i UEFI, więc lepiej coś antycznego z morskim BIOSem. ;]
  27.02.2020 23:32

 • @Anonim To jest przekaz - myśli. :)
  27.02.2020 23:55

 • @Offka Wyżej już wytłumaczyłem, ale jak sądzę jesteś odporna na moje argumenty. Żyj więc sobie ze swoim cyfrowym ekshibicjonizmem, którego nie rozumiesz. Powtórzę tylko: smutne.
  28.02.2020 19:29

 • Mnie bardziej boli lista programów z poprzeplatanymi literami, a śmieszy przez łzy kilka readme pod rząd na R. Kafelki żywe czy martwe to przy tym małe piwo. Zaraz pewnie odezwą się prohax0ry od Win+coś tam od wklepywania litanii, ignorując istnienie myszy i projektu GUI pod tę mysz, ale to ta sama kategoria ludzi, którym nie przeszkadza bałagan w pokoju i brud pod dywanem. ;)
  27.02.2020 13:10

 • @Offka A razem z Tobą MS bo menu start lubi rozmawiać przez internet z bazą. ;)
  27.02.2020 13:12

 • @Offka Czyli Waćpanna nie rozumie pojęcia prywatności, ani tego że nie jest to kwestia zero jedynkowa, i o zgrozo mylisz ją z anonimowością. Smutne trochę.
  27.02.2020 14:25

 • @zakius Windows wygląda(ł) dobrze? :D Zawsze myślałem, że to kolaż siermiężnych lat 90, cukierkowości, skeumorfizmu, szkła, powierzchni płaskich i makiet grafika. Stylistycznie to taki "oscylant" pomiędzy słupem ogłoszeniowym, a Salvadorem Dali.
  27.02.2020 14:29

Firefox 75 nie pokaże "https" i "www". W Chrome jest tak od dawna – i to w lepszym wydaniu

 • @Drew_B To wspaniała filozofia! Usuńmy coś bo mało kto używa i/lub (jak twierdzisz) mało kto daje się szpiegować. Nie wiem czy w ogóle zdajesz sobie sprawę z tego kto jest głównym użytkownikiem Firefoksa, bo przy tak stale malejącej grupie tym bardziej nie są to casuale (nie wspominając odpływu po zabiciu dodatków dla XUL/XPCOM).

  Aż mi się przypomniała decyzja opiekunów Gnome, którzy usunęli widok kompaktowy z Nautilusa bo niby mało kto używał i był zabugowany. Tym samym całkowicie zabijając ten manager plików... Dziwnym zbiegiem okoliczności ten widok działa wszędzie indziej, np. w Nemo, który jest forkiem tego samego Nautilusa z przestrzelonym kolanem. Może więc przyczyna tkwi gdzie indziej? Np. w tym, że z Mozilli uciekają doświadczeni programiści, a przyjmowane są tęczowe dziwolągi? Gdybam.
  27.02.2020 0:26