Coronaclock Live wskaże, kiedy ktoś na świecie umrze na koronawirusa

 • "apka"??
  Toż to strona internetowa.
  01.04.2020 10:54

Windows 10: opcjonalne aktualizacje zostaną wstrzymane przez koronawirusa

 • @Shaki81 Ależ oczywiście, masz rację. Tak samo zresztą, jak i niepobieranie aktualizacji może być przyczyną problemów.
  27.03.2020 16:41

 • No cóż, faktycznie w dzisiejszych czasach awaria domowego komputera przez złą aktualizację może być znacznie gorsza w skutkach, niż jeszcze miesiąc czy dwa temu. Nauczanie zdalne i praca zdalna zaczynają bardzo szybko wchodzić, jak podobnie szybko weszłyby złe aktualizacje, no to problem gotowy.
  25.03.2020 11:24

Formuła 1: zamiast toru – Grand Prix na pececie i Twitchu

 • To ja już wole stare wyścigi, niż udawaną rywalizację. Dobrze, że takie też się pojawiły na kanale.
  24.03.2020 16:48

Microsoft Teams zyskał 12 mln użytkowników w tydzień. Zapowiedziano nowe funkcje

 • Szkoły też przechodzą na nauczanie* zdalne za pomocą MS Teams. Córka już dziś miała łączenie ze szkołą. Na razie próbne, a od poniedziałku mają działać coś więcej.

  PS. Dobrze by było, gdyby to było nauczanie, bo na razie, za pomocą e-maili w GPE, to nauczyciele tylko zadają materiał do samodzielnego przerobienia i tony zadań do rozwiązania. Nie na tym to chyba powinno polegać.
  20.03.2020 10:33

Koronawirus w Polsce. Rząd wprowadzi aplikację dla osób objętych kwarantanną

 • Jak ktoś jest na kwararantannie, to po co mu aplikacja? To samo załatwiłaby jedna dobra strona internetowa.
  19.03.2020 14:58

Aplikacja na Androida udaje mapę koronawirusa. Blokuje urządzenie i żąda okupu

 • Na szybko napisana przez jakiegoś średni znającego programowanie gnoja, aby wyłapać trochę kasy. Tylko dlaczego google znów to przepuściło i nawet tak oczywistą sprawę, gdzie od razu aplikacja ujawnia swoje zamiary dało do sklepu?
  19.03.2020 14:47

Microsoft chce, byś drukował w chmurze. Wkrótce start nowego serwisu

 • Nie prościej wysyłać wydruki do... drukarki sieciowej?
  28.02.2020 19:23

GIMP

 • @PitBoss Wersję 2.10.16 umieścił na swoich serwerach producent, ale ta wersja ma błędy (które są zgłaszane) i nie zaleca się jej instalacji. Dlatego nadal oficjalną wersją jest 2.10.14.
  23.02.2020 11:24

Ankiety Google to nie ściema! Parę wyjaśniających słów o nosaczowaniu naczelnego, na portalu DP

 • Te ankiety są bez sensu, bo chyba każdy, kto chciałby się naprawdę przyłożyć i odpowiadać dokładnie, zgodnie z prawdą, nie połakomi się na zarobek... 86 groszy. Ewentualnie za te kilkadziesiąt groszy odpowiadać będą dzieci, czy "gimbaza" (plus jeszcze jakiś promil poważnych użytkowników), ale nie ma co oczekiwać od nich odpowiedzi zgodnych z prawdą. Klikać będą cokolwiek, byle szybciej i do przodu.
  Więc jaki sens mają te ankiety? No właśnie, są bez sensu.
  21.02.2020 17:08

Google musi ujawnić tożsamość autora negatywnej recenzji. Tak zadecydował sąd

 • To nie tylko w USA. @gtxxor - ja właśnie przerabiam taki temat z Allegro i jednym z użytkowników (sklep - firma), który straszy mnie pozwami i sądem, za kulturalny, acz negatywny komentarz. Sprawa dotyczy chińskiej tandety za kilka złotych. Śle kilkustronicowe pisma, w tym listy polecone, w których niestety mija się z prawdą, pisze o zniesławieniu, o "pomówieniu na tle publicznym niszcząc opinie naszej firmy. - Art. 212. KK", o "zadośćuczynieniu na cel społeczny", opłatach za "zastępstwo procesowe", no istny cyrk. Allegro również umywa ręce, bo twierdzi, że to nie ich sprawa; że tamta firma ma do tego prawo. Mógłby z tego powstać niezły artykuł...
  16.02.2020 10:21

Jewgienij Roszal — twórca legendarnego archiwizatora WinRAR

 • @Anonim na screenie własnie jest napisane to, co w tekście, czyli że w jednym z wywiadów Burak tak powiedział.
  Plus to, że wersje pirackie (bez wyskakującego okienka) mogą zawierać wirusy.
  03.02.2020 23:45

Amazon pomylił paczki. 79-latek dostał przesyłkę ważącą 29 kilogramów

 • @Vidivarius Chyba jednak gdzieś pobierali, bo jest to niestety jeden z chętniej komentowanych newsów i ma już ponad 170 komentarzy...
  03.02.2020 20:02

Windows 10 pokaże tapetę z twojego telefonu. Drobna zmiana, a cieszy

 • Rewelacja, jak można było do tej pory żyć bez tego? ;)
  01.02.2020 16:44

PornHub ma teraz wersję na TOR. Ministerstwo może zapomnieć o blokadzie porno

 • @deadinhollywood "I jeszcze tak na koniec - nie mam dzieci i nie pobieram 500+."
  A ja mam dzieci i pobieram 500+. I naprawdę dziś ułatwia to życie, ale mam świadomość, że będę to spłacał przez dziesięciolecia. I nie tylko to. A może raczej nie tyle ja, co właśnie te (dziś) dzieci. To, czy ktoś pobiera 500+ absolutnie nie ustawia go po jednej ze stron. Uważam dzisiejszych władców Polski za najgorsze zło, jakie nas mogło spotkać po 89 roku. Dobrze pamiętam lata 70. i 80. XX wieku, wiem jak wtedy było. Owszem, nie było tak źle, jak teraz się opowiada, ale nie było też tak dobrze, jak by mogło być. Zwłaszcza w latach 80. A to, co funduje nam teraz "pis", to (poza ideologią), wypisz wymaluj, powrót do tamtego.
  Jednak prawdziwym problemem Polski jest brak dobrego wyboru. Bo mówi się nam, że mamy alternatywę - jak nie "pis", to "po". A to nie jest prawda, bo "po" też ma swoje za uszami. Problemem jest faktyczny BRAK dobrej partii, która ma nie tylko dobre hasła (a która ich nie ma?), ale też która ma dobry program i dobrych ludzi do jego realizacji.
  Niestety w Polsce nie ma takiej partii. I to jest dramat...
  25.01.2020 21:44

HP i polskie służby walczą z handlem podrobionymi materiałami eksploatacyjnymi

 • @mat41997 Bardzo dobrze, od tego są. Mają walczyć z każdym, kto łamie prawo, a że "za nasze pieniądze", no cóż, a za czyje niby miałyby to robić? Za obce?
  25.01.2020 19:59

 • @yuwo Co innego normalne zamienniki, a co innego zamienniki udające oryginały. Jestem jak najbardziej za zamiennikami, ale to ma być mój wybór, a nie oszusta, który mówi, że sprzedaje oryginał za wysoką cenę, a daje zamiennik jako podrobiony oryginał. O to tu chodzi.
  25.01.2020 20:02

Zmierzch klasycznych zasilaczy komputerowych. Potentaci chcą nowego standardu

 • @Kaworu @gtxxor - prąd i napięcie (nie będę się tu wymądrzał, np. z SEM, czyli siłą elektromotoryczną) mogą być bardzo różne, bo różne są i napięcia i przebiegi i zmienność. Generalnie przyjmuje się, że dla potrzeb komputera mamy z zasilacza napięcia stałe +12V, +5V +3,3V i -5V (to ostatnie już bardzo rzadko). De facto stałe napięcie prawie nie istnieje, bo źródło napięciowe musiałoby mieć idealne, ale można przyjąć, że jest to napięcie stałe.
  Za to prąd już jest bardzo różny, zmienny, zależny od obciążenia w danej chwili. Tak jak pisał Kaworu, tylko w przypadku obciążenia czysto rezystancyjnego można przyjąć, że i prąd będzie stały przy stałym napięciu, choć oczywiście i tu mamy zależność rezystancji od temperatury i innych czynników. Ale pisanie, że w komputerze prąd jest stały, bo napięcie jest stałe, to kompletna bzdura, bo jest dokładnie odwrotnie.
  To trochę tak, jakby napisać, że wody z kranu leci zawsze tyle samo, niezależnie jak mocno odkręcimy kran. No właśnie nie. Ciśnienie w rurach jest w miarę stałe (napięcie), ale wody leci tyle (prąd), na ile pozwala różnie otwarty zawór (rezystancja).
  A w komputerze mamy odbiorniki nie tylko o charakterze rezystancyjnym, a - powiedziałbym - rzadko kiedy takie występują.
  23.01.2020 18:07

Microsoft będzie "negatywny węglowo" do roku 2030

 • @KR60 Aż sprawdziłem - no prawda! Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, a to spory brak. Wychodzi na to, że w 2009 roku KNG PAN (na co też warto zwrócić uwagę - z logo takim jakby górniczym) wydało opinię bez podparcia się jakimikolwiek badaniami czy źródłami. Ech...
  Tak przy okazji; faktycznie do dziś niektórzy tym starym stanowiskiem się posługują, w tym niektóre gazety (głównie te mało rzetelne). UNB! nawet zrobił swego czasu film krytykujący to stare stanowisko, gdy jednak odnalazł nowe, szybko film zaktualizował.
  20.01.2020 19:51