Ankiety Google to nie ściema! Parę wyjaśniających słów o nosaczowaniu naczelnego, na portalu DP

 • Te ankiety są bez sensu, bo chyba każdy, kto chciałby się naprawdę przyłożyć i odpowiadać dokładnie, zgodnie z prawdą, nie połakomi się na zarobek... 86 groszy. Ewentualnie za te kilkadziesiąt groszy odpowiadać będą dzieci, czy "gimbaza" (plus jeszcze jakiś promil poważnych użytkowników), ale nie ma co oczekiwać od nich odpowiedzi zgodnych z prawdą. Klikać będą cokolwiek, byle szybciej i do przodu.
  Więc jaki sens mają te ankiety? No właśnie, są bez sensu.
  21.02.2020 17:08

Google musi ujawnić tożsamość autora negatywnej recenzji. Tak zadecydował sąd

 • To nie tylko w USA. @gtxxor - ja właśnie przerabiam taki temat z Allegro i jednym z użytkowników (sklep - firma), który straszy mnie pozwami i sądem, za kulturalny, acz negatywny komentarz. Sprawa dotyczy chińskiej tandety za kilka złotych. Śle kilkustronicowe pisma, w tym listy polecone, w których niestety mija się z prawdą, pisze o zniesławieniu, o "pomówieniu na tle publicznym niszcząc opinie naszej firmy. - Art. 212. KK", o "zadośćuczynieniu na cel społeczny", opłatach za "zastępstwo procesowe", no istny cyrk. Allegro również umywa ręce, bo twierdzi, że to nie ich sprawa; że tamta firma ma do tego prawo. Mógłby z tego powstać niezły artykuł...
  16.02.2020 10:21

Jewgienij Roszal — twórca legendarnego archiwizatora WinRAR

 • @Anonim na screenie własnie jest napisane to, co w tekście, czyli że w jednym z wywiadów Burak tak powiedział.
  Plus to, że wersje pirackie (bez wyskakującego okienka) mogą zawierać wirusy.
  03.02.2020 23:45

Amazon pomylił paczki. 79-latek dostał przesyłkę ważącą 29 kilogramów

 • @Vidivarius Chyba jednak gdzieś pobierali, bo jest to niestety jeden z chętniej komentowanych newsów i ma już ponad 170 komentarzy...
  03.02.2020 20:02

Windows 10 pokaże tapetę z twojego telefonu. Drobna zmiana, a cieszy

 • Rewelacja, jak można było do tej pory żyć bez tego? ;)
  01.02.2020 16:44

PornHub ma teraz wersję na TOR. Ministerstwo może zapomnieć o blokadzie porno

 • @deadinhollywood "I jeszcze tak na koniec - nie mam dzieci i nie pobieram 500+."
  A ja mam dzieci i pobieram 500+. I naprawdę dziś ułatwia to życie, ale mam świadomość, że będę to spłacał przez dziesięciolecia. I nie tylko to. A może raczej nie tyle ja, co właśnie te (dziś) dzieci. To, czy ktoś pobiera 500+ absolutnie nie ustawia go po jednej ze stron. Uważam dzisiejszych władców Polski za najgorsze zło, jakie nas mogło spotkać po 89 roku. Dobrze pamiętam lata 70. i 80. XX wieku, wiem jak wtedy było. Owszem, nie było tak źle, jak teraz się opowiada, ale nie było też tak dobrze, jak by mogło być. Zwłaszcza w latach 80. A to, co funduje nam teraz "pis", to (poza ideologią), wypisz wymaluj, powrót do tamtego.
  Jednak prawdziwym problemem Polski jest brak dobrego wyboru. Bo mówi się nam, że mamy alternatywę - jak nie "pis", to "po". A to nie jest prawda, bo "po" też ma swoje za uszami. Problemem jest faktyczny BRAK dobrej partii, która ma nie tylko dobre hasła (a która ich nie ma?), ale też która ma dobry program i dobrych ludzi do jego realizacji.
  Niestety w Polsce nie ma takiej partii. I to jest dramat...
  25.01.2020 21:44

HP i polskie służby walczą z handlem podrobionymi materiałami eksploatacyjnymi

 • @mat41997 Bardzo dobrze, od tego są. Mają walczyć z każdym, kto łamie prawo, a że "za nasze pieniądze", no cóż, a za czyje niby miałyby to robić? Za obce?
  25.01.2020 19:59

 • @yuwo Co innego normalne zamienniki, a co innego zamienniki udające oryginały. Jestem jak najbardziej za zamiennikami, ale to ma być mój wybór, a nie oszusta, który mówi, że sprzedaje oryginał za wysoką cenę, a daje zamiennik jako podrobiony oryginał. O to tu chodzi.
  25.01.2020 20:02

Zmierzch klasycznych zasilaczy komputerowych. Potentaci chcą nowego standardu

 • @Kaworu @gtxxor - prąd i napięcie (nie będę się tu wymądrzał, np. z SEM, czyli siłą elektromotoryczną) mogą być bardzo różne, bo różne są i napięcia i przebiegi i zmienność. Generalnie przyjmuje się, że dla potrzeb komputera mamy z zasilacza napięcia stałe +12V, +5V +3,3V i -5V (to ostatnie już bardzo rzadko). De facto stałe napięcie prawie nie istnieje, bo źródło napięciowe musiałoby mieć idealne, ale można przyjąć, że jest to napięcie stałe.
  Za to prąd już jest bardzo różny, zmienny, zależny od obciążenia w danej chwili. Tak jak pisał Kaworu, tylko w przypadku obciążenia czysto rezystancyjnego można przyjąć, że i prąd będzie stały przy stałym napięciu, choć oczywiście i tu mamy zależność rezystancji od temperatury i innych czynników. Ale pisanie, że w komputerze prąd jest stały, bo napięcie jest stałe, to kompletna bzdura, bo jest dokładnie odwrotnie.
  To trochę tak, jakby napisać, że wody z kranu leci zawsze tyle samo, niezależnie jak mocno odkręcimy kran. No właśnie nie. Ciśnienie w rurach jest w miarę stałe (napięcie), ale wody leci tyle (prąd), na ile pozwala różnie otwarty zawór (rezystancja).
  A w komputerze mamy odbiorniki nie tylko o charakterze rezystancyjnym, a - powiedziałbym - rzadko kiedy takie występują.
  23.01.2020 18:07

Microsoft będzie "negatywny węglowo" do roku 2030

 • Nie wiem jak Nadella sobie to wyobraża, nie wiem również ile w tym propagandy czy picu, a ile realnego zainteresowania globalnym ociepleniem, ale cokolwiek by to nie było, to ważna deklaracja i jedyna sensowna droga. Żaden poważny naukowiec, zajmujący się tym tematem, nie ma już w tej chwili wątpliwości, że to właśnie działalność człowieka przyczyniła się do znalezienia się na granicy katastrofy klimatycznej. Dalsze uwalnianie gazów cieplarnianych (nie tylko CO2) spowoduje, że nie będzie już drogi odwrotu i ludzkość czeka wręcz apokalipsa.
  Jak ktoś jest zainteresowany szczegółami, to odsyłam do oficjalnego stanowiska Komitetu Geofizyki PAN w sprawie ocieplenia klimatu:
  http://www.kgeof.pan.pl/images/stories/pliki_2018/Stanowisko_Komitetu_2018.pdf
  Jak ktoś woli filmy w bardziej popularnonaukowej formie, to proszę:
  https://www.youtube.com/watch?v=FZbEivPJQvA
  19.01.2020 20:53

 • @Wojtas______ Oczywiście, że czytałem, ale kilkanaście (11) lat temu, bo to co przytaczasz to stary dokument KNG, z pierwszego dziesięciolecia, a my mamy już prawie trzecie.
  Obecnie mamy znacznie bardziej zaawansowane techniki badań, znacznie więcej dowodów na antropogeniczność zmian klimatu, dlatego i zdanie obecnie jest inne. Dzisiaj wiemy więcej, więc mówimy co wiemy dziś, a nie to, co sądzono wtedy. I nie to, co sądzono w wieku XX.
  Powoływanie się na stare badania i stare sądy to trochę tak, jak udowadnianie tego, że Ziemia to centrum Wszechświata, bo kiedyś też tak sądzono i tak pisano. Dziś wiemy znacznie więcej i to na tej podstawie należy budować swoje zdanie.
  20.01.2020 19:33

 • @KR60 Aż sprawdziłem - no prawda! Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi, a to spory brak. Wychodzi na to, że w 2009 roku KNG PAN (na co też warto zwrócić uwagę - z logo takim jakby górniczym) wydało opinię bez podparcia się jakimikolwiek badaniami czy źródłami. Ech...
  Tak przy okazji; faktycznie do dziś niektórzy tym starym stanowiskiem się posługują, w tym niektóre gazety (głównie te mało rzetelne). UNB! nawet zrobił swego czasu film krytykujący to stare stanowisko, gdy jednak odnalazł nowe, szybko film zaktualizował.
  20.01.2020 19:51

Znudzony gracz podłączył PlayStation 4 do lotniskowego monitora

 • @KR60 W języku polskim podwójne zaprzeczenie jest jak najbardziej poprawne. Angielski czy niemiecki rządzą się innymi regułami, więc nie można ich przenosić także na polski. Jakiś czas temu prof. Bralczyk w jednym ze swoich WGAD-ów na Youtube temu właśnie poświęcił odcinek (a przynajmniej jego część). https://www.youtube.com/watch?v=ovTZK2EL_pk
  Co więcej, według profesora, niektóre sformułowania powszechnie uważane za pleonazmy takimi nie są, jak choćby "dzień dzisiejszy". Niestety odcinka, w którym to omawiał, akurat nie mogę znaleźć.
  19.01.2020 19:09

Baza danych freedb przestanie działać z końcem marca

 • "Dostępne alternatywy"
  Nie rozumiem, dlaczego korzystanie z czegoś innego miałoby być ograniczone tylko do jednego (innego) i miałoby wykluczać korzystanie z poprzedniego lub jeszcze czegoś innego? No chyba że autor nie wie co to alternatywa.
  12.01.2020 13:30

Wyprzedaż noworoczna w x-kom: do 80 procent zniżki. Czekają smartfony, laptopy i nie tylko

 • "do 80 procent zniżki na smartfony"
  @o.zio - podaj choć jeden przykład, gdzie smartfon przeceniony jest o 80%
  Nie ma? No to domyśl się, co myślę o takiej reklamie (pomijając już, że jest zakazana i można się zdziwić, gdy UOKiK też się dopatrzy).
  27.12.2019 16:30

Ksiądz nie chce Internetu od Lucyfera. Apeluje o zmianę nazwy Wi-Fi

 • Swoją drogą to ciekawy temat: czy rozgłaszana nazwa SSID podlega, czy nie podlega jakimś ograniczeniom? @jd90 co o tym myślisz?
  Czy bez żadnych konsekwencji można nazwać swoją sieć np.: "Cezary_Dragan_z_nr.18_to_pedofil", albo "Ewa_Hinc_to_kurwa_po 300_za_h"? Wiem, przykłady drastyczne, ale czy faktycznie nie podlega to pod jakiś paragraf?
  25.12.2019 12:51

 • @KomputerowaPasja.pl Wiesz, mi nie chodzi o tę sytuację, bo tu to można się tylko pośmiać, chodzi o sytuacje jak podałem, bo to jednak co innego. Niby na kartce też możesz napisać co chcesz, ale jak to w jakikolwiek sposób upublicznisz, to już podpada pod odpowiedzialność.
  25.12.2019 23:27

Wesołych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia życzy redakcja dobrychprogramów

 • Wesołych świąt. Tak wszystkim nam (czytelnikom), jak i redakcji (tej części WP...).
  25.12.2019 10:21

Pamięć RAM znów podrożeje, grzmią analitycy. Lepiej zawczasu zrobić zapas

 • Kupować pamięć RAM na zapas?? Głupszej rady nie słyszałem. Chyba kogoś... wiadomo co. ;)
  21.12.2019 13:58