Asus T100 vs iPad 2, czyli dlaczego sprzedałem tablet Apple

 • Tak swoją drogą podziwiam, niektórych i ich dążenie do udowadniania ich racji. Fajnie jakby ktoś napisał posta o swoim "środowisku pracy". Tyle energii idzie w kosmos w komentarzach :)). Ale cóż, każdego prawo :).

  Tymczasem Asana dzisiaj miło zaskoczyła i w KOŃCU wydała appki dla iPhona i iPada.

  Życzę wszystkim komentującym miłego wieczoru i serio bez sarkazmu, dzięki za udział w dyskusji.
  30.07.2014 19:16

 • @Shaki81: Dokładnie. Ja opisałem że jak dla Mnie Boże Narodzenie jest lepsze bo pasuje mi miesiąc i zimno. Wielkanoc bym "sprzedał".

  Co do pytania o zawiasy to wszystko jest ok. W każdym bądź razie w moim przypadku.
  28.07.2014 20:20

 • @Druedain: Hej hej, pozwolisz że odniosę się do czego da się odnieść

  1. Kto? Autor strony. Oczywiście że autor strony. Tylko niestety co to zmienia. Strona dalej nie działa na iPadzie prawidłowo, a na Asusie T100 działa.
  2. Dokładnie. Wina leży pewnie po stronie twórców technologii, ale co z tego? Działa albo nie. Flash działa? Nie. Czyli jak jakiś twórca nie streamuje treść flashem (o zgrozo!) to jest ściana. Jeśli urządzenie jest telefonem i nie próbuje udawać urządzenia do pracy, zabawy i wszystkiego w ogóle to bym olał zarzut że nie działa to czy tamto. Ale takie urządzenie co to robi wszystko, powinno być kompatybilne na maksa ze wszystkim co się da.
  3. Tak, masz rację. W takim pojęciu norm, slowo "normalny" a norma jest niewłaściwie. Może pasowałoby "pełny" "duży". Cudzysłów służy do podkreślenia potoczności tego określenie. :)))
  4. Srasana :P mi działa ale popracuj z nią trochę na iPadzie to wymienimy się doświadczeniami, bo nie chcę nudzić.
  Co do Feedly to uściślij proszę co jest bzdurą bo serio nie rozumiem. No wiem że jest masa aplikacji zew. na Feedly. Piszę tylko że NextGen jest super. Bo mi pasuje. Tyle. Swoją drogą spróbuj na iPadzie przeglądając stronę znaleźć źródło RSS dla tej strony.
  5. No są klaw. zew., są pewnie drukarki zew. Zaletą sprzętów Apple jest w ogóle ilość zew. akcesoriów. Tutaj w komplecie dostałem Out of Box klawiaturę z dyskiem czy złączem USB. Która wpina się w tablet tworząc całość i swoiste zabezpieczenie ekranu.
  No i tyle... nie wiem co mi miało dalej to dać poza tym konieczność tworzenia takich akcesoriów pokazuje jak natywnie iPad nie nadaje się do strefy pracy.
  6. Dokładnie. Dając mega więcej możliwości i zachowując podobną cenę a pewnie z klaw. zew taką samą dostaję długi, ba, być może dłuższy czas pracy na baterii.
  7. Aha :))) Rzeczowość +20 :)

  Spoko. Nie mam nic do złośliwości, natomiast post napisałem z perspektywy czasu, zastanowienia i doświadczeń osobistych. Pewnie nie każdą fajną rzecz w iPadzie odkryłem, a T100 nie jest sprzętem idealnym, ale co tam: teraz mi się w końcu dobrze i łatwo pracuje i bawi.
  27.07.2014 12:47

 • @Roman Brzeszczyszczykiewicz: Hej hej. Pracujesz na chromebooku? Jest szansa na jakieś wrażenia z pracy, jeśli na nim pracujesz, w kontekśscie kompleksowego środowiska pracy.
  27.07.2014 12:13

 • @macminik:
  Masz rację o tyle że niepotrzebnie piszę urządzeniem,. Powinienem opisać system. A był to ostatni iOS 7, jako że iPad2 dostał aktualizację, więc myślę że argument o 2011 roku w tym przypadku jest nietrafiony . Zwróć uwagę na moje zarzuty konkretnie:
  1. Tak, być może sport.tvp.pl już działa jako że to już flash + html5, ale np Asana, której używam do pracy, dalej się krzaczy. To jedna z tych 1 na 50 stron. Ale dla mnie ważniejsze jest ta 1 niż reszta 49.
  2. Nie wątpię że na iPadzie można tworzyć muzykę, czy wideo... swoją drogą pytanie jak wielu z Nas tworzy muzykę..., ale moim zarzutem jest kompleksowość pracy, współpraca między aplikacjami etc, które to nazywam "udostępnianiem wewnętrznym". Brak eksploratora plików, czy tak prostej sprawy jak szybkie zapisanie strony bezspośrednio z Safari do Pocketa (nie znalazłem innej metody niż otwarcie specjalnie pocketa i wklejenie skopiowanego adresu, może jest jakaś metoda ale okazałem się na głupi dla iPada aby ją skumać :] ) powoduje że iPad to dla Mnie 100 milionów niewspółpracujących ze sobą aplikacji pozwalających na wykonanie czynności pojedycznej, ale nie pozwalającej na zbudowanie kompleksowego środowiska pracy. Chociaż pytanie czy serio iPad po to jest... Asus T100 właśnie jest :)
  3. Do tworzenia tekstów używam evernote, gdocs, ba, nie używam w ogóle Offica, którego tu dostałem za free, ale jednak pisanie tekstów za pomocą fizycznej klaw. to inny świat. Zresztą jakby tak nie było to by nie powstawały drogie jak cholera klawiatury dodatkowe do iPada. Widać jest na nie zapotrzebowanie.
  Swoją drogą jedyny szybki sposób pisania dotykowego to Swype... ale to zupełnie inna historia.

  Podsumowując, mój główny zarzut do iPada względem takiego Asusa T100 to brak możliwości budowania wygodnego ekosystemu powiązanych działań, co powoduje rozporoszenie uwagi użytkownika co dalej obniża produktywność. Zgranie filmu powinno być szybkie i wygodne, w dowolnym formacie, pisanie, udostępnianie treści, wybór natywnego programu do obsługi danego zadania, etc.

  P.S. Uważam za to że iPad jest np świetnym narzędziem do nauki. Dzięki smart cover, który np pozwala na wyświetlenia treści po otwarciu fragmentu okładki, sprawdza się super do np nauki słówek.
  27.07.2014 12:11

Evernote master - część 1. Kilka przydatnych tipów i hacków

 • @Druedain: Jeśli chodzi o programy jakich używałem to trochę tego było, jako że więcej czasu spędzam na samymi programami niż ich użyciem :P. A serio to używałem Onenote, Springpada, Catcha, gNotes, powiązanych Simplenote, Google Keep, desktopowego MyLifeOrganizer czy testowałem nawet nowość czyli onlinową usługę Icebergs (polecam do spróbowania).

  Do dziś zostałem przy Evernote i Keep (do różnych rzeczy), ale powoli planuję powrót do OneNote, od którego odszedłem a ma on jedną kluczową rzecz, któej nie ma praktycznie żaden inny soft tego typu - tworzenie notatek w formie nieliniowej.

  Dalej, planuję przegląd trzech programów w porównaniu względem siebie: OneNote Google Keep Evernote.

  Co do używanej platformy to jako użytkownik Windowsa i Androida nie będę silił udzielać się w tematach, na których się nie znam, czyli OSX. Do niedawna posiadałem iPada 2 ale sprzedałem go, jako sprzęt w mojej ocenie nieużywalny, w porównaniu do tabletów z Windows 8, zresztą piszę własnie tekst porównawczy tych sprzętów w praktycznym użyciu.

  Z ciekawości. Jakie błędy znalazłeś w Evernote dla Andro np?
  24.07.2014 10:12

 • @kwpolska: Dzięki. Znam stronę, ale linków nigdy za dużo :).
  18.07.2014 15:05

 • @arlid: No właśnie plik txt jest przerabiany od razu na notatkę, dzięki temu można szybko tworzyć notatki w Evernote :).
  18.07.2014 15:04

Oszczędności dzięki Windows 7?

 • @farenhajt
  Super że tobie działa. Więc używaj Ubuntu. Świetny system. Ja wybrałem w7 gdyż tam właśnie ja nie mam problemów z działaniem choćby skanera. System dobiera się pod siebie, a nie siebie pod system.
  08.07.2010 23:09

 • 3 razy podchodziłem do Ubuntu. Za każdym razem coś nie działało - sterowniki itp; co mnie obchodzi że muszę wejść na fora i szukać wyjaśnień dlaczego nie działa. Pod Win działa i tyle. Kupiłem więc Win 7 i jestem zadowolony
  08.07.2010 18:46

Obsługa plików Worda w Gmailu

 • A w sumie wszystko przez MS, który ostatnio zaczął w końcu poprawiać Hotmail
  27.06.2010 12:22