Commodore: historia powstania i droga na szczyt

 • Dzięki za komentarze motywują do dalszej pracy :) Poprawiłem tekst według uwag Waszych i tych z YT.
  28.10.2019 10:46

HotZlot, HotZlot i po HotZlocie 2018

Konsola Nintendo Switch doszczętnie złamana, do ataku wystarczy drucik

 • @marson1 Ja się ze Switchem nie nudzę. LA Noir, Zelda, Mario, Skyrim, Rime, Kingdom (mój ulubiony tytuł na NS), a za chwilę premiera Pixel Junk Monsters 2 <heart>, a na horyzoncie remaster Dark Souls.
  24.04.2018 13:48

AverMedia Live Gamer Portable — przenośne studio nagrań

 • My się bawimy wersją 2.0, też bardzo fajna (tryb PC-FREE <heart>). LGP 2 pozwala na nagrywanie przy 60 FPS.
  10.04.2018 11:55

Quadrocopter dla średnio-zaawansowanych filmowców. Recenzja i testy DJI Mavic Pro

 • Przypomniałeś mi tym wpisem, że muszę swojego odesłać do naprawy. Nie chce się zaktualizować firmware, cały sezon latałem na stockowym.
  31.10.2017 10:27

O obraźliwej bezsensowności Booth Babes w branży IT, czyli po co nam te hostessy?

 • Przyznam, że jestem trochę zdziwiony tym wpisem. Nigdy nie przyszło by mi do głowy, że to hostessy będą dla kogoś problemem na tych imprezach. Jako osoba, która dość często bywa na IEMach i innych PGAch widzę inne, aka prawdziwe problemy:

  1. Głośność. Stoiska próbują się zagłuszyć nawzajem, kompletnie nie słychać osoby stojącej metr od nas, która w dodatku do nas krzyczy. To jest problem, a nie ładnie ubrane dziewczyny.

  2. Dzieciaki, które w czterech literach mają to, czy cię zdepczą, bo stoisz na linii: on – ktoś kto rozdaje smyczki za free. To jest problem, a nie dziewczyny.

  3. Zapach spalonego oleju, który bardzo szybko dominuje w halach, a zwłaszcza przy tzw. food truckach. To jest problem.

  4. Słaby Internet (upload) w centrum prasowy – to jest problem.

  Lista nie jest zamknięta.

  Podsumowując. Stojąc w napierającym tłumie, w oparach spalonego oleju, nie słysząc własnych myśli – nigdy nie pomyślałem o tym, że hostessy są… niefajne.
  19.10.2017 13:22

Budujemy bezgłośne HTPC, które odtwarza materiały HEVC 4K 10-Bit

Komputery do grania za 900, 1300, 1400 i 1650 złotych

 • W sumie… kolejny raz okładanie się argumentami z osobami, które nie zapoznały się z materiałem bazowym jest bez sensu (w każdym klipie podkreślane jest, że zasilacz jest do wymiany, że RX550 nabiera sensu jak odejmie się jeszcze jedną kostkę z RAMem - jeśli ktoś składa ultra-budżetowego PeCeta, wyraźnie jest też podkreślone, że wystarczy wydać o 100zł więcej, aby mieć o wiele lepsze wyniki w grach, że nas ogranicza zadany budżet więc bierzemy to co najtańsze {2x4GB było tańsze niż 1x8GB}, że DGS to tylko jeden z trzech modeli mobo, są też HDS i DVS, itd.).

  Mam zatem inny pomysł.

  Zadanie jest (czytając wasze komentarze) BANALNIE proste - podajcie swoją konfigurację komputera za 900zł (+/- 30zł), my sprowadzimy części, poskładamy, zrobimy materiał, porównamy, wszyscy będą happy. Chyba że uważacie, że się nie da/nie ma sensu - wtedy sprawa jest prosta: NIE zgadzamy się z takim podejściem, PC za 900zł to nie leprechaun, on stoi na biurku i działa od dobrego miesiąca.
  25.05.2017 11:35

DJI Osmo X3 – kamerka 4K z gimbalem dla tych, którzy chcą małej i taniej

 • @sna: No to nie wiem jak Cię przekonać, może tak: podczas następnej wizyty w centrum handlowym, wejdź do jakiegoś sklepu gdzie są kamery, jeśli będą mieli Osmo, odpal, zmień na PAL i zobacz jaką masz dostępność klatek, potem przełącz się na NTSC i zobaczysz, że masz inne możliwości wyboru. Już możliwość zmiany na PAL / NTSC przy rozdzielczościach „HD” będzie dla Ciebie wystarczającym dowodem.


  W NTSC jest 1080@30, a nie ma @25, w PAL jest @25, a nie ma @30. Wniosek – praktycznie jest podział PAL / NTSC w kamerce Osmo i wielu innych.

  PS. też znam ładne cytaty: „The scientific theory I like best is that the rings of Saturn are composed entirely of lost airline luggage” :P
  23.11.2016 11:06

 • @sna: Teoretycznie masz rację. Praktycznie (niestety - bo też mnie to denerwuje) nie. Polecam ten artykuł: http://blog.sharbor.com/blog/2011/10/the-great-debate-ntsc-hd-vs-pal-hd-2/
  22.11.2016 15:59

HotZlot 2016 – jubileuszowy zlot czytelników w obiektywie

 • @gowain: No żałuję, że mnie nie było, ale co zrobić, Krogulec wybrał jeden jedyny termin w roku kiedy nie mogłem :D
  27.09.2016 15:45

Wakacyjny projekt i konkurs: składamy retro peceta na bazie płyty głównej pod 486!

 • Wasze historie z pierwszymi pecetami są świetne! Wyraźnie widać, że kiedyś kupno komputera było wydarzeniem, dzisiaj to po prostu zwykły zakup. Do rzeczy - najbardziej urzekła nas opowieść Meszuge, może dlatego, że u części z nas wyglądało to podobnie. Skontaktujemy się z Tobą w celu ustalenia adresu do wysyłki.

  Dziękujemy wszystkim za poświęcenie chwili na spisanie swoich wspomnień i obiecujemy, że następnym razem przygotujemy więcej nagród.
  23.08.2016 12:58

Akcja promocyjna Trials of the Blood Dragon spektakularną wpadką Ubisoftu

 • @DonM$: Cytuję blog Ubisoftu: "simply download the PC demo from Uplay and complete it with 15 or fewer…". Twoim zdaniem to sugeruje, że trzeba całą grę przejść? czy tylko demo?
  28.07.2016 20:15

E-papierosy zakazane w miejscach publicznych, handel nimi surowo ograniczony

 • @gowain: Ja to jak najbardziej rozumiem, ale tak jak pisałem - ja nie jem mięsa i zacytuje "nie chcę, nie życzę sobie i tyle" aby ktoś pachniał mięsem. No tak się nie da, bo gdzie tu jest granica? Perfum z nutą goździku też zakazać, bo niektórym się nie podoba ten zapach, tak jak zapach czosnku. Można tak wyliczać, ale zamiast skupiać się na napuszczaniu urzędników na siebie, może powinniśmy skupić się na wysyłaniu ludzi na Marsa albo oglądaniu mangi. W e-papierosach mówimy o parze, nie o dymie, nie zapominajmy o tym, bo to kluczowe.

  @bachus: Jeżdżę komunikacją miejską codziennie. Gdyby jakaś ustawa załatwiała problem z "burakami", w autobusie zawsze były by siedzące miejsca. Niestety tak nie jest, ustawy "anty-burakowe" najwyraźniej nie działają.
  07.07.2016 16:59

 • WOW! Tak wiele osób mówi, że to super? Czyli sytuacja wyglądać będzie tak: ja stojąc na przystanku (na uboczu, ale to tylko kwestia wychowania, a nie jakiegoś nakazu), będę sobie puszczał parę do atmosfery i dostane 50zł mandatu, a samochód jadący obok, puszczający do atmosfery "coś co nie jest parą " jest w porządku. To jest zwyczajnie niesprawiedliwe. To że coś nas drażni, nie powinno wpływać na chęć zakazania tego u innych - ja nie jem mięsa i denerwuje mnie jak ktoś pachnie makdonaldem albo innym kebabem, kierując się logiką wielu osób - powinno się zakazać jedzenie mięsa przed wejściem do komunikacji miejskiej.

  Kwestia tego czy ktoś pali prawdziwego papierosa czy też tego elektronicznego w autobusie/pociągu, to kwestia wychowania. Jak ktoś jest burakiem, to przepis nic tu nie da, bo ta burakowatość i tak z niego jakoś wyjdzie.

  To, jak ograniczenia w sprzedaży używek działają na ich dostęp u młodzieży wiemy wszyscy, bo wszyscy kiedyś młodzi byliśmy (albo jesteśmy).

  Nie wszyscy mogą to wiedzieć, więc tylko dodam, do e-papierosa można wlać wodę – bez niczego (nikotyny, glikolu, itd.). Czyli w teorii możemy dostać mandat za generowanie pary.
  07.07.2016 15:50

PlayStation: jak uzyskać najlepszą jakość obrazu w parze z LCD TV

 • @Berion: Dzięki, poprawiłem, chodziło mi o jp21/Scart. Piątek :) To przy SNES’ie będzie podział.
  06.05.2016 18:58