Kilka słów o „zawodowych kierowcach” dużych pojazdów

Witajcie, dzisiaj muszę się trochę pożalić. Specjalnie w tytule zawarłem sformułowanie zawodowi kierowcy w cudzysłowie, bo ci, których będę opisywał raczej na to miano nie zasługują. Oczywiście nie można generalizować, ponieważ dobrych kierowców jest cała rzesza wśród tych zawodowych, niemniej wielu z nich jednak popełnia grzeszki, które czasami nie są takie lekkie. Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, że od zawodowy kierowca nie jest zwykłym kierowcą — on na drodze wykonuje swój zawód, jest odpowiedzialny za pojazd, ładunek, innych użytkowników drogi itp.

Wybory — sposób na uczciwe głosowanie

W świetle ostatnich wydarzeń naszła mnie pewna myśl odnośnie usprawnienia i udoskonalenia sposobu głosowania na wyborach — obojętnie jakich i obojętnie na jakim szczeblu, ponieważ system może być uniwersalny.

W tej chwili jest tak, jak kiedyś powiedział Stalin:

Nie ważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy.

Łatwo jest sfałszować wybory, chociażby dodając „krzyżyki” i tym samym sprawiając, że głos jest nieważny. Metod pewnie jest znacznie więcej, ale ta jest banalnie prosta i praktycznie nie do udowodnienia.

WordPress — moje ulubione wtyczki: TablePress

Witajcie, dzisiaj kolejny artykuł z serii o wtyczkach do WordPressa. Chociaż muszę przyznać, że po analizie moich wtyczek, okazuje się, że dość ciekawych, oprócz tych podstawowych i niezbędnych, to nie mam zbyt wiele. Ogólnie słuszność używania wtyczek opiszę w innym artykule, który już mi się gdzieś na horyzoncie klaruje. Przechodząc jednak do rzeczy dzisiejszym bohaterem jest wtyczka o jakże wiele mówiącej nawie TablePress.

WordPress — moje ulubione wtyczki: Page-list

Nie wiem, czy to dobry pomysł rozpoczynać taką serię, ale zobaczę, jaka będzie reakcja na ten artykuł i wtedy zdecyduję. Używam WordPressa od dłuższego czasu i uważam go za najlepszy CMS, jaki obecnie jest dostępny. Używałem Joomli, Drupala i całej masy podobnych, ale WordPress jest najbardziej intuicyjny, elastyczny i ma największe możliwości personalizacji, do tego dochodzi ogromne zaplecze społeczności, która tworzy dodatki i potrafi rozwiązać praktycznie każdy napotkany problem. Postanowiłem więc podzielić się kilkoma radami, które mogą się komuś przydać.

Instalacja Windowsa 7 — poziom Master

Całe zamieszanie miało miejsce jakiś czas temu, ale teraz postanowiłem się podzielić z Wami tymi doświadczeniami.

Dane:

  • Montowany dysk SSD: Samsung 840 EVO 250GB.

Komputer na którym był instalowany SSD:

  • Procesor AMD - nie pamiętam dokładnie jaki
  • Płyta ASUS M5A 78L-M V2
  • Pamięć: 4GB RAM

Mój komputer:

  • Procesor Intel Core i5-4440
  • Płyta GIGABYTE GA-B85-HD3
  • 8GB RAM

Ubuntu – instalacja, problemy, GRUB2, naprawa MBR

Pierwotnie tekst pochodzi z mojej strony, jest dosyć leciwy, ale zainteresowanie nim było i jest ogromne, co oznacza, że jednak ludzie poszukują tych informacji. Skoro to komuś pomaga, to postanowiłem zamieścić to również tutaj :-)Oczywiście od powstania artykułu minęło już sporo czasu, zmieniły się wersje, ale zasada działania pozostała.

Linux Ubuntu – nie trzeba go przedstawiać. W tym artykule zajmę się wersją 10.04 LTS, gdyż jest to obecnie najnowsza wersja.

Jak się przygotować do instalacji…

1. Warto przeczytać tą stronę:

Przesiadka z Chrome na Firefox

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że wtyczka flash w Chrome nagminnie się wysypuje. Na początku myślałem, że to wina Adobe, ale na innych przeglądarkach wszystko działa poprawnie.Dzisiaj miarka się przebrała. Zagościł u mnie ponownie Firefox. Mało tego, na telefonie również zainstalowałem Firefoxa i testuję sobie jego działanie.Zobaczymy jak się sprawy potoczą, póki co jestem zadowolony. Zawieszenia stron jak ręką odjął.Firefox vs Chrome = 1:0