r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

360 Total Security 9.0.0.1133

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program wersja stabilna (32/64-bit) zabezpiecz pobieranie

Pakiet 360 Total Security to aplikacja chroniąca użytkownika przed szkodliwym oprogramowaniem, a także niepożądanymi działaniami osób trzecich stworzona przez chińską firmę Qihu. Jej największym atutem jest korzystanie z kilku silników skanujących, co zapewnia znacznie większą wykrywalność. Dodatkowe opcje pozwalają na przyśpieszenie i oczyszczenie komputera.

Galeria programu

Wbrew nazwie, 360 Total Security nie stanowi kompleksowego pakietu zabezpieczającego. Jest to antywirus, a także moduł ochrony proaktywnej, który chroni przed niepożądanymi modyfikacjami rejestru, autostartu czy też innych aplikacji. Domyślnie program korzysta z trzech silników skanujących: 360 Cloud Engine, QVMII oraz dodatkowego wyspecjalizowanego w naprawach. Użytkownik może dodatkowo, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat skorzystać także z silników BitDefendera oraz Aviry. Antywirus udostępnia opcję skanowania pełnego, szybkiego, a także ręcznego. Użytkownik może zarządzać trybem pracy wybierając co jest dla niego ważniejsze: ochrona, wydajność, czy też tryb zbalansowany. Bardziej zaawansowane osoby mogą pokusić się o ręczną konfigurację. Co ważne, aplikacja skanuje także przeglądane strony internetowe i pobierane pliki, chroni użytkownika w wypadku korzystania z bankowości elektronicznej.

Dodatkowe atuty 360 Total Security to opcje związane z czyszczeniem i przyśpieszaniem pracy systemu: aplikacja pozwala na szybkie wyłączenie zbędnych usług i programów z autostartu, może także śledzić czas uruchamiania pozwalając na porównanie wyników. Moduł czyszczący usuwa różnego rodzaju pliku tymczasowe: pozostawione przez aplikacje typu Moden, dane tymczasowe przeglądarek, a także samego systemu operacyjnego np. po aktualizacji. Aplikacja jest udostępniana zupełnie za darmo, nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

360 Total Security zyskuje „zaporę sieciową” i moduł ochrony przeglądarki

71
OPROGRAMOWANIE 02.07.2015 | Łukasz Tkacz

Chińskie Qihoo właśnie wydało nową wersję swojej darmowej aplikacji zabezpieczającej 360 Total Security. Program zdobył już popularność za sprawą zarówno wysokiej skuteczności, jak i niskiego obciążenia, teraz jego użytkownicy mają kolejne powody do zadowolenia: producent dodał do pakietu zaporę sieciową i moduł ochrony przeglądarki internetowej. Co ciekawe, zaraz po zainstalowaniu nowej wersji zapory nigdzie w ustawieniach nie znajdziemy. Qihoo postanowiło uczynić ten moduł zupełnie opcjonalnym. Po przejściu do dodatkowych narzędzi ujrzymy opcję instalacji zapory. Ta okazuje się zewnętrznym…

360 Total Security Essential: bo antywirus nie powinien robić za sprzątaczkę

62
OPROGRAMOWANIE 20.03.2015 | Łukasz Tkacz

Na rynku antywirusów pojawił się kolejny darmowy produkt, któremu już teraz możemy wieszczyć dużą popularność. Chińska firma Qihu wydała specjalną wersję swojego pakietu 360 Total Security pozbawioną funkcji związanych z optymalizacją pracy komputera, aktualizowaniem systemu i jego czyszczeniem. Funkcje ochronne pozostały natomiast bez zmian. Nowy program nazwano nieco przewrotnie, bo 360 Total Security Essential. Mogłoby to sugerować, że to specjalna, jeszcze bardziej rozbudowana wersja. W praktyce jest zupełnie odwrotnie, co po raz kolejny pokazuje luźne podejście Chińczyków do…

Recenzje użytkowników

Lekki, 5 silników skanujących, dobra wykrywalność, częste aktualizacje, skuteczna optymalizacja
Brak spolszczenia lecz program jest wystarczająco intuicyjny
ocena użytkownika

Czytając Państwa komentarze oraz problematykę która zawsze jest podpisywana pod tym programem postaram się go opisać jaki jest nie zapominając o plusach i jego minusach.

Program 360 TS made in China ale czy warto go skreślać z tego powodu ? jak wiemy Chiny są potęgą technologiczną i tym samym korporacje są narażone na potencjalne ataki hakerskie tym samym antywirus musi być dość dobry aby chronił daną sieć. W chinach 360 Total Security zrobił furorę potem na targach w Nowym Jorku to chyba o czymś już świadczy.

Program 360 Total Security sprawdziłem wraz z innymi programami antywirusowymi znanych firm które od lat górują prestiżem ale czy znane programy poradzą sobie ze starszymi systemami operacyjnymi takimi jak Windows XP ?
Niektórzy użytkownicy są miłośnikami tego systemu i po zakończeniu świadczonej pomocy technicznej przez firmę Microsoft zostali zmuszeni do kupna nowego komputera lub szukania programu chroniącego ich komputer.
Sprawdzając wydajność na systemie XP poszczególnych antywirusów z górnych półek zauważyłem że albo pojawia się informacja że dany antywirus nie wspiera systemu XP tylko od Visty w górę albo strasznie po jakimś czasie spowalnia system. Testując pod koniec program 360 Total Security pozytywnie mnie zaskoczył. Program jest lekki, stabilny, bardzo dobra wykrywalność, minimalne reklamy zachęcające użytkownika do korzystania z dodatkowych usług.
Podsumowując program 360 Total Security jest to program godny polecenia i zapraszam wszystkich zainteresowanych tym programem do sprawdzenia jego możliwości.

13.09.2015 00:44 | Recenzja do wersji 7.6.0.1028
skuteczny (zapewniona przez kilka silinków AV), przejrzysty interfejs, nie obciąża zasobów, darmowy, narzędzia do optymalizacji
brak PL wersji językowej, false positives (szczególnie gdy dużo instalujemy)
ocena użytkownika

Idealne rozwiązanie dla kogoś, kto szuka darmowych lecz również niezwykle skutecznych rozwiązań antywirusowych. Chiński producent wpakowal do 360TS aż 5 silników antywirusowych (w tym cieszący się sporym uznaniem algorytm Bitdefendera) co gwarantuje bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Warto pamiętać jednak o tym, że domyślnie 360TS korzysta z 3 autorskich silników (działających w chmurze) dlatego chcąc wykorzystać 100% potencjału programu w ustawieniach należy włączyć silnik Bitdefendera oraz Aviry. Nie obciąży to zbytnio naszego komputera, a zapewni dostęp do wiodących rozwiązań w dziedzinie AV.

Funkcjonalność programu, poza standardowym i skutecznym skanerem na żądanie i w czasie rzeczywistym została rozszerzona m.in. o blokowanie i automatyczne skanowanie pendriów, czy też narzędzia do optymalizacji systemu (czyszczenie rejestru, usuwanie zbędnych plików itp.). Wszystko to zapewnia doskonałą ochronę przed zagrożeniami.

Relatywnie wysoki poziom ochrony heurystycznej powoduje, że 360TS czasami zgłasza jako podejrzany plik, który jest w 100% czysty. Problem będzie się pojawiał szczególnie u tych użytkowników, którzy często instalują nowe oprogramowanie. Na szczęście w opcjach można ustawić sobie listę wyjątków, co do których jesteśmy pewni, że wirusami nie są. Pomoże w tym proste i intuicyjne menu preferencji, w którym bez problemu można odszukać interesujące nas funkcjonalności. Jedynym ograniczeniem jest tutaj język – niestety do tej pory 360TS dostępny jest jedynie w wersji angielskiej. Nie powinno być to jednak wielkim utrudnieniem, ponieważ poszczególne opcje są w miarę intuicyjnie rozłożone i nie sprawią większego problemu komuś, kto zna ledwie postawy angielskiego.

Podsumowując, 360TS to chyba najskuteczniejsze obecnie rozwiązanie na w segmencie darmowych rozwiązań antywirusowych.

01.07.2015 17:10 | Recenzja do wersji 6.6.1.1024
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
witek111   11 #1500 22.02.2017 11:09

@Xenia2 (niezalogowany): czy z niego szpieg mały czy duży to nie wiem ale szpiegiem jest na pewno, wszystkie programy zbierają o Nas informacje. Kiedyś był test jak dużo danych zbierają o nas programy AV, Panda była programem który zbierał najmniej, Norton chyba najwięcej czy Webrot -czyli amerykańskie softy - a 360 jakoś się tam za bardzo nie wyróżniał... być może źle coś pamiętam ale na 100% Panda FREE była tym najmniej zbierającym dane programem AV.

  #1499 20.02.2017 17:20

@witek111: A czy czasem z tego chińczyka nie jest taki mały szpieg? Kiedyś go trochę używałem, miałem włączony tylko Bitdefender, bo Avira za bardzo mi muliła, ale działał wówczas w miarę dobrze.

witek111   11 #1498 20.02.2017 11:57

@daro19: dobry, a niawet jeden z lepszych darmowych -jest za darmo ale pojawiają się reklamy w oknie programu (nie przeszkadzają), trzeba po instalacji właczyć dodatkowe silniki Bitdefendera i Aviry

jeśli chcesz coś mega lekkiego to polecam Zemane na 180 dni za free

http://net-load.com/giveaway-zemana-antilogger-180-days-license-for-free/

Autor edytował komentarz w dniu: 20.02.2017 11:59
daro19   1 #1497 19.02.2017 16:06

Dobry jest ten antywirus? można go komuś polecić?

Tazior102   2 #1496 18.02.2017 09:23

test bezpiecznej przeglądarki i modułu bezpiecznej bankowości różnych programów antywirusowych w tym 360 total security - https://avlab.pl/czy-antywirusowe-moduly-do-ochrony-e-platnosci-sa-warte-swojej-...

dodam że 360 total nie zaliczył testu w ogóle :(

Autor edytował komentarz w dniu: 23.02.2017 09:26
witek111   11 #1495 08.02.2017 11:05

@Primadonna (niezalogowany): jak kiedyś o tym czytałem to miałoby to być na zasadzie społeczności jak w Baidu, czyli odpowiedni moduł w programie gdzie sam mógłbyś przetłumaczyć tyle ile chcesz i jak chcesz....

  #1494 05.02.2017 18:28

@witek111: Musiałby ktoś dokonać odpowiedniego tłumaczenia i przesłać firmie AV w Chinach, nie wiadomo też czy Chińczycy byliby skłonni dodać język polski.

witek111   11 #1493 05.02.2017 15:34

@Primadonna (niezalogowany): ja tak pisałem, gdzieś widziałem taka informację ale teraz za chorobe nie mogę tych informacji odnaleźć. Poczekajmy jeszcze wierzę, że te informacje to nie był fake...

  #1492 25.01.2017 15:15

Kiedyś ktoś tu pisał, że 360 TS będzie po polsku, ale chyba była to podpucha. Inna sprawa, że chociaż ten AV jest intuicyjny, to jednak przydałby się po polsku.

witek111   11 #1491 20.01.2017 12:45

@Zygazogi (niezalogowany): Warto, tylko włącz dodatkowe silniki Aviry i Bitdefendera....

  #1490 18.01.2017 20:31

Niech mi ktoś powie: czy warto ten chiński AV zainstalować na Win7? Czy da w miarę dobrą ochronę kompa?

FreeWare_RK   21 #1489 11.01.2017 23:02

@nynusek: Zapraszam pod SA+, już tam odpowiedni komentarz kontynuujący moją wypowiedź na Ciebie czeka.

A by nie być takim nieokrzesanym to powiem tyle, że czekam na to aż Qihoo wypuści aktualizację wersji Essential i hmmm znowu nas czymś pozytywnie zaskoczą.

nynusek   2 #1488 11.01.2017 22:59
FreeWare_RK   21 #1487 11.01.2017 22:56

@nynusek: Po pierwsze to ten silnik offline to w gruncie rzeczy nie jest potrzebny. 12 silników w chmurze swoje robi i ten silnik offline tylko doda zużycia zasobów które program potrzebuje. Jak pisałem nieraz, z tych 12 silników mogą po prostu któryś z nich ,,wydobyć" z chmury i ulokować lokalnie w postaci sygnatur. Chyba się to da zrobić.
Kolejna rzecz to wersja premium. Widzisz ja również ją posiadam ale samego programu nie mam zainstalowanego. Ty też możesz potestować inne programy. Potem zawsze do SA+ można wrócić. Bierzesz potem po instalacji logujesz się na swoje konto które masz, tam szukasz urządzenia z tym premium, kopiujesz kod i wklejasz do programu. Już tak robiłem z 3 razy bo regularnie do SA+ wracam. Nie ma z tym problemu. Obecnie mam zainstalowany Comodo Cloud.


PS.
Bardzo bym prosił by dyskusję o SA+ przenieść pod SA+ bo tu to trochę nie na miejscu o nim pisać. Dziękuję bardzo za uwagę :) .

nynusek   2 #1486 11.01.2017 22:39

@FreeWare_RK: Martwi mnie trochę ten wyłączony clamav miało się coś zmienić z tym antywirusem offline ale jakoś od początku roku cicho i martwie się że to już tak zostanie a mam premium na 2 lata i szkoda było by żeby zmieniać.

FreeWare_RK   21 #1485 11.01.2017 22:25

@nynusek: No wielu informatyków i serwisantów mówiło mi, że częste formaty zarzynają kompa. Więc wierzę bo ja specjalistą od bebechów sprzętowych nie jestem :P . A tak, SA+ jest świetny, nie spowolni niczego bo tak lekki jest i tak mało waży, że żaden inny AV nie jest tak lekki, ja się z lżejszym nie spotkałem. Nawet Kingsoft nie był taki leciuteńki.

nynusek   2 #1484 11.01.2017 22:21

@FreeWare_RK: Witam napisałeś do Izok 1980 że formatowanie to zarzynanie kompa .Bardzo często robie format od kilkunastu lat na sony vaio rok produkcji 2007 i lapek śmiga mi aż miło i miałem na nim i xp,7 ,8,8.1i 10 i przez te kilka lat nie było miesiąca żebym nie zrobił format i to na czysto ,kusi mnie ostatnio wyzerowanie go ale trochę to trwa więc daje sobie spokój
bo komp śmiga że chej z secureaplus .

FreeWare_RK   21 #1483 09.01.2017 19:52

@lucas_13579: Niestety nie wiemy, trzeba by było się skontaktować z Qihoo mailem.

lucas_13579   5 #1482 09.01.2017 14:54

Witam, czy ktoś się orientuje czy w najbliższym czasie można spodziewać się aktualizacji wersji lite tj. 360 TS Essential?

  #1481 07.01.2017 14:14

Według mojej oceny i krótkiego korzystania z 360 TS jest to w miarę dobry AV. Wydaje mi się być lepszym od tak reklamowanego Avasta. Może do niego jeszcze kiedyś wrócę.

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.