r   e   k   l   a   m   a
reklama

360 Total Security 9.6.0.1367

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Pakiet 360 Total Security to aplikacja chroniąca użytkownika przed szkodliwym oprogramowaniem, a także niepożądanymi działaniami osób trzecich stworzona przez chińską firmę Qihu. Jej największym atutem jest korzystanie z kilku silników skanujących, co zapewnia znacznie większą wykrywalność. Dodatkowe opcje pozwalają na przyśpieszenie i oczyszczenie komputera.

Wbrew nazwie, 360 Total Security nie stanowi kompleksowego pakietu zabezpieczającego. Jest to antywirus, a także moduł ochrony proaktywnej, który chroni przed niepożądanymi modyfikacjami rejestru, autostartu czy też innych aplikacji. Domyślnie program korzysta z trzech silników skanujących: 360 Cloud Engine, QVMII oraz dodatkowego wyspecjalizowanego w naprawach. Użytkownik może dodatkowo, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat skorzystać także z silników BitDefendera oraz Aviry. Antywirus udostępnia opcję skanowania pełnego, szybkiego, a także ręcznego. Użytkownik może zarządzać trybem pracy wybierając co jest dla niego ważniejsze: ochrona, wydajność, czy też tryb zbalansowany. Bardziej zaawansowane osoby mogą pokusić się o ręczną konfigurację. Co ważne, aplikacja skanuje także przeglądane strony internetowe i pobierane pliki, chroni użytkownika w wypadku korzystania z bankowości elektronicznej.

Dodatkowe atuty 360 Total Security to opcje związane z czyszczeniem i przyśpieszaniem pracy systemu: aplikacja pozwala na szybkie wyłączenie zbędnych usług i programów z autostartu, może także śledzić czas uruchamiania pozwalając na porównanie wyników. Moduł czyszczący usuwa różnego rodzaju pliku tymczasowe: pozostawione przez aplikacje typu Moden, dane tymczasowe przeglądarek, a także samego systemu operacyjnego np. po aktualizacji. Aplikacja jest udostępniana zupełnie za darmo, nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy
reklama

Publikacje powiązane

360 Total Security zyskuje „zaporę sieciową” i moduł ochrony przeglądarki

71
02.07.2015  •  Łukasz Tkacz

Chińskie Qihoo właśnie wydało nową wersję swojej darmowej aplikacji zabezpieczającej 360 Total Security. Program zdobył już popularność za sprawą zarówno wysokiej skuteczności, jak i niskiego obciążenia, teraz jego użytkownicy mają kolejne powody do zadowolenia: producent dodał do pakietu zaporę sieciową i moduł ochrony przeglądarki internetowej. Co ciekawe, zaraz po zainstalowaniu nowej wersji zapory nigdzie w ustawieniach nie znajdziemy. Qihoo postanowiło uczynić ten moduł zupełnie opcjonalnym. Po przejściu do dodatkowych narzędzi ujrzymy opcję instalacji zapory. Ta okazuje się zewnętrznym…

360 Total Security Essential: bo antywirus nie powinien robić za sprzątaczkę

62
20.03.2015  •  Łukasz Tkacz

Na rynku antywirusów pojawił się kolejny darmowy produkt, któremu już teraz możemy wieszczyć dużą popularność. Chińska firma Qihu wydała specjalną wersję swojego pakietu 360 Total Security pozbawioną funkcji związanych z optymalizacją pracy komputera, aktualizowaniem systemu i jego czyszczeniem. Funkcje ochronne pozostały natomiast bez zmian. Nowy program nazwano nieco przewrotnie, bo 360 Total Security Essential. Mogłoby to sugerować, że to specjalna, jeszcze bardziej rozbudowana wersja. W praktyce jest zupełnie odwrotnie, co po raz kolejny pokazuje luźne podejście Chińczyków do…

Recenzje użytkowników

Najlepszy "kombajn antywirusowy",
Brak języka polskiego
ocena użytkownika

Najlepszy bezpłatny antywirus pod windows 7/10 100% wykrywalność w porównaniu do avast free! nie przepuszcza "syfu"do systemu
-zapora sieciowa funkcje optymalizacji oczyszczania dysku systemowego
-możliwość zmiany motywu programu
- lekki nie obciąża systemu
Polecam w 100% kto chce się pozbyć avasta i pozbyć się wirusów ;)

15.10.2017 21:40 | Recenzja do wersji 9.2.0.1290
Mało waży,Szybka obsługa
Jeżeli wirus zainfekował pliki systemowe to komputer na śmieci
ocena użytkownika

Przeskanowałem kompa tym antywirusem,usunąłem pliki wirusowe uruchomiłem ponownie,A tu Błąd przy odczytywaniu c/windows i po kompie nie polecam ,ale jeżeli macie pliki systemowe zainfekowane to je odznaczcie bo ten antywirus usunie wszystko co jest zainfekowane

23.03.2017 18:03 | Recenzja do wersji 9.0.0.1146
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

0 nowych
Dźubasek   6 #1646 27.05.2018 14:24

Ogólna charakterystyka
****************************
360 Total Security w wersji bezpłatnej zapewnia prawie pełną ochronę. Prawie, bo nie ma zapory ogniowej. Jak na darmowy produkt przystało, są ograniczenia w liczbie użytecznych narzędzi i niestety ... reklamy, ale według mnie nie są aż tak dokuczliwe. Z drugiej strony program jest naprawdę solidny. Dobrze zabezpiecza i jest bardzo stabilny (doświadczenia z Windows XP SP3). Interfejs jest niezwykle schludny, a przez to czytelny. Do wyboru mamy kilkanaście darmowych "koszulek" w które możemy ubrać okno menu – mnie najbardziej podoba się temat zielony, wiosenny ;)

Oto niektóre najważniejsze funkcje

Protection (Ochrona)
************************
Ochrona oferuje 4 tryby do wyboru: - Performance (Wydajność – dla słabych komputerów) Balanced (Zrównoważony), Security( Bezpieczeństwo) i Custom (Ustawienia użytkownika) W przypadku opcji „Bezpieczeństwo” – cóż, tutaj bez przynajmniej 4 Mb pamięci RAM i procesora przynajmniej 2 rdzeniowego, z taktowaniem 2 GHz, nie mamy co marzyć o płynnej pracy komputera). U mnie maszyna pracuje na "Performance", a podczas pobierania plików na Balanced. Zainstalowałem także silniki Bitdefendera i Aviry, ale używam je tylko do skanu na życzenie – w trybie monitora systemu nie pracują, bo staruszek „lapek” dostaje po prostu zadyszki ;)

Full Check (Pełne sprawdzenie)
****************************************
Za pomocą jednego kliknięcia szybko sprawdzimy ogólny "stan zdrowia" systemu. Zostanie uruchomiony skan szybki antywirusa w celu zbadania ustawień systemowych, uruchomionych procesów, programów włączanych z autostartu, najczęściej używanych aplikacji oraz obszarów krytycznych. Dodatkowo zostanie sprawdzony stan "zaśmiecenia" systemu przez zbędne pliki, a także analiza ustawień systemowych pod kątem "wąskiego gardła", np. zbędnego programu uruchamianego wraz z systemem lub niepotrzebnego procesu lub usługi, która niepotrzebnie zabiera cenne moce przerobowe.

Virus Scan (Skanowanie na obecność wirusów)
***********************************************************
Skanowanie to obejmuje rodzaje złośliwego oprogramowania: klasyczne wirusy, trojany, programy szpiegowskie, reklamowe. itp. Mamy możliwość wyboru rodzaju skanu: szybki, pełny i użytkownika. Skanowanie jest bardzo skuteczne, zwłaszcza gdy zainstalujemy silniki od Aviry i Bitdefendera. Razem do dyspozycji jest 5 silników, toteż 360 TS pozwala bardzo skutecznie wyłapać wszelkie dziadostwo. Program umożliwia zaplanowanie automatycznego skanowania według potrzeb użytkownika.

Speedup (Przyśpieszanie systemu)
********************************************
Optymalizuj usługi systemowe, wyłącza zbędne usługi i protokoły, porządkuje wtyczki, itp. Komputer wyraźnie przyspiesza. Uwaga: nie używam "Boot Defragment". Defragmentacja trwa za długo (moim zdaniem - pewnie dlatego, że słaby komp, a poza tym nie zauważyłem istotnego przyspieszenia rozruchu Windowsa XP SP3).

Cleanup (Czyszczenie)
*****************************
Oczyszczanie zwalnia miejsce na dysku, usuwając niepotrzebne pliki i wtyczki, różne pozostałości, pliki tymczasowe, itp., przez co może poprawić wydajność systemu. Po oczyszczeniu możemy zdecydować, które obszary i pliki chcemy usunąć. Możemy także zdać się na tryb automatyczny i pozostawić decyzję programowi. Następujące opcje do wyboru: wybierz wszystko (Select all) zrezygnuj (Select none) i Polecane (Recommended)

Patch Up („Załataj”)
*************************
Za tą funkcją kryje się bardzo pomocne narzędzie. Używam tylko funkcji „załataj” luki bezpieczeństwa. Łatki funkcjonalne nie używam, bo się nie znam :) Jak wiemy każde oprogramowanie wymaga aktualizacji. 360 TS zrobi to za nas, jeśli mu pozwolimy na to. Funkcja ta ułatwia zarządzanie najnowszymi aktualizacjami zabezpieczeń. Patch Up koncentruje się na aktualizacjach zabezpieczeń od Microsoft’u i Adobe. Patch Up można znaleźć w "Tool Box" 360 Total Security. Po aktywacji Patch Up automatycznie wyszuka nowe dostępne aktualizacje.
Klikając na niebieską ikonę "i" wyświetlimy szczegółowe informacje o każdej poprawce, takie jak nazwa, data wydania i znaczenie dla systemu. Po zakończeniu procesu Patch Up zostanie wygenerowany raport zawierający szczegóły każdej aktualizacji. Ponadto "Ustawienia zaawansowane" umożliwiają konfigurację częstotliwości aktualizacji, powiadomień i innych zmian.

To tylko niektóre możliwości programu 360 TS. Jest to potężnie wypasiony "kombajn", mających mniej lub bardziej przydatne narzędzia. 360 Total Security pozwala na wiele ręcznych zmian w ustawieniach. W rękach użytkownika znającego się na rzeczy, ten soft może zdziałać naprawdę wiele. Tym którzy się nie znają, polecam polegać na ustawieniach domyślnych producenta, zwłaszcza w przypadku takich funkcji jak przyśpieszanie, czyszczenie systemu i osobne narzędzie do czyszczenia rejestru.
Wielka szkoda, ze do dziś producent 360 TS nie udostępnił wersji polskiej. Wielka szkoda, bo według mnie ten soft jest lepszy od Avasta, tak uparcie promowanego przez DP. No cóż, pożyjemy – zobaczymy, czy doczekamy się języka polskiego.
Jeśli zamieszczą polską wersję, kupię na próbę roczną licencję ;)

izok1980   9 #1645 27.05.2018 10:43

@Dźubasek: Owszem ale nadal bez pl :D chyba na nas leją ;) hehe

Dźubasek   6 #1644 26.05.2018 12:04

na stronie producenta jest juz najnowsza wersja

Dźubasek   6 #1643 25.05.2018 14:05

napisałem recenzję do 360 TS i po wysłaniu amba zjadła. Już kilka tygodni i nic. Napisałem do DP, aby któryś z szanownych redaktorków napisał, co się stało z recenzją, to po prostu echo, zero odzewu... ja cię nie moge, co się zrobiło z DP - wielkie kupsko reklamowe, taki pudelek albo pantofelek...

Shadow The Hedgehog   2 #1642 19.05.2018 10:59

Założę się, że w 10 wersji finalnej zamiast dodać nasz Polski język, dodadzą utwory do strollowania nas takie jak: PPAP - Pen Pineapple Apple Pen albo Rick Rolla - Never Gonna Give You Up. :D

izok1980   9 #1641 18.05.2018 20:23

@torello: Też testuję właśnie tą betę może w końcu w finalnej dadzą język Polski :D a wracając do instalacji win 7 zamiast 10 też trzeba mieć płytkę z licencja :)

torello   8 #1640 18.05.2018 20:13

@izok1980: nie chodzi o kupno kompa nowego z 7, ale o ponowne zainstalowanie 7 w miejsc e 10 ;)
ale masz rację: każdy sobie rzepkę skrobie, he he i jeśli ktoś chce mieć 10 to koniec kropka.
Widziałem tę 360 TS betę, ale tak jak napisałeś: to "dla zainteresowanych", a ja nie jestem ciekawy eksperymentów ;)
Zresztą windowsa używam już bardzo mało. Wygoda użytkowania Linuxa jest ogromna. Począwszy od instalacji programów a skończywszy na braku problemów z wirusami. Zainfekowanie systemu linuksowego jest bardzo trudne. I to jest właśnie to: wygoda i bezpieczeństwo. Gdyby Microsoft nie wciskal na siłe 10 do każdego nowego komputera, to na pierwsze miejsce znów wysunąłby sie win 7 a po nim zaraz XP ;)

izok1980   9 #1639 18.05.2018 15:17

@torello: Linuxa przerabiałem różne dystrybucje niestety brak sterowników do karty dźwiękowej maya u5 a jeśli chodzi o win 7 to niestety nowe laptopy już go nie mają :)

torello   8 #1638 18.05.2018 14:30

@izok1980: Masz rację: to kazdego indywidualna sprawa, jaką chce mieć przeglądarkę...
Z przeglądarek www na Win XP to dwa lata temu była i jest do dziś całkiem funkcjonalna Slimjet, ale tylko w wersji 10. Poza tym Comodo Dragon, no a teraz doszła super (choć nie do końca) Firefox ESR.
Poza tym... Shadow dobrze radzi: jeśli win 10 dostałeś za darmo to wywal go tam, gdzie pieprz rośnie! i Zamontuj ponownie 7 ;) Z tego wynikna tylko same plusy - zadnych minusów nie widzę ;)
no i poza tym, to polecam pobawić się Linuxem, na drugiej partycji, a wtedy masz i okienka i pingwina za jednym podejściem ;)

Autor edytował komentarz w dniu: 18.05.2018 14:36
Shadow The Hedgehog   2 #1637 18.05.2018 14:11

@izok1980: Win7 nie szpieguje :D Przy okazji: Lepiej wywal w kosmos tego niestabilnego Windowsa 9.1 i zainstaluj najlepiej 7 i czuj się wolny od problemów lub formatów powodowanych przez WIN 9.1 BETA zwanego: WIN10 BETA.

izok1980   9 #1636 18.05.2018 13:29

@Shadow The Hedgehog: A win 7 nie szpieguje? :) lub np: programy zainstalowane na PC ?

Shadow The Hedgehog   2 #1635 18.05.2018 13:04

@izok1980: Windows 10 to szpieg i nadal Windows BETA 9.1, więc wiadomo że nikt nie użyje tego fałszywca WIN10 który tak naprawdę jest Windowsem 9.1 i do tego niestabilnym i niezbyt fajnym wyborem jak na gamingowe komputery i gry wideo.

izok1980   9 #1634 18.05.2018 12:46

@Shadow The Hedgehog: to wcale nie tak długo :) zresztą MS bardzo się stara żeby wszyscy mieli win 10 :D

izok1980   9 #1633 18.05.2018 12:46

@torello: W porządku to każdego indywidualna sprawa jaki chce mieć system ja mam 10 i mi odpowiada,ale jak dobrze pamiętam to już ok 2 lata temu jak koledze próbowałem uzdrowić pc z Windows XP to żadna przeglądarka nie jest już kompatybilna z tym systemem.

Shadow The Hedgehog   2 #1632 18.05.2018 10:22

@izok1980: Co ty pierniczysz izak? Windows 7 ma przedłużone wsparcie do 2020 lub 2021 roku, więc Microsoft tak łatwo nie porzuci Windowsa 7.

  #1631 18.05.2018 09:29

@izok1980: Mam Win 7 i jest dalej aktualizowany. Ma być tak jeszcze przez kolejny rok.

torello   8 #1630 18.05.2018 09:21

@izok1980: Żadna migracja na 10!!! Pod żadnym pozorem! Zostać przy 7! Utrata wsparcia oznacza tylko i wyłącznie tylko brak możliwości kontaktu z działem wsparcia (support). Na moim kompie jest Win XP SP3, a jako zabezpieczenie pracuje właśnie 360 TS. W systemie XP wszystko działa. Łatki bezpieczeństwa systematycznie co jakiś czas wpływają. Działa wciąż Windows Defender (ta stara wersja oczywiście) i defender dostaje systematycznie nowe definicje i sygantury programów szpiegowskich i innych. Dodatkowo sam 360 TS skanuje system w poszukiwaniu luk bezpieczenstwa i znajduje łatki. Nigdy, przenigdy nie zainstalowałbym "10"!!! Za żadne skarby tego świata ;)
Na drugiej partycji jest Linux Mint 18.3
I świat jest piękny... ;)

Autor edytował komentarz w dniu: 18.05.2018 09:25
izok1980   9 #1629 18.05.2018 09:06

@Shadow The Hedgehog: Windows 7 albo już stracił wsparcie,albo nastąpi to niebawem więc albo migracja na win 10 albo będzie jak z XP.

Shadow The Hedgehog   2 #1628 18.05.2018 08:03

@izok1980: Ja używam WIN7, więc niepotrzebny mi Defender.

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieTak wygląda historia PlayStation. Kiedy będzie PS5? Jeszcze długo poczekamy