reklama

360 Total Security 10.0.0.1159

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Pakiet 360 Total Security to aplikacja chroniąca użytkownika przed szkodliwym oprogramowaniem, a także niepożądanymi działaniami osób trzecich stworzona przez chińską firmę Qihu. Jej największym atutem jest korzystanie z kilku silników skanujących, co zapewnia znacznie większą wykrywalność. Dodatkowe opcje pozwalają na przyśpieszenie i oczyszczenie komputera.

Wbrew nazwie, 360 Total Security nie stanowi kompleksowego pakietu zabezpieczającego. Jest to antywirus, a także moduł ochrony proaktywnej, który chroni przed niepożądanymi modyfikacjami rejestru, autostartu czy też innych aplikacji. Domyślnie program korzysta z trzech silników skanujących: 360 Cloud Engine, QVMII oraz dodatkowego wyspecjalizowanego w naprawach. Użytkownik może dodatkowo, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat skorzystać także z silników BitDefendera oraz Aviry. Antywirus udostępnia opcję skanowania pełnego, szybkiego, a także ręcznego. Użytkownik może zarządzać trybem pracy wybierając co jest dla niego ważniejsze: ochrona, wydajność, czy też tryb zbalansowany. Bardziej zaawansowane osoby mogą pokusić się o ręczną konfigurację. Co ważne, aplikacja skanuje także przeglądane strony internetowe i pobierane pliki, chroni użytkownika w wypadku korzystania z bankowości elektronicznej.

Dodatkowe atuty 360 Total Security to opcje związane z czyszczeniem i przyśpieszaniem pracy systemu: aplikacja pozwala na szybkie wyłączenie zbędnych usług i programów z autostartu, może także śledzić czas uruchamiania pozwalając na porównanie wyników. Moduł czyszczący usuwa różnego rodzaju pliku tymczasowe: pozostawione przez aplikacje typu Moden, dane tymczasowe przeglądarek, a także samego systemu operacyjnego np. po aktualizacji. Aplikacja jest udostępniana zupełnie za darmo, nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy
reklama

Recenzje użytkowników

stabilny, wszechstronny, świetna "piaskownica", bardzo dobra wykrywalność skanera na życzenie z silnikami Aviry i Bitdefendera, dobry HIPS
brak języka polskiego, reklamy, ale nie aż tak "denerwujące" - za brak języka polskiego obniżyłem ocenę - tylko 4
ocena użytkownika

Ogólna charakterystyka
****************************
360 Total Security w wersji bezpłatnej zapewnia prawie pełną ochronę. Prawie, bo nie ma zapory ogniowej. Jak na darmowy produkt przystało, są ograniczenia w liczbie użytecznych narzędzi i niestety ... reklamy, ale według mnie nie są aż tak dokuczliwe. Z drugiej strony program jest naprawdę solidny. Dobrze zabezpiecza i jest bardzo stabilny (doświadczenia z Windows XP SP3). Interfejs jest niezwykle schludny, a przez to czytelny. Do wyboru mamy kilkanaście darmowych "koszulek" w które możemy ubrać okno menu – mnie najbardziej podoba się temat zielony, wiosenny ;)

Oto niektóre najważniejsze funkcje

Protection (Ochrona)
************************
Ochrona oferuje 4 tryby do wyboru: - Performance (Wydajność – dla słabych komputerów) Balanced (Zrównoważony), Security( Bezpieczeństwo) i Custom (Ustawienia użytkownika) W przypadku opcji „Bezpieczeństwo” – cóż, tutaj bez przynajmniej 4 Mb pamięci RAM i procesora przynajmniej 2 rdzeniowego, z taktowaniem 2 GHz, nie mamy co marzyć o płynnej pracy komputera). U mnie maszyna pracuje na "Performance", a podczas pobierania plików na Balanced. Zainstalowałem także silniki Bitdefendera i Aviry, ale używam je tylko do skanu na życzenie – w trybie monitora systemu nie pracują, bo staruszek „lapek” dostaje po prostu zadyszki ;)

Full Check (Pełne sprawdzenie)
****************************************
Za pomocą jednego kliknięcia szybko sprawdzimy ogólny "stan zdrowia" systemu. Zostanie uruchomiony skan szybki antywirusa w celu zbadania ustawień systemowych, uruchomionych procesów, programów włączanych z autostartu, najczęściej używanych aplikacji oraz obszarów krytycznych. Dodatkowo zostanie sprawdzony stan "zaśmiecenia" systemu przez zbędne pliki, a także analiza ustawień systemowych pod kątem "wąskiego gardła", np. zbędnego programu uruchamianego wraz z systemem lub niepotrzebnego procesu lub usługi, która niepotrzebnie zabiera cenne moce przerobowe.

Virus Scan (Skanowanie na obecność wirusów)
***********************************************************
Skanowanie to obejmuje rodzaje złośliwego oprogramowania: klasyczne wirusy, trojany, programy szpiegowskie, reklamowe. itp. Mamy możliwość wyboru rodzaju skanu: szybki, pełny i użytkownika. Skanowanie jest bardzo skuteczne, zwłaszcza gdy zainstalujemy silniki od Aviry i Bitdefendera. Razem do dyspozycji jest 5 silników, toteż 360 TS pozwala bardzo skutecznie wyłapać wszelkie dziadostwo. Program umożliwia zaplanowanie automatycznego skanowania według potrzeb użytkownika.

Speedup (Przyśpieszanie systemu)
********************************************
Optymalizuj usługi systemowe, wyłącza zbędne usługi i protokoły, porządkuje wtyczki, itp. Komputer wyraźnie przyspiesza. Uwaga: nie używam "Boot Defragment". Defragmentacja trwa za długo (moim zdaniem - pewnie dlatego, że słaby komp, a poza tym nie zauważyłem istotnego przyspieszenia rozruchu Windowsa XP SP3).

Cleanup (Czyszczenie)
*****************************
Oczyszczanie zwalnia miejsce na dysku, usuwając niepotrzebne pliki i wtyczki, różne pozostałości, pliki tymczasowe, itp., przez co może poprawić wydajność systemu. Po oczyszczeniu możemy zdecydować, które obszary i pliki chcemy usunąć. Możemy także zdać się na tryb automatyczny i pozostawić decyzję programowi. Następujące opcje do wyboru: wybierz wszystko (Select all) zrezygnuj (Select none) i Polecane (Recommended)

Patch Up („Załataj”)
*************************
Za tą funkcją kryje się bardzo pomocne narzędzie. Używam tylko funkcji „załataj” luki bezpieczeństwa. Łatki funkcjonalne nie używam, bo się nie znam :) Jak wiemy każde oprogramowanie wymaga aktualizacji. 360 TS zrobi to za nas, jeśli mu pozwolimy na to. Funkcja ta ułatwia zarządzanie najnowszymi aktualizacjami zabezpieczeń. Patch Up koncentruje się na aktualizacjach zabezpieczeń od Microsoft’u i Adobe. Patch Up można znaleźć w "Tool Box" 360 Total Security. Po aktywacji Patch Up automatycznie wyszuka nowe dostępne aktualizacje.
Klikając na niebieską ikonę "i" wyświetlimy szczegółowe informacje o każdej poprawce, takie jak nazwa, data wydania i znaczenie dla systemu. Po zakończeniu procesu Patch Up zostanie wygenerowany raport zawierający szczegóły każdej aktualizacji. Ponadto "Ustawienia zaawansowane" umożliwiają konfigurację częstotliwości aktualizacji, powiadomień i innych zmian.

To tylko niektóre możliwości programu 360 TS. Jest to potężnie wypasiony "kombajn", mających mniej lub bardziej przydatne narzędzia. 360 Total Security pozwala na wiele ręcznych zmian w ustawieniach. W rękach użytkownika znającego się na rzeczy, ten soft może zdziałać naprawdę wiele. Tym którzy się nie znają, polecam polegać na ustawieniach domyślnych producenta, zwłaszcza w przypadku takich funkcji jak przyśpieszanie, czyszczenie systemu i osobne narzędzie do czyszczenia rejestru.
Wielka szkoda, ze do dziś producent 360 TS nie udostępnił wersji polskiej. Wielka szkoda, bo według mnie ten soft jest lepszy od Avasta, tak uparcie promowanego przez DP. No cóż, pożyjemy – zobaczymy, czy doczekamy się języka polskiego.
Jeśli zamieszczą polską wersję, kupię na próbę roczną licencję ;)

27.05.2018 14:32 | Recenzja do wersji 9.6.0.1367
konfigurowalny, dobra piaskownica, dobry HIPS, kilka silników AV (m.in. Bitdefender, Avira), idealnie poprawia system (na przykładzie XP SP3)
reklamy - ale nie uciążliwe, nie dla nowicjuszy, brak języka polskiego, wymaga dużej mocy obliczeniowej przy właczeniu wszystkich silników skanujących
ocena użytkownika

Jak dla mnie, to najlepszy darmowy program zabezpieczający pracujący w systemie Win XP SP3. Z innymi OS nie mam doświadczeń, tak więc nie mogę rekomendować. Na XP SP3 polecam!
Na komputerze jest już 346 dni. Bardzo dobrze przyśpieszył maszynę po wyłączeniu zbędnych procesów i usług systemowych, które zupełnie nie są wykorzystywane przez zwykłego użytkownika, do których i ja należę. Komputer dostał od razu skrzydeł.
Program wyposażony jest w mnóstwo narzędzi, zarówno potrzebnych jak i tych z rodzaju "gadżety". Jednym z tych potrzebnych jest bardzo dobra piaskownica, która wyłapała już kilka zagrożeń. Piaskownica jest dokładna, "szczelna" - nic nie przedostało się do systemu. Do gadżetów należy np. opcja "Game Booster", która dość dobrze działa.
Szkoda, że producent nie udostępnił języka polskiego w menu programu. Na pewno zwiększyłoby to popularność tego solidnego programu. Jak dla mnie 4 z plusem!

11.05.2018 11:24 | Recenzja do wersji 9.6.0.1364
reklama

Komentarze

0 nowych
Dźubasek   6 #1655 16.07.2018 15:24

@anonim (niezalogowany): bo była noc w Chinach i smacznie spali, ha ha - tez tak miałem.

  #1654 14.07.2018 11:20

Odpowiedź Chińczyków na moje zapytanie w sprawie polskiej wersji
"Thanks for messaging us.
We are not here at this moment, but we will get back to you soon.
In the meantime, you can also check our Support and FAQ page to see if your question can been answered there".

Dźubasek   6 #1653 02.07.2018 13:57

mój nowy list:
***********
Dear Emily,
I thank you for your previous answer. Unfortunately, I am sad to conclude that Qihu disregards Polish users.
In the previous answer to my letter was expressed the idea, that the introduction of the Polish language will be considered. Unfortunately, there are no signals in the progress of this case. I have attached a link to the "Dobre Programy" portal. Look please, how many positive ratings and number of downloads.
I will look forward to your response,
Best wishes,
Paul


Odpowiedź:
**************
Dear Paul,
We are glad to receive your feedback.
And we will prepare our multi-language project.
We are keeping your name and email in our list and we hope we will get great help from you on the Polish product soon.
We will value and pay much attention on the Polish market.
best wishes,
Emily

  #1652 20.06.2018 10:35

Sama nazwa "Total Security " wskazuje ,że ma ciekawe funkcje i większy zakres działania mimo ,że jest darmowy i nie jest pakietem ale ma więcej silników dlatego jest totalem . Nie masz racji pisząc " Tymczasem takie Avasty czy Pandy nie znajdują zupełnie nic" . Co prawda Avast i Panda są darmowe ale mają dlatego podstawowe działanie i bardziej okrojone właściwości i zupełnie wystarczą dla zwykłego przeglądacza internetu. Avast po odpowiednich ustawieniach własnych użytkownika jest dobrym antywirusem z darmowych i trzeba zastanowić czy wszystkie ustawienia są potrzebne . Coś tam znajdują a jeżeli nic nie znajdują to znaczy ,że komputer jest czysty . Można to sprawdzić czy czysty za pomocą płyty DVD z wgranym antywirusem lub instalując renomowanego triala okresowo darmowego lub w trakcie naprawy informatycznej .Jeżeli komuś zależy na nie utracie danych i większej pewności zachęcam do instalacji antywirusów płatnych .

  #1651 09.06.2018 11:30

360 TS coś w kompie od czasu do czasu znajduje z wirusów. Tymczasem takie Avasty czy Pandy nie znajdują zupełnie nic. Wniosek: 360 Total to całkiem dobry AV.

Dźubasek   6 #1650 08.06.2018 12:16

@Zero Ghost: A co? Prezesowi Chińczykowi też ukradli auto? ha ha ha Weźcie się do roboty, a nie zarty sobie robicie. Robota oznacza zasypywanie Qihu spamem, czyli słać listy! Bo inaczej omen-nomem "qicha" lub "qiszka" będzie, ha ha ha.

Autor edytował komentarz w dniu: 08.06.2018 12:17
izok1980   9 #1649 08.06.2018 04:46

@Zero Ghost: hehehehhehe pozdro z podłogi :)

Zero Ghost   16 #1648 07.06.2018 18:11

@izok1980: Nie tylko oni ,Avira robi to od lat a mają do PL rzut beretem ,pewnie jakiś Polak ukradł prezesowi auto i się mści dziadyga ;)

Dźubasek   6 #1647 01.06.2018 11:48

@Arbi34 (niezalogowany): proszę wysłać list do nich support@360safe.com

z takim tekstem:
*******************************
Dear Madam / Sir,

when the users of the 360 Total Security program in Poland are getting Polish in program menu?

Regards
******************************

Jak dostaną 300 tysięcy listów, to od razu zrobią to ;)

Autor edytował komentarz w dniu: 01.06.2018 11:49
  #1646 31.05.2018 12:41

Z 360 TS numer 10 miał być język polski. Miał być, ale go nie ma. Szkoda....

Komentarze do poprzednich wersji

Dźubasek   6 #1645 27.05.2018 14:24

Ogólna charakterystyka
****************************
360 Total Security w wersji bezpłatnej zapewnia prawie pełną ochronę. Prawie, bo nie ma zapory ogniowej. Jak na darmowy produkt przystało, są ograniczenia w liczbie użytecznych narzędzi i niestety ... reklamy, ale według mnie nie są aż tak dokuczliwe. Z drugiej strony program jest naprawdę solidny. Dobrze zabezpiecza i jest bardzo stabilny (doświadczenia z Windows XP SP3). Interfejs jest niezwykle schludny, a przez to czytelny. Do wyboru mamy kilkanaście darmowych "koszulek" w które możemy ubrać okno menu – mnie najbardziej podoba się temat zielony, wiosenny ;)

Oto niektóre najważniejsze funkcje

Protection (Ochrona)
************************
Ochrona oferuje 4 tryby do wyboru: - Performance (Wydajność – dla słabych komputerów) Balanced (Zrównoważony), Security( Bezpieczeństwo) i Custom (Ustawienia użytkownika) W przypadku opcji „Bezpieczeństwo” – cóż, tutaj bez przynajmniej 4 Mb pamięci RAM i procesora przynajmniej 2 rdzeniowego, z taktowaniem 2 GHz, nie mamy co marzyć o płynnej pracy komputera). U mnie maszyna pracuje na "Performance", a podczas pobierania plików na Balanced. Zainstalowałem także silniki Bitdefendera i Aviry, ale używam je tylko do skanu na życzenie – w trybie monitora systemu nie pracują, bo staruszek „lapek” dostaje po prostu zadyszki ;)

Full Check (Pełne sprawdzenie)
****************************************
Za pomocą jednego kliknięcia szybko sprawdzimy ogólny "stan zdrowia" systemu. Zostanie uruchomiony skan szybki antywirusa w celu zbadania ustawień systemowych, uruchomionych procesów, programów włączanych z autostartu, najczęściej używanych aplikacji oraz obszarów krytycznych. Dodatkowo zostanie sprawdzony stan "zaśmiecenia" systemu przez zbędne pliki, a także analiza ustawień systemowych pod kątem "wąskiego gardła", np. zbędnego programu uruchamianego wraz z systemem lub niepotrzebnego procesu lub usługi, która niepotrzebnie zabiera cenne moce przerobowe.

Virus Scan (Skanowanie na obecność wirusów)
***********************************************************
Skanowanie to obejmuje rodzaje złośliwego oprogramowania: klasyczne wirusy, trojany, programy szpiegowskie, reklamowe. itp. Mamy możliwość wyboru rodzaju skanu: szybki, pełny i użytkownika. Skanowanie jest bardzo skuteczne, zwłaszcza gdy zainstalujemy silniki od Aviry i Bitdefendera. Razem do dyspozycji jest 5 silników, toteż 360 TS pozwala bardzo skutecznie wyłapać wszelkie dziadostwo. Program umożliwia zaplanowanie automatycznego skanowania według potrzeb użytkownika.

Speedup (Przyśpieszanie systemu)
********************************************
Optymalizuj usługi systemowe, wyłącza zbędne usługi i protokoły, porządkuje wtyczki, itp. Komputer wyraźnie przyspiesza. Uwaga: nie używam "Boot Defragment". Defragmentacja trwa za długo (moim zdaniem - pewnie dlatego, że słaby komp, a poza tym nie zauważyłem istotnego przyspieszenia rozruchu Windowsa XP SP3).

Cleanup (Czyszczenie)
*****************************
Oczyszczanie zwalnia miejsce na dysku, usuwając niepotrzebne pliki i wtyczki, różne pozostałości, pliki tymczasowe, itp., przez co może poprawić wydajność systemu. Po oczyszczeniu możemy zdecydować, które obszary i pliki chcemy usunąć. Możemy także zdać się na tryb automatyczny i pozostawić decyzję programowi. Następujące opcje do wyboru: wybierz wszystko (Select all) zrezygnuj (Select none) i Polecane (Recommended)

Patch Up („Załataj”)
*************************
Za tą funkcją kryje się bardzo pomocne narzędzie. Używam tylko funkcji „załataj” luki bezpieczeństwa. Łatki funkcjonalne nie używam, bo się nie znam :) Jak wiemy każde oprogramowanie wymaga aktualizacji. 360 TS zrobi to za nas, jeśli mu pozwolimy na to. Funkcja ta ułatwia zarządzanie najnowszymi aktualizacjami zabezpieczeń. Patch Up koncentruje się na aktualizacjach zabezpieczeń od Microsoft’u i Adobe. Patch Up można znaleźć w "Tool Box" 360 Total Security. Po aktywacji Patch Up automatycznie wyszuka nowe dostępne aktualizacje.
Klikając na niebieską ikonę "i" wyświetlimy szczegółowe informacje o każdej poprawce, takie jak nazwa, data wydania i znaczenie dla systemu. Po zakończeniu procesu Patch Up zostanie wygenerowany raport zawierający szczegóły każdej aktualizacji. Ponadto "Ustawienia zaawansowane" umożliwiają konfigurację częstotliwości aktualizacji, powiadomień i innych zmian.

To tylko niektóre możliwości programu 360 TS. Jest to potężnie wypasiony "kombajn", mających mniej lub bardziej przydatne narzędzia. 360 Total Security pozwala na wiele ręcznych zmian w ustawieniach. W rękach użytkownika znającego się na rzeczy, ten soft może zdziałać naprawdę wiele. Tym którzy się nie znają, polecam polegać na ustawieniach domyślnych producenta, zwłaszcza w przypadku takich funkcji jak przyśpieszanie, czyszczenie systemu i osobne narzędzie do czyszczenia rejestru.
Wielka szkoda, ze do dziś producent 360 TS nie udostępnił wersji polskiej. Wielka szkoda, bo według mnie ten soft jest lepszy od Avasta, tak uparcie promowanego przez DP. No cóż, pożyjemy – zobaczymy, czy doczekamy się języka polskiego.
Jeśli zamieszczą polską wersję, kupię na próbę roczną licencję ;)

izok1980   9 #1644 27.05.2018 10:43

@Dźubasek: Owszem ale nadal bez pl :D chyba na nas leją ;) hehe

Dźubasek   6 #1643 25.05.2018 14:05

napisałem recenzję do 360 TS i po wysłaniu amba zjadła. Już kilka tygodni i nic. Napisałem do DP, aby któryś z szanownych redaktorków napisał, co się stało z recenzją, to po prostu echo, zero odzewu... ja cię nie moge, co się zrobiło z DP - wielkie kupsko reklamowe, taki pudelek albo pantofelek...

Shadow The Hedgehog   2 #1642 19.05.2018 10:59

Założę się, że w 10 wersji finalnej zamiast dodać nasz Polski język, dodadzą utwory do strollowania nas takie jak: PPAP - Pen Pineapple Apple Pen albo Rick Rolla - Never Gonna Give You Up. :D

izok1980   9 #1641 18.05.2018 20:23

@torello: Też testuję właśnie tą betę może w końcu w finalnej dadzą język Polski :D a wracając do instalacji win 7 zamiast 10 też trzeba mieć płytkę z licencja :)

torello   8 #1640 18.05.2018 20:13

@izok1980: nie chodzi o kupno kompa nowego z 7, ale o ponowne zainstalowanie 7 w miejsc e 10 ;)
ale masz rację: każdy sobie rzepkę skrobie, he he i jeśli ktoś chce mieć 10 to koniec kropka.
Widziałem tę 360 TS betę, ale tak jak napisałeś: to "dla zainteresowanych", a ja nie jestem ciekawy eksperymentów ;)
Zresztą windowsa używam już bardzo mało. Wygoda użytkowania Linuxa jest ogromna. Począwszy od instalacji programów a skończywszy na braku problemów z wirusami. Zainfekowanie systemu linuksowego jest bardzo trudne. I to jest właśnie to: wygoda i bezpieczeństwo. Gdyby Microsoft nie wciskal na siłe 10 do każdego nowego komputera, to na pierwsze miejsce znów wysunąłby sie win 7 a po nim zaraz XP ;)

izok1980   9 #1639 18.05.2018 15:17

@torello: Linuxa przerabiałem różne dystrybucje niestety brak sterowników do karty dźwiękowej maya u5 a jeśli chodzi o win 7 to niestety nowe laptopy już go nie mają :)

torello   8 #1638 18.05.2018 14:30

@izok1980: Masz rację: to kazdego indywidualna sprawa, jaką chce mieć przeglądarkę...
Z przeglądarek www na Win XP to dwa lata temu była i jest do dziś całkiem funkcjonalna Slimjet, ale tylko w wersji 10. Poza tym Comodo Dragon, no a teraz doszła super (choć nie do końca) Firefox ESR.
Poza tym... Shadow dobrze radzi: jeśli win 10 dostałeś za darmo to wywal go tam, gdzie pieprz rośnie! i Zamontuj ponownie 7 ;) Z tego wynikna tylko same plusy - zadnych minusów nie widzę ;)
no i poza tym, to polecam pobawić się Linuxem, na drugiej partycji, a wtedy masz i okienka i pingwina za jednym podejściem ;)

Autor edytował komentarz w dniu: 18.05.2018 14:36
Shadow The Hedgehog   2 #1637 18.05.2018 14:11

@izok1980: Win7 nie szpieguje :D Przy okazji: Lepiej wywal w kosmos tego niestabilnego Windowsa 9.1 i zainstaluj najlepiej 7 i czuj się wolny od problemów lub formatów powodowanych przez WIN 9.1 BETA zwanego: WIN10 BETA.

izok1980   9 #1636 18.05.2018 13:29

@Shadow The Hedgehog: A win 7 nie szpieguje? :) lub np: programy zainstalowane na PC ?

reklama