360 Total Security 360 Total Security 10.6.0.1223

Strona główna Windows Bezpieczeństwo Programy antywirusowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Pakiet 360 Total Security to aplikacja chroniąca użytkownika przed szkodliwym oprogramowaniem, a także niepożądanymi działaniami osób trzecich stworzona przez chińską firmę Qihu. Jej największym atutem jest korzystanie z kilku silników skanujących, co zapewnia znacznie większą wykrywalność. Dodatkowe opcje pozwalają na przyśpieszenie i oczyszczenie komputera.

Wbrew nazwie, 360 Total Security nie stanowi kompleksowego pakietu zabezpieczającego. Jest to antywirus, a także moduł ochrony proaktywnej, który chroni przed niepożądanymi modyfikacjami rejestru, autostartu czy też innych aplikacji. Domyślnie program korzysta z trzech silników skanujących: 360 Cloud Engine, QVMII oraz dodatkowego wyspecjalizowanego w naprawach. Użytkownik może dodatkowo, bez ponoszenia jakichkolwiek opłat skorzystać także z silników BitDefendera oraz Aviry. Antywirus udostępnia opcję skanowania pełnego, szybkiego, a także ręcznego. Użytkownik może zarządzać trybem pracy wybierając co jest dla niego ważniejsze: ochrona, wydajność, czy też tryb zbalansowany. Bardziej zaawansowane osoby mogą pokusić się o ręczną konfigurację. Co ważne, aplikacja skanuje także przeglądane strony internetowe i pobierane pliki, chroni użytkownika w wypadku korzystania z bankowości elektronicznej.

Dodatkowe atuty 360 Total Security to opcje związane z czyszczeniem i przyśpieszaniem pracy systemu: aplikacja pozwala na szybkie wyłączenie zbędnych usług i programów z autostartu, może także śledzić czas uruchamiania pozwalając na porównanie wyników. Moduł czyszczący usuwa różnego rodzaju pliku tymczasowe: pozostawione przez aplikacje typu Moden, dane tymczasowe przeglądarek, a także samego systemu operacyjnego np. po aktualizacji. Aplikacja jest udostępniana zupełnie za darmo, nie posiada interfejsu w języku polskim.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Działa z XP SP3, stabilny, piaskownica, bardzo dobra wykrywalność skanera na życzenie z silnikami Aviry i Bitdefendera, HIPS, język polski
niewielkie reklamy
ocena użytkownika
05.09.2018 11:46 • Recenzja do wersji 10.2.0.1092

360 Total Security do dobry, a nawet bardzo dobry darmowy program zabezpieczający. Jak na bezpłatny produkt przystało ma ograniczenia w liczbie użytecznych narzędzi. Z drugiej strony jest naprawdę solidny. Dobrze zabezpiecza i jest stabilny (doświadczenia z Win XP SP3). Interfejs schludny, a przez to czytelny. Do wyboru kilkanaście darmowych "koszulek" - mnie najbardziej podoba się temat zielony, wiosenny ;)

360 Total Security pozwala na wiele ręcznych zmian w ustawieniach. W rękach użytkownika znającego się na rzeczy może zdziałać naprawdę wiele. Tym którzy się nie znają, polecam polegać na ustawieniach domyślnych producenta, zwłaszcza w przypadku takich funkcji jak przyśpieszanie, czyszczenie systemu i osobne narzędzie do czyszczenia rejestru. Polecam ten soft zwłaszcza dla komputera z XP SP3.

Skoro jest wersja polska, to pora wypróbować wersję płatną.

Obsługa dla Windows XP, przyśpiesza komputer, HIPS, piaskownica, silnik Avira oraz Bitdefender, wie co robi, spokojne reklamy, Polski język itd...
Zupełnie nic, ten program jeszcze ani raz nie schrzanił mi czegoś w systemie.
ocena użytkownika
26.08.2018 12:04 • Recenzja do wersji 10.2.0.1068

Może i jest to chiński produkt, lecz firma 360 postarała się o dopracowanie odinstalacji by nie pozostawiał po sobie śladów, w końcu doczekaliśmy się Polskiego języka w programie, program spełnia potrzeby użytkownika domowego, gamera i tak dalej... Bardzo dobrze program sobie radzi z wykrywaniem zagrożeń i blokuje nieznane zagrożenia w piaskownicy stosując nawet HIPS, co czyni komputer niełatwym celem do zdobycia dla cyberprzestępców, gdyż Qihoo 360 zawiera w sobie nawet silnik który naprawia wszelkie uszkodzone pliki systemu w razie awarii. Silniki antywirusowe Avira oraz Bitdefender są pięknie zoptymalizowane bo nie zużywają dużo RAM i nie mają wpływu na wydajność komputera, dla graczy producenci wbudowali darmowego game boostera który pozwoli graczom zwiększyć ilość klatek na sekundę w czasie grania w ulubione gry, nawet nie spodziewaliśmy tego, że dostaniemy darmowy VPN dla ochrony naszej prywatności w czasie surfowania po internecie. Może i są reklamy w tym oprogramowaniu, lecz nie są one uciążliwe i nie spamią nam po monitorze jak oprogramowanie scareware, rogueware lub jak to robił Avast i kilka oprogramowań. Mimo że, firewall jest płatny, lecz mi to nie przeszkadza. Program zasłużył na pełne 5+