Półautonomiczność aut już teraz sprawia, że jestem gorszym kierowcą

 • Psychika ludzka jest dość skomplikowanym narzędziem. I niestety równie złudnym. Działa ona dobrze tylko w przypadkach niebezpiecznych i niepewnych. Działa to wszędzie, a szczególnie na drogach.
  Gdy mamy do dyspozycji samochód, który jest wyposażony w poduszki powietrzne, bardzo dobre hamulce i różne systemy bezpieczeństwa z automatu, kompletnie nieświadomie jeździmy szybciej. Czujemy się bezpieczniejsi, wiec wykorzystujemy nasze bezpieczeństwo do szybszej i bardziej brawurowej jazdy. Paradoks jest taki, że im jesteśmy bezpieczniejsi, tym jesteśmy groźniejsi. Udowodniono, że na drogach byłoby dużo mniej wypadków, gdy w kierownicy zamiast poduszki powietrznej był umieszczony ostry szpikulec wycelowany prosto w nas. Ludzie by jeździli dużo wolniej, spokojniej i dużo, dużo bezpieczniej. Poczucie zagrożenia sprawia, że stajemy się uważniejsi, bardziej skupieni. Niestety tak działa ludzki umysł.
  Gdy do naszego auta założymy duzo lepsze hamulce, automatycznie jeździmy szybciej, nawet tego nie zauważając. Te niestety bezpieczniejsze samochody to cichy, elektroniczny zabójca. Mamy świadomość pełnego bezpieczeństwa, więc przestajemy automatycznie kontrolować otoczenie. Nie musimy wypatrywać zagrożenia, bo... jest bezpiecznie. I niestety kółko się zamyka. Im bardziej czujemy się bezpieczni, tym większe zagrożenie stanowimy dla otoczenia.
  03.08.2017 15:05

AV-Test: liczba zagrożeń dla Linuksa potroiła się w 2016

 • Czyli na na linux mamy już 20 wirusów, a na windowsa 500mln. Kurcze, to faktycznie powód, aby powoli wracać na windowsa. Coraz niebezpieczniej na linux...
  07.07.2017 9:11

Fuji S9600 — „musisz umieć"

 • @Anonim (niezalogowany): Jak na wpis dodany 2 lata temu to na prawdę się z tym komentarzem pospieszyłeś. A zdjęcia robić umiem.
  05.07.2017 16:15

KoniecReklamTV: jak działa aplikacja do omijania reklam w telewizji?

 • @malaofca Podobnie jak Producent nawigacji powinien dostać pozew, że udostępnia miejsca fotoradarów. Albo pozwać google, że większość ustawiła sobie ich stronę jako startową.
  06.07.2017 6:24

 • @Fhj To chyba nie jest takie trudne. Kiedyś w magnetowidach też była funkcja pomijania reklam. I o dziwo to działało. Nie wiem czemu i jak. Nie znam się na tym aż tak dobrze. Technologia jednak nie jest nowa. A ten program wydaje mi się trochę jakby odkrywać koło na nowo. Ale nie do końca chce się wypowiadać w tym temacie, bo nie znam się na tym aż tak dobrze.
  06.07.2017 6:28

 • @cinek40 Ja lubię te migające lampeczki. No i ta władza - naciskasz przycisk i magiczne pudełko pokazuje coś innego. I nawet podchodzić nie trzeba. No i w drogich TV masz jeszcze YT i ładnie wyglądają przyczepione do ściany.
  A no i ciekawe są filmy jak puścisz je sobie z płyty. O tak....
  06.07.2017 6:30

 • @walgav Też się zawiodłem. :)
  06.07.2017 6:31

 • Ja dla wygody zrezygnowałem z TV. A wszystko czego potrzebuję i/lub chcę obejrzeć mam w serwisach internetowych typu TVN Player, VOD itd. No i tam też nie mam reklam.
  05.07.2017 16:12

 • @Pytajnick Serio? To chyba mamy dwa różne TVN Playery. U mnie brak. Chyba, że to oprogramowanie usuwa (u mnie jest to Kodi). Tak czy siak, reklamy widzę tylko w TV i na Facebook. :) No i na YT, jak odtwarzam z telefonu...
  06.07.2017 6:21

Polskie smartdzieci ze smartfonem w dłoni już od najmłodszych lat

 • Co zrobić? Takie pokolenie i tego się nie uniknie. Kiedyś były laleczki i dmuchane baloniki. Dzisiaj są komputery i tablety. Kiedyś rodzice bali się, że dzieci oglądają TV. Dzisiaj jest to samo z komputerami. Technika się rozwija i dzieci szybko ją łapią. Nieuniknione.
  18.08.2016 9:04

Linux w Windowsie 10 – pomysł dla bezpieczeństwa systemu niezbyt dobry

 • To się nazywa herezja. Innym utrudniać dostęp do Linuxa, ale samemu korzystać z niego ile wlezie. Takim posunięciem tylko udowodnili że Windows to dno i nawet sami programiści MS sobie z nim nie radzą.
  10.08.2016 10:43

Windows 10 po aktualizacji spowolnił internet? Wiemy już, jak to naprawić

 • hehe... ten Microsoft i jego polityki... nie raz nas jeszcze zaskoczy. Gates niejednokrotnie pokaże, na co go stać i co może zrobić ze swoją sektą wiernych użytkowników.
  09.08.2016 10:54

Papierowe paragony znikną do końca przyszłego roku. Nowe pod totalnym nadzorem resortu finansów

 • Co za różnica czy idzie to cyfrowo czy papierowo? przychody i rozchody muszą się zgadzać. Nie znam się na tym aż tak, ale wydaje mi się, że wymiana papierka na cyferkę tu akurat niewiele zmieni. Jak ktoś nie bedzie chciał nabić na kasę to i tak nie nabije i tak.
  3mld? A utrzymanie systemu to pewnie dwa razy tyle. No cóż, nie ważne, że można stracić, ważne, że można ściągnąć od obywateli.
  A więc to rychły koniec sklepików małych? Jak ktoś przyjdzie po masło za 2 zł, to sklep zapłaci 5 zł za transakcję. Chore, ale może w domyśle właśnie o to chodzi, aby zlikwidować małe sklepiki osiedlowe.
  A co jak serwer rządowy padnie? Zatrzyma się cała gospodarka? Terminale wywalą błąd połączenia i dziękuję. Wszystko stoi. Wystarczy policzyć ile taki gospodarczy przestój np 1-minutowy może kosztować. I nie mówimy to w skali jednego osiedla, banku, czy nawet miasta. Mówimy w skali państwa. Oj będzie się działo.
  30.06.2016 14:11

Gwx.exe nabrało ogłady. Microsoft pozwala zrezygnować z darmowego Windowsa 10

 • Czyżby zmienili handlowca? W końcu jakiś zwrot w dobrą stronę. Po serii głupot i debilizmów które robił MS w końcu ktoś pomyślał. Szkoda tylko, że musiało to się stać dopiero jak ktoś podał ich do sądu. No cóż, mądry po szkodzie. Ale dobre i to. :)
  30.06.2016 10:45

USB, PCMCIA, ExpressCard...

 • Ah ta technologia. Pamietam jeszcze jak pierwsze połączenia sieciowe wyglądały. obrazek 100kb przysyłany był kilka godzin. Dzisiaj to nie do pomyślenia.
  Dzisiaj wszystko idzie w drugą strone - transfery potrafią być takie, że urządzenia nie nadążają. Śmieszy mnie np reklama pendrive USB 3.0 a osiągana przez nie prędkość to p 10MB/s.
  01.06.2016 14:17

Kindle Oasis: czytnik najlepszy i bezkonkurencyjny, ale nie idealny

 • Hm... zgodnie z opisem najnowsze kindle ma facebooka i możliwość pobierania książek tylko z netu... innymi słowy nie jest warte swojej ceny. Podświetlanie czy szybkość zmiany ekranu to już raczej margines. Nie kupiłbym raczej. Starszy kindle nie ustępuje bardzo nowemu. Nie ma może 3g, ale ma wi-fi i możliwość zgrania wszystkiego przez kabel. Mało zachęcający ten nowy Kindle.
  30.05.2016 9:23

Mój Lenovo Thinkpad x201

 • @Marjanna (niezalogowany): Ja nie narzekam. Całkiem dobrze wszystko wygląda i działa bez zacięć.
  10.10.2016 9:51

 • @Anonim (niezalogowany): x200 był bez touchpada, a x201 z. Czy jakieś wariacje inne tego były, tego nie wiem.
  29.05.2016 13:10

Zamykając okienko jedynie potwierdzisz, że chcesz aktualizację do Windowsa 10

 • Jezu, im więcej się dowiaduje o działaniach MS tym bardziej czuje się zniechęcony do ich systemu. Od 2010roku osobiście nie korzystam z Windowsa, a MS od tamtej pory nie zrobił nic, aby zachęcić mnie do powrotu do nich. A teraz zaczął nawet zniechęcać. Pomału wręcz nachalny się robi wrzask MS "Nie używajcie naszych produktów!!" Nie mogę zrozumieć takiego postępowania. Ostatnio dostaje coraz więcej próśb od ludzi, aby postawić im Ubuntu. Widać nie tylko ja czuję urazę/odrazę do Windowsa.
  25.05.2016 10:18

 • @Seba228215: No, tylko hejt na W10 to jedno, ale zmuszanie ludzi do przejścia na niego to co innego. A może ja nie chcę przechodzić na W10? Może podoba mi się Win7 i z uporem maniaka odrzucam aktualizację. A teraz MS wciska mi na siłę i nie mogę odrzucić ich "pseudonowości". To jest chore, a nie sam w sobie nowy system.
  25.05.2016 10:20