Moje przygody z HP Pavilion X2 10

2 tygodnie temu zaopatrzyłem się w pewnej sieci sklepów w urządzenie 2 w 1 firmy HP. Sprzęt który w zasadzie nie wie czy jest tabletem, czy laptopem. Generalnie dobrze, że w ogóle wie czym jest. A ponieważ wszyscy domagają się specyfikacji, literek i cyferek oto krótkie streszczenie tego, co zawitało do mojego domku:

Procesor - 4-rdzeniowy intel atom 2,16GHz.Pamięć - 2GB DDR3Dysk - 32 GB eMMC.OS - Win 8.1 z możliwością upgradu do Win 10.

Z wyglądu urządzonko fajne.

Fuji S9600 — „musisz umieć"

Mój poprzedni wpis o Starszej konstrukcji lustrzanki olympusa spotkał się z falą krytyki. Jednak obiecałem napisać o Fuji S9600, którego nabyłem niedawno, więc piszę.

Aparat miał premierę w 2006 roku w naszym pięknym kraju. Miałem wtedy Fuji S5600, a na tego patrzyłem z zazdrością. Kosztował wtedy od 1800zł wzwyż. Moja studencka "pensja" pozwalała mi patrzeć, ale nie dotknąć. Obecnie już pracuję, a aparat można nabyć już za 300zł. Ja za swój dałem 400 i zdążyłem nacykać z nim już ponad pół tysiąca zdjęć.

Olympus E-510 dla „profesjonalnych amatorów”

Ten wyprodukowany w 2007 roku aparat trafił do rąk konsumentów jako tania lustrzanka. I spełnia swoją rolę doskonale. Rok po wyprodukowaniu wpadł w moje ręce za, bagatela, 2500zł. W zestawie dostałem 2 obiektywy, kilka dekielków, body, pasek na ramię, kartę CF 4GB i kilka nic nie znaczących akcesoriów. Był kupiony dla małżonki i po dzień dzisiejszy z nią jest.

Aparat, jak na lustrzankę przystało, jest ogromny, ciężki i na tyle nieporęczny, że nie bierze sie go w każda podróż. To aparat do zadań specjalnych i tak należy go traktować.

Idiot-Aparat Nikon L31

Pół roku temu zakupiłem aparat. To był Nikon L31. Ponieważ miałem poprzednika L29 więc się zdecydowałem. I na moją subiektywną opinię chciałem go opisać.Aparat nadaje się dla osób chcących mieć takie coś na codzień ze sobą, a jakość i możliwości jakie oferuje przeciętny telefon komórkowy to za mało. Uzbierałem więc fundusza i wybrałem się na zakupy.

1. Przygotowania i zakup

Obejrzałem kilka modeli wcześniej w necie. Poczytałem opinie i recenzje o kilku modelach i... wybrałem 3 - nikona, samsunga i canona.

krótka rozprawka o historii mojej fotografii

Jakoś tak kilka lat temu zaczęła się moja przygoda z fotografią. Miałem wtedy aparat Trust i pracowałem w gazetkach Echo Miasta. Aparat był niesamowity. Patryca 0,3MPX, nie posiadał wyświetlacza, nie miał zoomu programów tematycznych... nie dało się nawet ustawić lampy błyskowej. Wizjer pokazywał to co chciał, a nie to co wychodziło na zdjęciu. W aparacie nie było karty pamięci i dało sie zrobić max 60zdjęć. Byłem z tym aparatem na wakacjach, robiłem zdjęcia w domku i w plenerze. Sporo fotek zrobiłem w pracy...

Analogowa cyfryzacja

Witam. Całkiem niedawno wpadło mi w łapy takie cudo komunistycznych czasów Pewexów:

Od razu wykopałem z czeluści swojej piwnicy, odchłani komórki, wszechświata stodoły i bezkresie wszelkich zakurzonych skrzyń w moim domu stare, zapomniane przez świat i ludzi kasety magnetofonowe. Jak wygląda kaseta magnetofonowa i co to jest? Zapewne pamiętają dzieci gumy Turbo i zabaw w podchody na podwórku.

W czasach świetności encyklopedia PWN (odpowiednik dzisiejszej Wikipedii) opisywała to urządzenie tak:

Cyber-mózg

Znacie to uczucie kiedy idziecie spać - kładziecie sie do łóżka zamykacie oczy i w tym momencie wasza głowa tworzy wam tysiące naprzemiennych obrazów i myśli. No więc mój mózg porównał się wczoraj do komputera.

Wyobraźcie sobie że nasze ciało to komputer, a nasz mózg to system oparacyjny. A wszystko zaczyna się od poczęcia. Nasz komputer zaczyna być budowany. zostajemy zmontowani z różnych części - żołądek, serce, wątroba... podobnie jak komputer - pamięć, procesor, dysk zasilacz... Dostajemy nową obudowę którą nazywamy ciałem.

Mój Lenovo Thinkpad x201

No i stało się. Rozpoczął się nowy rok i... przyszedł czas na wybór laptopa. Mój Asus EeePC przestał być wystarczający i w dodatku zaczął lekko zawodzić.

Jak szukałem

Otóż na komputer miałem przeznaczone 1000zł. Uzbierane ciężko przez lata pracy. Rozpocząłem poszukiwania. Oczywiście jak każdy szanujący sie internauta zacząłem od recenzji różnych komputerów. Jak się okazało, nic na tyle ciekawego w tej cenie nie znalazłem. Rozpoczęło się więc przekopywanie 1000 forów i opinii. Nadal nic. No cóż, pozostało samemu takowe forum założyć.