r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

3D Realms pozywa Gearbox Software, Duke przewraca się w grobie

Strona główna Aktualności

Gra Duke Nukem Forever powstawała łącznie blisko 14 lat. Projekt zapoczątkowany przez 3D Realms ostatecznie na rynek trafił dzięki Gearbox Software, które pozbierało do kupy fragmenty kodu stworzonego przez poprzednią ekipę deweloperską po jej niemal zlikwidowaniu i w miarę zręcznie go posklejała w jakąś sensowną całość. Hit z tego żaden rzecz jasna nie wyszedł i wydawało się, że wygadanego Księcia złożono do grobu. Niedobitki z 3D Realms chcą jednak dokonać ekshumacji zwłok, nad ciałem truposza kłócąc się teraz o pieniądze im ponoć należne.

Żeby się ratować, 3D Realms sprzedało Gearbox w 2010 roku projekt, w zamian za część spłaty długu u wierzycieli, a także z wizją częściowego zarobku z wypuszczenia gry. Wyliczono na oko (bowiem obecny właściciel praw do dzieła odmówił wglądu w jego wyniki finansowe), że z tego tytułu firmie należy się wciąż przynajmniej 1,3 miliona dolarów i sprawa trafiła do sądu. Gearbox traktuje całe zamieszanie w kategoriach niesmacznego żartu — nie dość, że studio pomogło dawnym twórcom finansowo, a produktowi wreszcie pojawić się w sklepach po tylu latach, to jeszcze przy tym wszystkim było stratne. Duke sprzedał się słabo, a gracze przestali mieć do zespołu szacunek...

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.