3DMark dla iOSa już w AppStorze

3DMark dla iOSa już w AppStorze

3DMark dla iOSa już w AppStorze
Kuba Pawlak
10.09.2013 15:17, aktualizacja: 10.09.2013 15:37

Futuremark zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami udostępnił w sklepie AppStore aplikację 3DMark przeznaczoną dla urządzeń z iOS-em. Od teraz za pomocą aplikacji możliwe jest nie tylko testowanie komputerów PC, sprzętu z systemem Android, ale również takich urządzeń jak iPhone, iPad czy iPod touch.

Benchmark dla urządzeń z iOS-em składa się z testów bazujących na OpenGL ES 2.0. Ice Storm przeznaczony jest dla smartfonów i tabletów i składa się z trzech testów — dwóch graficznych i jednego fizycznego, który to ma sprawdzić wydajność CPU. Ice Storm Extreme przeznaczony jest tylko dla najnowszych urządzeń i znacznie podnosi poprzeczkę. Testy z tego zestawu renderują obraz w rozdzielczości 1080p, zawiera wysokiej jakości tekstury i stosuje efekty wizualne. Wyniki osiągnięte przez urządzenia firmy Apple, można porównywać z tymi z systemu Windows i Android. Benchmark wymaga systemu iOS w wersji przynajmniej 6.0, 512 MB pamięci RAM i około 174 MB wolnej przestrzeni dyskowej. Aplikacja dostępna jest za darmo w sklepie AppStore.

3DMark - Cross-platform benchmark for Android, iOS, Windows and Windows RT

W planach pozostało jeszcze wydanie wersji przeznaczonej dla systemu Windows RT. Dzisiejszy dzień niewątpliwie zbliża 3DMark-a do stania się benchmarkiem, który pozwoli wiarygodnie porównać możliwości sprzętu z różnych światów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)