r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

4. urodziny Windows XP

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Dokładnie 25 października 2001 roku w Nowym Jorku odbyła się premiera, która miała być początkiem nowej ery. Windows XP miał być łatwiejszy w użyciu zarówno dla nowych, jak i doświadczonych użytkowników, wyposażony w większą ilość funkcji, prostsza miała być instalacja sterowników i programów, a także, za sprawą połączenia jądra linii 9x z NT, miał być bardziej stabilny. W ciągu pierwszego roku sprzedano ponad milion kopii, a samą premierę nazwano rewolucją porównywalną z wydaniem Windows 95 ponad 10 lat temu.

Windows XP był rozpowszechniany początkowo w dwóch głównych wersjach: Home Edition (przeznaczonej dla użytkowników domowych) i Professional (dla firm i użytkowników zaawansowanych). Później rodzinę rozszerzono m.in. o Tablet PC Edition (wersja dla komputerów typu Tablet PC), Media Center Edition (dla wielofunkcyjnych urządzeń multimedialnych) oraz Starter (tani, lecz ograniczony w funkcjonalności system dla krajów rozwijających się). W swym życiu Windows XP doczekał się dwóch poprawek Service Pack, wszystko wskazuje jednak na to, że nie były to ostatnie takie zbiorcze aktualizacje. Pomimo, iż jego następca - Windows Vista - zbliża się nieubłaganie, wszyscy są zgodni - użytkownicy nieprędko zapomną o poprzedniej wersji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.