40 Caves

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
P​obierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Niełatwe jest życie poszukiwacza przygód, który zapuszcza się w niezbadane jaskinie z nadzieją na zapomniane przez czas skarby. Bohater bezpłatnego projektu 40 Caves świecidełek żadnych nie znalazł, za to musi teraz kombinować, jak wydostać się z systemu starannie przemyślanych, tajemniczych grot. Naturalnie w szczęśliwym przebyciu wszystkich poziomów pomoże mu zmyślny gracz przed monitorem PC.

Rozgrywkę podzielono na następujące po sobie etapy, do których w późniejszym czasie zawsze da się po ich przejściu powrócić. Nasz awanturnik ma kilka podstawowych umiejętności, potrzebnych mu do przetrwania. Potrafi skakać, wdrapywać się wyżej, wchodzić po drabinach, a czasem też podłoży bombę w strategicznym miejscu. Przede wszystkim jednak przepychał będzie sobie skrzynki, żeby móc się dostać do wyjścia.

Z początku wszystko jest kwestią planowania przestrzennego, by utworzyć sobie most ponad sadzawką lub skonstruować swoiste schody. Szybko dochodzi do tego niemniej kombinowanie z wysadzaniem stojących na drodze skrzyń, ścian albo ziemi. Pewną podpowiedzią jest liczba dostępnych w plecaku bomb, sugerująca mniej więcej sposób rozwiązania danego układu. Plus należy się grze za stylową grafikę w klimatach retro.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

grafika i dźwięk, ilość etapów
sterowanie, czas wczytywania etapu
ocena użytkownika
29.03.2016 10:51

Fajna gra z ciekawą grafiką i dobrze dopasowaną muzyką. Plus za ilość etapów i możliwości bohatera. Duży minus za sterowanie które nie jest najlepsze, często zamiast przeskoczyć dziurę nasz bohater wpada do niej, trzeba dobrze opanować kolejność wciskania klawiszy (pośpiech nie wskazany :)). Ponadto wczytywanie i resetowanie etapu mogłoby być szybsze.