r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

40 Mbit/s bez kabla w Internecie LTE Cyfrowego Polsatu

Strona główna Aktualności

W naszym Labie tym razem przyglądamy się usłudze dostępu mobilnego do Internetu LTE dostarczanej przez Cyfrowy Polsat, która obecnie znajduje się jeszcze w fazie testów i nie jest dostępna komercyjnie.

W połowie marca 2011 roku Cyfrowy Polsat jako pierwszy w Polsce uruchomił konsumenckie testy sieci LTE, zwanej też czasami niezbyt precyzyjnie 4G. Sieć ta przy zastosowaniu odpowiedniego modemu umożliwia bezprzewodowy dostęp do Internetu z prędkościami, jakie do tej pory były rarytasem nie tylko na rynku łączy bezprzewodowych. Początkowo Cyfrowy Polsat zapewniał teoretyczną maksymalną prędkość pobierania rzędu 73 Mbit/s, a wysyłania 25 Mbit/s. Od 13 czerwca to się jednak zmieniło — w ramach drugiej fazy testów cała sieć została przełączona na szerszy kanał 20 Mhz, a co za tym idzie, prędkości odpowiednio wzrosły. Teraz Cyfrowy Polsat informuje o 100 Mbit/s pobierania i 50 Mbit/s wysyłania.

Co to jest LTE, czy 100 Mbit/s „pod chmurką” to fakt czy mit, jaki jest zasięg sieci wykorzystywanej w Cyfrowym Polsacie oraz na ile stabilny jest mobilny Internet — po odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy do lektury artykułu Cyfrowy Polsat LTE - Internet mobilny lepszy od stacjonarnego?

r   e   k   l   a   m   a

Polecamy także wcześniejsze materiały, między innymi recenzję rysika do iPada Bamboo Stylus, test tabletu graficznego Bamboo Special Edition, poszukiwanie notebooka idealnego na przykładzie Sony VAIO SB czy recenzję taniego smartfonu z klawiaturą QWERTY Samsung Galaxy 551.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.